Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5]czasami slizga sie sprzeglo

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

[A6 C5]czasami slizga sie sprzeglo

Post autor: AndreCh » 17 gru 2008, 22:33

Witam.
Jak w temacie.Odebralem dzisiaj samochod z przegladu i wszystko bylo ok dopuki nie dalem w oske.Kiedy auto dostalo w gary to sprzeglo zaczelo sie slizgacna 6-tce i mialem to kilkakrotnie podczas dzisiejszego wieczoru.

Auto to audi a6 c5 1.9TDI 96kw AVF i moje pytanie to czy istnieje mozliwosc regulacij manualnej tego sprzegla czy jest to sprzeglo hydrauliczne?

Bo mozliwe jest ze na przegladzie popuscili czy cos i tak sie dzieje o ile istnieje regulacja.
Dodam ze przed przegladem nie bylo zadnych anomalii ze sprzeglem.

Dzieki z gory za podpowiedzi.
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

zalcer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:17
Lokalizacja: słupsk\Bad Nauhaim

Post autor: zalcer » 18 gru 2008, 11:51

po doktoracie ze skrzynia biegow heee Manual 6 Biegow A6 2.5tdi sprzegło jest hydrauliczne ten sam płyn co płyn hamulcowy i ten sam zbiorniczek . Na zdieciu w prawym górnym kącie czarne plastikowe. dodam ze skrzynie naprawiał Servis a wymieniałem osobiscie metoda garazową.
Obrazek

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 18 gru 2008, 21:17

a u mnie wczoraj wymieniali plyn hamulcowy wiec jesli sprzeglo jest na tym samym zbiorniczku to na bank zapowietrzone
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

Qris

Post autor: Qris » 18 gru 2008, 23:34

Siłownik z czasem mógł odmówić posłuszeństwa i tu nie można polegać tylko na poziomie boxolu czy co wy tam lejecie. Ale jesli chcesz ożywić na chwilę sprzęgło oto metoda rodem z autobusu. Obroty jałowe ręczny zaciągnięty w przypadku osobówki wdepnij przedni hamulec. Kontynuując z autobusu wbijamy najwyższy bieg i puszczam gwałtownie szprzęgło dzięki temu sprzegło się nie ślizga przez około tydzień. Nie wiem z czego to wynika ale mistrz warsztatu pokazał i działa... A jeśli będziesz wymieniał to wszystko cały komplet nie oszczędzaj bo i tak wszystko do Ciebie wróci! Aha nie biorę odpowiedzialności za to co stanie się z Twoim autem po tym zabiegu w końcu to metoda z autobusu.

zalcer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:17
Lokalizacja: słupsk\Bad Nauhaim

Post autor: zalcer » 19 gru 2008, 03:55

sprzegło zapowietrzone masz bo na 100 % w moim aucie mam sprzegło zasilane płynem hamulcowym wymieniałem sam skrzynie biegow wiec wiem co pisze oto dowody ps odpowietrzałem tez i sprzegło brało mi po popuszczeniu ok 1 cm odrazu cała siłą
Obrazek

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 19 gru 2008, 17:24

Panowie czy wy jesteście pewni ze plyn hamulcowy zasila hydraulike tzw wysprzęglika. U mnie wymieniali wysprzęglik i jest on zasilany plynem z ukłądu wspomagania a nie plynem hamulcowym.

zalcer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:17
Lokalizacja: słupsk\Bad Nauhaim

Post autor: zalcer » 19 gru 2008, 20:01

wysprzeglik sprzegła po odłaczeniu i wyjeciu skrzuni biegow musiałem kupic plyn hamulcowy DOT 4 i zalac ok 450 ml bo tyle zleciało z wysprzeglika sprzegła nie wiem jak wam mam to wytłumaczyc ale ja wiem ze u siebie mam sprzegło sterowane DOT 4. trzecie zdiecie odpowietrza sie system podnoszac ten korek taka sama zasada jak hamulce

http://sklep.intercars.com.pl/993532564 ... lang_id=PL


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Arek R ja jestem pewien ale niech sie wypowie jakis fachowiec co ma juz reputacje na forum albo zapoda ktos rysunek z etki

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 19 gru 2008, 21:02

Panowie , kurcze poslizgalo sie i juz jest ok .Rozmawialem z kolega co pracuje w vw/skoda i powiedzial mi ze dwa lata temu w skodzie mial identyczny problem i okazalo sie ze po podlaczeniu do kompa i wyresetowaniu komp troche zwariowal i tak jak w moim przypadku minelo po przejechaniu kilkudziesieciu km.Wiec ja juz niewiem jest to moj 16 samochod i mialem juz rozne awarie i bylem pewien ze to sprzeglo ale jednak wrucilo do normy.Wiem tylko tyle ze jak jest cos nie tak ze sprzeglem to niedlugo znowu sie odezwie.A koszt wymiany w BXL to 1400€ za oryginal w audi wiec tez nie malo . A dzisiaj nawet rozbujalem swoja audi 96KW do 225 z lekkiej gorki wiec na przypalonym lub zuzytym sprzegle na 95% tyle by nie poszla.A jesli ktos mi podpowie jak odpowietrzyc wysprzeglik lub sprzeglo to jutro to zrobie i opowiem o efektach.Wiec czekam na podpowiedzi.
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

zalcer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:17
Lokalizacja: słupsk\Bad Nauhaim

Post autor: zalcer » 19 gru 2008, 22:01

jw. . trzecie zdiecie w czerwonym kółku odpowietrza sie system taka sama zasadadą jak hamulce(ps najlepiej kluczem oczkowym bo cały mechqnizm jest z miekkiego plastiku) ale roboty przy tym co nie miara jest i bardzo ciezko nie ma dojscia bo zasłania łapa skrzyni biegow choc jak sie uprzesz dasz rade ale osłone podwozia trzeba zdiąć na pewno

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 19 gru 2008, 22:21

dzieki kolego jutro sie za to zabiore i opisze jaki jest rezultat bo sprzeglo mi bierze pod koncem i zobaczymy czy cos pomoze.
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga