Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

dmuchawa śmiga, nawiewu brak!

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
aguamak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:32
Lokalizacja: Pomorskie

dmuchawa śmiga, nawiewu brak!

Post autor: aguamak » 07 sie 2013, 21:50

koledzy, walczę już z tą moją klimą od początku lata, mechanicy kasują, a nic nie naprawiają.
problem jest taki, że jak włączam klimę wszystko elegancko się wychłodzi i jest super, jednak po dłuższej jeździe z nawiewów zaczyna coraz słabiej dmuchać, mimo, że dmuchawa kręci na maksa, w końcu kresek na klimatroniku mam na ful, a dmucha z nawiewów jakby była 1 kreska ustawiona i w samochodzie robi się ciepło. domyślam się że to jakaś klapa nawiewów się blokuje, może miał ktoś taki problem i może mi pomóc w tej kwestii, wymiana silniczków na pałę już mnie irytuje. dodam, że czasem z nienacka sięodblokuje coś i zaczyna na jakiś czas znowu działać...brrrr, a jak auto stoi u mechanika to klima zawsze działa...to mi się dzieje po dłuższej jeździe zawsze, a ostatnio nawet po 30 min jazdy.

mstan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 10 mar 2013, 01:15
Lokalizacja: Konin

Post autor: mstan » 24 sie 2013, 22:39

Witam
Prubowałeś może sczytać błędy z klimy. Poza tym w vagu jest opcja umozliwiająca sprawdzenie działania poszczególnych elementów (silniczków, wyświetlacza dmuchawy itd)
Pozdrawiam Stanisław

aguamak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:32
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: aguamak » 25 sie 2013, 21:32

wszystko było sprawdzane i brak jakichkolwiek błędów...wymieniłem już panel klimy, nagrzewnicę ze wszystkimi klapami, silniczkami itd,wentylatory się kręcą, nie mam zielonego pojęcia nadal o co chodzi! czyli wentylator nadal po dłuższej jeździe chodzi tak samo a przestaje dmuchać przez nawiewy, a jak podkręcę obroty to wali powietrze jakby o jakąś przegrodę a z kratek zero prawie
!

[ Dodano: 2013-08-30, 10:59 ]
teraz mi jeszcze doszło, że przy wyłączonej klimie z dolnych i środkowych nawiewów wali gorącym powietrzem a z górnego zimnym, ustawione na LO...zwariować można, nikt na prawdę nie miał takiego problemu?

cwaniak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:27
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: cwaniak » 29 maja 2014, 15:46

Mam ten sam problem ale mechanika na rozwiązanie tego problemu ciężko. Podłączanie pod komputer, sprawdzanie, zabawa i niby jest OK ale po 30min jeździe problem wraca jak bumerang.

Awatar użytkownika
tomek3city
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2012, 17:53
Lokalizacja: trójmiasto

Post autor: tomek3city » 08 cze 2014, 22:01

Witam kolegów,
aguamak, Czy udało Ci się w końcu rozwiązać problem - post już dość stary

Czy zalewa Wam może stronę pasażera podczas intensywnego użytkowania klimy?
Zauważyłem u siebie podobny problem. Po długim użytkowaniu mimo dmuchawy na maksa z nawiewów nie wiele idzie.

Wg mojej teorii problem tutaj tkwi z odprowadzaniem wody, które zwyczajnie nie wyrabia. Woda zbiera się w kanałach i mimo, że klapki są otwarte to nawiew jest blokowany przez wodę.

To tylko moja luźna teoria na podstawie moich obserwacji. U mnie oprócz opisanego wyżej zjawiska po dłuższej jeździe mam mokry przedni dywanik pasażera (mimo, że pod autem też woda się leje)

U mnie po przełączeniu w tryb ECON i po kilku minutach z powrotem na AUTO nawiew chodzi normalnie przez pewien czas.

browm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2015, 14:45
Lokalizacja: Dąbrowa

Post autor: browm » 24 kwie 2015, 14:49

aguamak, Witam udało się rozwiązać problem z klimatyzacją ? mam taki sam

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 25 kwie 2015, 09:42

tomek3city pisze:Witam kolegów,
aguamak, Czy udało Ci się w końcu rozwiązać problem - post już dość stary

Czy zalewa Wam może stronę pasażera podczas intensywnego użytkowania klimy?
Zauważyłem u siebie podobny problem. Po długim użytkowaniu mimo dmuchawy na maksa z nawiewów nie wiele idzie.

Wg mojej teorii problem tutaj tkwi z odprowadzaniem wody, które zwyczajnie nie wyrabia. Woda zbiera się w kanałach i mimo, że klapki są otwarte to nawiew jest blokowany przez wodę.

To tylko moja luźna teoria na podstawie moich obserwacji. U mnie oprócz opisanego wyżej zjawiska po dłuższej jeździe mam mokry przedni dywanik pasażera (mimo, że pod autem też woda się leje)

U mnie po przełączeniu w tryb ECON i po kilku minutach z powrotem na AUTO nawiew chodzi normalnie przez pewien czas.
pod aluminiową osłoną po prawej stronie od skrzyni biegów masz taką klapkę gumową i nią wypływa zebrana woda w kanałach nawiewu wewnątrz auta u mnie się tam nazbierało kurzu i zakleiło wszystko jak odchyliłem ta klapkę i wywaliłem ten brud to poleciało ponad pół litra wody :shock:
_________________________________ Audi Quattro______________________________

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga