Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Słaby nawiew z kratek

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
michoo01
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2012, 12:01
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Słaby nawiew z kratek

Post autor: michoo01 » 08 lip 2013, 18:30

Witam wszystkich poraz kolejny. Mamy piękną pogodę a ja zabrałem się za przygotowanie samochodu do sezonu letniego i z tąd pojawiają się moje pierwsze pytania odnośnie klimatyzacji.
Byłem dobić klimatyzację w warsztacie który ma nawet dobrą opinię. Wszystko fajnie ładnie pięknie wymieniłem od razu filtr kabinowy no i jazda. Zanim pojechałem do warsztatu spotkało mnie ciekawe zjawisko a że poprzedni właściciel nie dobijał ani razu klimatyzacji myślałem że zaistniały problem jest właśnie skutkiem ubocznym niedbałości poprzedniego właściciela samochodu.

Przejechałem samochodem na klimatyzacji w cyklu AUTO ponad dobre 350km i nagle z nawiewu zaczął wydostawać się jasny dym. Myślałem że się palę w pierwszym momencie więc wyłączyłem klimatyzację a z nią dym. Doczytałem się na forum że to tylko para wodna która gdzieś się tam skropliła w wyniku różnicy temperatur.

Po dobiciu klimatyzacji itd. gdy przyłożę rękę do kratki to wieje naprawdę chłodno i przyjemnie ale niestety wydaje mi się że za słabo. a raczej jestem tego pewny że tak jest gdyż porównałem to z taty a4 b5 i tam u niego to włosy chce wyrwać.

Doczytałem się na forum również że za tym całym zamieszaniem stoją szczotki silnika nawiewu. ÂŻe jak już będą zużyte to nie będą dobrze stykać do wirnika i to będzie przyczyną I moje pytanie brzmi czy to możliwe???
Posiadam klimatronic 2-strefowy.

Znalazłem na allegro szczotki do audi tzn wpisałem "szczotki audi" ale nie mam pojęcia które będą pasowały do nawiewu.

Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tej sytuacji proszę o podzielenie się istotnymi wskazówkami:)

aguamak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:32
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: aguamak » 08 lip 2013, 21:54

zasadnicza kwestia moim zdaniem jest taka, czy to aby na pewno dmuchawa nawiewu, bo może być taka sytuacja jak u mnie, że dmuchawa kręci jak szalona, ale z kratek słabo dmucha gdyż klapy nawiewów się nie do końca otwierają, albo któreś cięgno spadło, albo mógł paść jakiś silniczek klap nawiewów, sprawdÂź najpierw czy dmuchawa najlepiej na wyłączonej klimie z poszczególnych kratek mocno dmucha tzn z górnych środkowych i na nogi po kolei, bo jeśli tak to winne są zacięte klapy albo padnięty silniczek klap, sama dmuchawa raczej rzadko pada, a jak padnie to przestaje całkiem kręcić

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga