Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

pytanie odnośnie tylnych amortyzatorow

Zawieszenie
enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 23 sie 2013, 20:08

Wymiana poszła jednak trochę ciężko, bo nie wiedzialem jak się zabardzo zabrać, ale jak już się kapnąłem, że trzeba dolny wahacz zrzucić to poszło.
Chciałem montować w odwrotnej kolejności, ale okazało, że nowe amortyzatory są innej długości i nie wiem czy mam takie założyć czy szukać innych??
dzieki temu posłałeś geometrię w kosmos . rozpina się górny wachacz tam gdzie nie ma sruby mimośrodowej

kazio234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 190
Rejestracja: 11 kwie 2012, 20:21
Imię: Kazimierz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kazio234 » 23 sie 2013, 22:40

enduro7 pisze:Wymiana poszła jednak trochę ciężko, bo nie wiedzialem jak się zabardzo zabrać, ale jak już się kapnąłem, że trzeba dolny wahacz zrzucić to poszło.
Chciałem montować w odwrotnej kolejności, ale okazało, że nowe amortyzatory są innej długości i nie wiem czy mam takie założyć czy szukać innych??
dzieki temu posłałeś geometrię w kosmos . rozpina się górny wachacz tam gdzie nie ma sruby mimośrodowej
W elsie jest wszystko ładnie opisane, jak rozebrać żeby się nie narobić :)
Co do amortyzatorów to które część jest dłuższa? od mocowania do kielicha czy ze sprężyna? wcześniej pewnie miałeś jakieś sportowe?

szumi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2012, 01:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: szumi » 04 gru 2013, 00:20

enduro7 pisze:Wymiana poszła jednak trochę ciężko, bo nie wiedzialem jak się zabardzo zabrać, ale jak już się kapnąłem, że trzeba dolny wahacz zrzucić to poszło.
Chciałem montować w odwrotnej kolejności, ale okazało, że nowe amortyzatory są innej długości i nie wiem czy mam takie założyć czy szukać innych??
dzieki temu posłałeś geometrię w kosmos . rozpina się górny wachacz tam gdzie nie ma sruby mimośrodowej
Można i tak, ale tak czy siak ustawiłem zbieżność na wszystkich kołach. Po za tym przy wahaczu, gdize łaczy się z piastą jest mimośrud do ustawiania pochylenia koła w negatyw lub pozytyw. ÂŚruba do zbieżności jest w innym miejscu. Gość mi to ustawił prawidłowo i działa. :) Poźno napisałem, ale zapomniałem o tym :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga