Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2.8 Q AAH]Pisk dochodzący z okolicy paska rozrządu

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
tytan81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 19 paź 2008, 14:28
Lokalizacja: Radom

[A6 C4 2.8 Q AAH]Pisk dochodzący z okolicy paska rozrządu

Post autor: tytan81 » 14 gru 2008, 21:18

Witam wszystkich klubowiczów. Mam problem z okolicy paska rozrządu dochodzi jakiś pisk. Pasek, rolki i pompa była wymieniana ze 2 miesiące temu. Wiecie może co to może być ?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2008, 11:09 przez tytan81, łącznie zmieniany 4 razy.

tytan81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 19 paź 2008, 14:28
Lokalizacja: Radom

Post autor: tytan81 » 14 gru 2008, 21:50

No właśnie też się nad tym zastanawiam. Bo już po założeniu było słychać jakiś dziwny pogłos. Mechanik który mi to zakładał na początku mówił, że to może być pompa od wspomagania, jakieś luzy były według niego. Mimo to zdjął pasek klinowy co wyelyminowało pompę od wspomagania, potem coś po modził z napinaczem i dziwny pogłos ustał ale po jakimś czasie znów się pojawił a dziś usłyszałem jakieś piszczenie. Jutro będę chyba musiał wybrać się z tym do mechanika żeby to posłuchał.

tytan81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 19 paź 2008, 14:28
Lokalizacja: Radom

Post autor: tytan81 » 14 gru 2008, 22:13

No wiem. Pojadę do dwóch zobaczę co powiedzą :-)

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 15 gru 2008, 06:38

kolego miałem to samo co ty.
najpierw piski raz na jakis czas ale zawsze słyszalne na wolnych obrotach, a późnier rano sobie wstaje na rybki cofam i autko gaśnie. alr to nic nie chce zapalić cięzko kręci!!!!(totalna załamka) po przyjeździe mechaniora okazało sie zatarta pompa wspomagania na amentos!!! ps.1. sprawdz poziom plynu do wspomagania
2. nie dolewałes w ostatnim czasie płynu?
bo ja dolewałem 4 mies temu i widocznie pan w sklepie pomylil sie co do niego bo sam nie wiedzial jaki dokladnie idzie kazal mi wsadzic biala kartke do zbiorniczka i mu przyniesc. ze olej byl juz stary i kolor nie wiadomo jaki to dal mi ale nie taki jak trzeba i stalo sie. 300zl pompa 100zl robota.

tytan81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 19 paź 2008, 14:28
Lokalizacja: Radom

Post autor: tytan81 » 15 gru 2008, 11:07

No ja zaraz będę jechał do mechanika i jak coś z diagnozuje to się podzielę. Poziom płynu w normie, płynu nie dolewałem. U mnie to chyba raczej nie pompa raczej w 80 % stawiam na napinacz w rozrządzie, bo gdy mechanik zdjął pasek klinowy wtedy pompa nie chodzi dźwięk nie ustał tzn dziwny pogłos a teraz zamiast tego pogłosu słychać jakieś ciche piski. Ale mechanikiem nie jestem może to być i pompa od wspomagania może teraz siadła.

[ Dodano: 2008-12-23, 13:52 ]
Byłem u mechanika, dziwny dźwięk dochodził od napinacza - obsłuchał cały rozrząd takim specjalnym stetoskopem. Wykręcił napinacz i okazało się, że był on trochę zagięty, ma go oddać do sklepu i zwrócić mi kasę. Zamontował mi drugi tej samej firmy i pisków już nie ma, ale po dojechaniu do domu znów zaczęły dochodzić z niego jakieś dziwne odgłosy. Pojechałem z powrotem do mechanika i znów rozebrał rozrząd, obsłuchał i znów napinacz słychać, nie pamiętam jakiego producenta on jest, ale jak się dowiem to napiszę. Wychodzi na to, że chyba będę musiał znów wymienić napinacz i chyba tym razem na innego producenta tylko co zrobię z tym co mam.

[ Dodano: 2009-01-02, 19:19 ]
Niestety pisk nadal jest. Zauważyłem jedno jak odpalam autko po nocy piszczy delikatnie a jak wcisnę sprzęgło piszczy jeszcze bardziej i co to może być ?

[ Dodano: 2009-01-15, 08:12 ]
Okazało się, że to było łożysko oporowe, mechanik wymienił a teraz pali mi się kontrolka od ABS i okładziny i zapala się po przejechaniu około 100 metrów hmmm i co teraz znów ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga