Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AGA 2.4 165 KM] Wibracje podczas jazdy

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BigDave
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:38
Lokalizacja: Gdańsk

[ AGA 2.4 165 KM] Wibracje podczas jazdy

Post autor: BigDave » 01 lip 2013, 20:23

Witam.
Mam nastepujacy problem. Wczoraj zorientowalem sie, ze podczas jazdy odczuwalne sa wibracje budy. Nie sa jakos strasznie mocne, wiec ogolnie nie jestem nawet pewnien czy pojawily sie wczoraj czy juz wczesniej. Wibracje wystepuja cyklicznie, tak jakby co mniej wiecej sekunde zatrzesie lekko buda i przez chwile jest spokoj itd, to samo na gazie i benzynie. Na poczatku myslalem, ze kolo mi sie poluzowalo, czy cos w tym stylu, ale byly dokrecone. Pozniej zorientowalem sie, ze po wrzuceniu luzu lub wcisnieciu sprzegla podczas jazdy wibracje znikaja calkowicie.

Drugie co przychodzi mi do glowy to swiece zaplonowe, ktore wymienialem wczoraj, krotko przed tym kiedy zauwazylem dane wibracje. Czy jest opcja, zeby na ktorejs z nowych swiec cyklicznie wypadal zaplon? Dodam tylko, ze jesli odlaczam po kolei przewody zaplonowe na chodzocym silniku widoczne sa zmiany, wiec teoretycznie wszystkie swiece dzialaja. Jutro postaram sie wygrzebac w smietniku stare i sprawdzic czy to wina swiec, ale mozliwe, ze juz ich nie odnajde :/

Bede wdzieczny za pomoc, bo w sobote wybieram sie w trase z Norwegii do Polski i niechcialbym sie rozkraczyc po drodze :/
Vorsprung Durch Technik

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 02 lip 2013, 06:45

przyczyn może być wiele, Âźle wyważone koła, walnięta siatka w oponie, łożysko przedniego koła, przegub wewnętrzny, koło dwumasowe. czy dzieje się to przy jakiejś określonej prędkości czy obrotach silnika?

Awatar użytkownika
BigDave
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: BigDave » 02 lip 2013, 08:47

Jak narazie zauwazylem, ze wibracje zaczynaja sie mniej wiecej przy 60km/h i nasilaja sie wraz z wzrostem predkosci. Niestety ze wzgledu na ruch i ograniczenia predkosci na norweskich drogach, nie bylem w stanie przetestowac przy jezdzie pow. 100km/h. Moze uda mi sie dzisiaj. Zauwazylem rowniez, ze wibracje sa silniejsze, kiedy silnik jest obciazony ( jazda pod gorke na wysokim biegu ) i ze nie ustaja, kiedy zjezdzam z gorki na odpuszczonym pedale gazu. Tak jak wspomnialem, znikaja natychmiastowo po wcisnieciu sprzegla lub wrzuceniu luzu.

Odkopalem stare swiece i od tego zaczne.
Opony maja niecaly miesiac i nie trafily jeszcze zadnej dziury, takze siatka powinna byc cala. Co do wywazenia nie jestem pewien, ale moim zdaniem powinno wtedy dalej telepac po wrzuceniu na luz. Czy moze sie myle?
Vorsprung Durch Technik

Awatar użytkownika
The_Gie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 269
Rejestracja: 26 maja 2013, 19:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: The_Gie » 02 lip 2013, 10:44

Ile kilometrów ma rozrząd ? Opony nowe sklepowe czy może nowe z auta pokazowego ?(moga być ubite) ?

Awatar użytkownika
BigDave
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: BigDave » 02 lip 2013, 11:27

Rozrzad nakrecil do tej pory 76tys. Pasek wyglada jeszcze ok, ale bede wymienial jak tylko dokulam sie do Polski.
Opony niby sklepowe, ale kupowane przez sklep allegro. Byly na nich oryginalne naklejki i widac bylo, ze nie byly jezdzone. Sa to Yokohama S Drive na przodzie i Yokohama Advan Sport na tyle.

[ Dodano: 2013-07-02, 20:55 ]
Swiece sprawdzone, poprzemieniane itp itd. Wydlada na to, ze od tej strony wszystko jest ok. Nie slychac zadnych halasow i dziwnych dzwiekow dochodzacych od sprzegla, lozysk w kolach czy tez przeglobow. Jutro sprobuje zmienic kola na zimowki i zobacze co sie bedzie dzialo. Powoli zaczynam sie denerwowac <wnerw> a wyjazd zbliza sie duzymi krokami
Vorsprung Durch Technik

matelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 665
Rejestracja: 22 cze 2010, 00:13
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: myszków
Kontakt:

Post autor: matelek » 04 lip 2013, 09:06

Podpinam sie pod temat - tez mam wibracje w okolicy 60 km / h tylko ze u mnie po wysprzegleniu ustaja ale sa jeszcze wyczuwalne,

[ Dodano: 2013-07-10, 07:59 ]
i jak , ogarnales temat ?

Awatar użytkownika
BigDave
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: BigDave » 13 lip 2013, 11:33

Widocznie moja kruszyna kocha mnie tak samo jak ja ją i naprawili się sama :) Szczerze mówiąc nie ogarniam co to było, ale wydaje mi się, że ona poprostu potrzebowała przepalenia garów po rocznym zamulaniu w Norwegii. W trasie do Polski zorientowałem się, że po przejechaniu około 500km wibracje ustały i do dzisiaj ich nie wyczówam.
Vorsprung Durch Technik

elmo_mc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 25 sty 2012, 10:11
Imię: Endriu
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: elmo_mc » 14 lip 2013, 16:39

Pozwolę sobie podpiąc się do tematu.
U mnie również od jakiegoś czasu pojawiły się takie wibracje, zaczynają się tak od 70-80km i występują co około 1-2 sekundy, przy 140 drżenie jest już na tyle spore, że strach jechać szybciej. Zmiana kół nie pomaga, na zimówkach to samo, a poza tym wibracje te nie są odczuwalne na kierownicy jak to jest w przypadku złego wyważenia kół, trzęsie całym autem.
Jak by ktoś miał jakieś sugestie to będę wdzięczny.
AEB 150KM + wirus na 180KM :)

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 15 lip 2013, 10:38

elmo_mc pisze:Pozwolę sobie podpiąc się do tematu.
U mnie również od jakiegoś czasu pojawiły się takie wibracje, zaczynają się tak od 70-80km i występują co około 1-2 sekundy, przy 140 drżenie jest już na tyle spore, że strach jechać szybciej. Zmiana kół nie pomaga, na zimówkach to samo, a poza tym wibracje te nie są odczuwalne na kierownicy jak to jest w przypadku złego wyważenia kół, trzęsie całym autem.
Jak by ktoś miał jakieś sugestie to będę wdzięczny.
przeczytaj mój post wyżej, drgania mogą być spowodowane wieloma różnymi usterkami. sprawdÂź również zawieszenie.

matelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 665
Rejestracja: 22 cze 2010, 00:13
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: myszków
Kontakt:

Post autor: matelek » 18 lip 2013, 20:00

jezeli o mnie chodzi to przepalana jest dosc czesto i to napewno nie to :)
kola sprawdzane jeszcze raz i przewazone jeszcze raz, myslalem ze to od pierscieni centrujacych ale na zimowkach jest to samo, troszke zaczyna to byc denerwujace :)

young81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 05 lip 2011, 20:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: young81 » 15 sie 2013, 16:26

sprawdź tuleje na saniach pod silnikiem....walczyłem z takim objawem 1,5 roku i okazało sie ze tuelje popękane......

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga