Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C7] Montaż webasto.

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
presess
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 06 maja 2013, 23:47
Lokalizacja: Śląskie

[A6 C7] Montaż webasto.

Post autor: presess » 10 cze 2013, 15:57

Witam,

szukałem trochę informacji na temat montażu webasto w A6 C7 ale niestety nie znajduję odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Mianowicie upatrzyłem sobie A6 C7. Auto nie posiada fabrycznego webasto a ja jeśli je kupię to chciałbym je wyposażyć w oryginalne ogrzewanie postojowe, tak aby można było je sterować z MMI lub pilota.

I tu powstaje pytanie - czy w A6 instalacje elektryczna w wersji bez webasto jest przygotowana do takiego montażu czy konieczne jest dokładanie / wymiana wiązek kablowych etc?

( spotkałem się wiele razy z tym, że auta miały wiązki o wiele bardziej rozbudowane niż wskazywało na to wyposażenie i w wielu przypadkach dokładanie jakiś tam elementów nie stanowiło problemu )

Ciężko trafić w fajnych pieniądzach autko z ładnym wypasem tzn., każda jest inna i trudno znaleÂźć taką aby była w 100% ok, to też postanowiłem upolować "kompromis" a to czego mi brakuje dołożyć.

Ma ktoś jakieś informacje n/t ?

Oczywiście z dostępnością części nie ma wielkiego problemu. Pytanie tylko czy montaż to rozbebeszanie auta do cna żeby to spiąć z paliwem, elektryką i MMI itp, czy w fabryczne miejsca wchodzi jak ta lala ;) i zapina się do auta, a na koniec kodowanie i po krzyku?

Pozdrawiam

rafald
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 12 cze 2012, 13:44
Lokalizacja: 100lica

Post autor: rafald » 16 paź 2015, 10:15

hej
podbije temat. komus się udało dołożyć webasto do C7? z tego co wiem to poza samym urządzeniem oraz modułu potrzeba jeszcze dołożyć wiązkę. ma ktoś jakąś wiedze na ten temat?
pozdro
r
szczęśliwy posiadacz:
- S6 C5 2001 (4.2 V8 Quattro)
- A6 C6 2007 (2.0 TDI)
- A6 C7 2012 (3.0 TDI Quattro)

michalwruszak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 08 sty 2014, 12:15
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post autor: michalwruszak » 16 paź 2015, 12:36

Do auto gdzie nie było fabrycznie webasto - ciekawa opcją są ogrzewania postojowe firmy DEFA

rafald
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 12 cze 2012, 13:44
Lokalizacja: 100lica

Post autor: rafald » 16 paź 2015, 13:47

pewnie tak, ale zależy mi na takim ogrzewaniu które można obłusgiwać z poziomu MMI
szczęśliwy posiadacz:
- S6 C5 2001 (4.2 V8 Quattro)
- A6 C6 2007 (2.0 TDI)
- A6 C7 2012 (3.0 TDI Quattro)

michalwruszak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 08 sty 2014, 12:15
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post autor: michalwruszak » 16 paź 2015, 13:48

No to tylko i wyłącznie orginalne - myśle ze jest to wykonalne , oczywiście poza tym co napisałeś będzie potrzebna instalacja wodna .

rafald
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 12 cze 2012, 13:44
Lokalizacja: 100lica

Post autor: rafald » 16 paź 2015, 14:21

michalwruszak, co masz na myśli pisząc "instalacja wodna"? ten sprzęt wpina się chyba w istniejący obieg płynu chłodzącego, czyż nie?
szczęśliwy posiadacz:
- S6 C5 2001 (4.2 V8 Quattro)
- A6 C6 2007 (2.0 TDI)
- A6 C7 2012 (3.0 TDI Quattro)

michalwruszak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 08 sty 2014, 12:15
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post autor: michalwruszak » 16 paź 2015, 14:23

Tak - masz racje , ale Webasto zwykle potrzebuje dodatkowej instalacji wodnej . Tak jest napewno w innych modelach to w C7 musi być podobnie . Dla niektórych aut nawet chłodnice wody są inne a inne dla aut wyposażonych w Webasto

sash997
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 187
Rejestracja: 05 kwie 2013, 20:14
Lokalizacja: wieluń

Post autor: sash997 » 17 paź 2015, 16:09

hmm coś niechce mi sie wierzyć w tą inną chłodnice skoro pieca nie montują w fabryce tylko jest to opcja dodatkowa,we wszystkich autach w których widziałem piec są dołożone węże do pieca i ewentualnie elektrozawór aby była możliwość grzania silnika osobno i kabiny osobno lub wszystkiego naraz
pomoc w sprawie pieców webasto

rafald
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 12 cze 2012, 13:44
Lokalizacja: 100lica

Post autor: rafald » 22 gru 2015, 10:54

panowie, wstawiłem dzisiaj moją C7ke do warsztatu do montazu pieca. zakupiłem piec dokładnie od tego modelu, czyli kontroler pieca powinien gadac z CANem. dodatkowo dokupiłem pompe paliwa i zestaw montażowy eberspatchera.

mam pilne pytanie - czy jest ktoś w posiadaniu opisu pinologii do modułu klimatyzacji oraz MMI 3G+? udało mi się juz za pomocą VCDSa uruchomić obsługe ogrzewania poprzez MMI ale pozostaje jeszcze pytanie jak dokładnie powinien być piec podłączony.

fure zostawiłem w warsztacie który ma autoryzację eberspatchera więc raczej lipy nie bedzie.
ps czy ktoś sie orientuje czy piec (a właściwie kontroler pieca) ma ochronę komponentów?
pozdro

[ Dodano: 2015-12-22, 10:54 ]
wszyscy się tak tu rwą do pomocy że aż mi cycki opadły...

sam wszystko musiałem rozkminić. Webasto działa tak jak jakby było zainstalowane w fabryce, obsługa z MMI + oryginalny pilot Audi od webasto

tak więc dla tych co bedą tu kiedyś zaglądać - DA SIĘ ZROBIĆ RETROFITA OGRZEWANIA POSTOJOWEGO Z OPCJĄ OBŁUGI W MMI

houk
szczęśliwy posiadacz:
- S6 C5 2001 (4.2 V8 Quattro)
- A6 C6 2007 (2.0 TDI)
- A6 C7 2012 (3.0 TDI Quattro)

kukems
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Tricity

Post autor: kukems » 27 gru 2015, 23:08

Podepnę się pod ten temat gdyż mam zamontowane webasto marki "webasto" :)

Miałem problem ze znalezieniem speca od tego. Największą przeszkodą okazał się komputer. Udało mi się je zamontować w warsztacie w Pruszczu Gdańskim. Zależało mi na wersji gdzie sterowanie mam z telefonu. Mam talent do gubienia rzeczy więc pilot nie wchodził w grę.

Zamontowany piecyk to Thermo Top Evo. Wszystko śmiga jak należy, ale... mam dziwny problem z wentylatorami chłodnicy.

Właśnie testuję czy to jest zależne od webasto, czasem po skończonej jeździe wentylatory kręcą pomimo że jest dość zimno na zewnątrz. Do tego mam problem z "buczeniem" i lekką wibracją tylko i wyłącznie gdy puszczam gaz przy mniej więcej 1600 obr./min. Kolejna niepokojąca rzecz to system start/stop nie załącza się gdy następuje ten dziwny stan "buczenia". Wnioskuję że to może być powiązane z tym fantomowym "przegrzewaniem" silnika.

Silnik to 3.0 biTDI napęd quattro, rocznik 2012. Jestem trochę zaniepokojony. Pewnie powinienem zacząć od VAG'a nie mam jeszcze kabla niestety.

czarnys6

Post autor: czarnys6 » 30 gru 2015, 13:34

rafald pisze:panowie, wstawiłem dzisiaj moją C7ke do warsztatu do montazu pieca. zakupiłem piec dokładnie od tego modelu, czyli kontroler pieca powinien gadac z CANem. dodatkowo dokupiłem pompe paliwa i zestaw montażowy eberspatchera.

mam pilne pytanie - czy jest ktoś w posiadaniu opisu pinologii do modułu klimatyzacji oraz MMI 3G+? udało mi się juz za pomocą VCDSa uruchomić obsługe ogrzewania poprzez MMI ale pozostaje jeszcze pytanie jak dokładnie powinien być piec podłączony.

fure zostawiłem w warsztacie który ma autoryzację eberspatchera więc raczej lipy nie bedzie.
ps czy ktoś sie orientuje czy piec (a właściwie kontroler pieca) ma ochronę komponentów?
pozdro

[ Dodano: 2015-12-22, 10:54 ]
wszyscy się tak tu rwą do pomocy że aż mi cycki opadły...

sam wszystko musiałem rozkminić. Webasto działa tak jak jakby było zainstalowane w fabryce, obsługa z MMI + oryginalny pilot Audi od webasto

tak więc dla tych co bedą tu kiedyś zaglądać - DA SIĘ ZROBIĆ RETROFITA OGRZEWANIA POSTOJOWEGO Z OPCJĄ OBŁUGI W MMI

houk

Witam
Mam ochotę zrobić ten sam manewr w swojej S6 możesz coś więcej powiedzieć gdzie robiłeś też jestem z wawy i czy pakiet kupiony na allegro wystarczy plus kodowanie czy jeszcze coś potrzeba.

rafald
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 12 cze 2012, 13:44
Lokalizacja: 100lica

Post autor: rafald » 11 sty 2016, 11:31

hej
tak jak pisałem na priv (powtórze dla potomnych)
do kompletu potrzebne są:
- piec razem z pompą (możesz sprawdzic jaki potrzebujesz na tej stronie http://vagpart.com/audi/ )
- opcjonalnie pilot do sterownia + centralka i wiązka do podlączenia
- pompe paliwa do zasilania pieca paliwem
- przewod paliwowy
- wiązke elektryczną do podłączenia pieca
- komplet rur do obiegu wody (najlepiej dedykowanych)

ja kupiłem taki zestaw montażowy, jednak sporo części z niego nie zostało wykoszystanych (http://www.ogrzewaniepostojowe.eu/czesc ... 5s-12v-eco
) w zestawie nie ma pompy paliwa, trzeba dokupić osobno (u mnie to była ta pompa: 224517080000)
dodatkowo w zestawie nie ma też wiązki do telestartu (czyli do podłączenia centralki od pilota) ale to chłopaki dorobili w warsztacie).

kodowanie ogarną Ci w warsztacie który Ci poleciłem, nie bede tu pisał jaki to warsztat bo nie chce robic reklamy.
no i ostatnia ważna rzecz - zdjęcie ochrony komponentu ze sterownika pieca - 180 pln w ASO Porsche-Audi na połczynskiej. i tu jest dziwna akcja - serwisant z ASO powiedział mi że 60% przypadków to jumany sprzęt i od razu policja przyjeżdża.... więc lepiej posiadać paragon na zakupiony sprżęt... ja miałem szczeście, mój piec nie był jumany :)
szczęśliwy posiadacz:
- S6 C5 2001 (4.2 V8 Quattro)
- A6 C6 2007 (2.0 TDI)
- A6 C7 2012 (3.0 TDI Quattro)

taba
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 14 gru 2015, 19:06
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnoslaskie

Post autor: taba » 10 paź 2016, 18:09

hej jako że za bardzo nie znam się na motoryzacji a bardzo chciałbym mieć webasto to proszę mi powiedzieć czy do mojej audi to będzie komplet czy potrzebuje coś dodatkowego http://allegro.pl/audi-a6-a7-4g-disel-w ... 07539.html
ten zestaw jest od 2.0 TDI ale to chyba nie ma znaczenia? wystarczy żeby był diesel?

[ Dodano: 2016-10-10, 18:09 ]
od sprzedawcy dostałem odpowiedz ze do kompletu brakuje pompy paliwa i węże cieczy i ze oni tez sie zajmuja montażem tylko nie wiem czy mogę tak sobie dołożyć webasto nawet oryginalne jeśli mam jeszcze gwarancje

Awatar użytkownika
///MM
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2016, 00:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: ///MM » 26 paź 2016, 17:36

Witam kolegow,
Rowniez jestem fanem Webasto i niestety moj nie posiada.
Jest to moj pierwszy diesel w zyciu i bedzie pierwsza zima i sporo startow pod chmurka.

Wiem ze auto ma nagrzewnice elektryczna i wspomaga bodajze od -5C (moge sie mylic co do temp)

Pytanie do Was koledzy, jak ten samochod bedzie sie ogrzewal zima?

Z gory dzieki za odpowiedz

Pozdro
Michal

mrskoku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: wwa

Post autor: mrskoku » 26 paź 2016, 19:42

rafald pisze: .
.
.

kodowanie ogarną Ci w warsztacie który Ci poleciłem, nie bede tu pisał jaki to warsztat bo nie chce robic reklamy.
witaj
podesłałbyś namiary na warsztat? w swojej a6 mam webasto, ale chcę założyć do drugiego auta.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga