Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

olej na sprezarce klimatyzacji

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

olej na sprezarce klimatyzacji

Post autor: Frugo1 » 08 cze 2013, 15:54

Mam problem ze sprężarką, dzisiaj zwróciłem uwagę na dziwne terkotanie po włączeniu klimy, zajrzałem pod auto i z okolic sprężarki kapie żółto-zielony olej, nie jest to olej silnikowy anie płyn od wspomagania. Czy w tego typu sprezarkach jest olej dobijany razem z czynnikiem ? czy tez dolewa się go osobno? dziwna sprawa bo klima chlodzi ok, wiec nie wiem czy uklad jest nie szczelny czy to moze jakis inny olej... :|Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 17:13 przez Frugo1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 08 cze 2013, 18:57

Rozszczelniła Ci się sprężarka, z tąd ten olej :( Olej jest w układzie klimatyzacji z czego większa część oleju ok 60% jest w sprężarce reszta krąży po układzie razem z czynnikiem. ÂŻeby zregenerować sprężarkę zajedÂź do serwisu klimy odessać gaz i olej, żeby nie narażać się na koszta przez ewentualne wypuszczenie czynnika (gazu) do aniołków przy demontażu sprężarki.

Pozdrawiam
Robert
Lektor.

Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo1 » 09 cze 2013, 08:58

<zalamka> Tak myslalem. Jaki jest u was koszt sciagnieca czynnika? bo nie wiem czy jest sens go odsysac, u nas gosc spiewa sobie 150 zł za samo podpiecie pod ten "kombajn" :| i jaki jest koszt regeneracji takiej sprezarki? Regenerowac ja czy lepiej ja zajezdzic i kupic uzywana <stres>

Dzieki Robert za odpowiedz :)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 17:13 przez Frugo1, łącznie zmieniany 1 raz.

dukosz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 273
Rejestracja: 15 maja 2011, 19:13
Lokalizacja: MALAGA/silesia/CdSol

Post autor: dukosz » 09 cze 2013, 10:48

Jak będziesz tak jeÂździł,to licz się że opiłki z uszkodzonej sprężarki dostaną się do obiegu i naprawa będzie niewspółmiernie droższa od samej wymiany sprężarki...
Musisz natychmiast to naprawić lub w ostateczności zdjąć pasek ze sprężarki aby nie pracowała.
W innym wypadku licz się z czyszczeniem całego układu.

Jeśli w tym samym zakładzie co będziesz ściągał czynnik napełnisz po naprawie, to nie powinien ci doliczyć dodatkowych kosztów, zawsze możesz zapytać.
Hiszpania jest piękna....szkoda że tak daleko

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 10 cze 2013, 14:57

Ja płaciłem 150 zł za fulserwis z nabiciem czynnika. Co do ceny sprężarki poszukaj na Allegro, i skontaktuj się z kolegami z forum np. Pissi, ma sporo części na sprzedaż. Dodam że serwisy klimatyzacji ustalają sobie ceny w zależności od pogody. Im cieplej tym drozej :| I nie jeździj z uszkodzoną sprezarką, jak pisze dukosz, szkoda roboty i kasy.
Lektor.

Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo1 » 10 cze 2013, 16:52

Dzięki za odpowiedz :). Ale nie wolno jeÂździć autem wcale? nawet na wyłączonym klimatronicu? :| sprężarka nie jest na sprzęgle i wtedy pracuje jak się je załączy? Orientowałem się dzisiaj ile wymiana sprężarki to 100 zł + 120zł za ściągniecie czynnika i ewentualne dobicie do 400g, cena chyba nie najgorsza <mysli> Coś słyszałem ze mogło wybić oring jakiś w sprężarce i wtedy wystarczy go wymienić <uoee> ale to się zobaczy jak pójdzie do wyjęcia z auta :|

dukosz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 273
Rejestracja: 15 maja 2011, 19:13
Lokalizacja: MALAGA/silesia/CdSol

Post autor: dukosz » 10 cze 2013, 21:22

Zależy jaki masz kompresor, po roczniku widzę że powinieneś mieć zwykłe sprzęgło więc po wyłączeniu kompresor jest odłączany , w nowszych jest tzw. sprzęgło zrywne ale kompresor pracuje cały czas. Tutaj występuje większe ryzyko zabrudzenia układu.
Dlatego w tym nowym typie pasek jest osobno, do kompresora.
PROBLEMEM nie jest sama jazda ale chwilowe/czasowe włączenie układu klimatyzacji, które może przysporzyć masę wydatków.
Idzie lato zrób to jak najszybciej, będziesz miał problem z głowy. Wycieki z układu, z poza kompresora nie są tak groźne jak tutaj.
Hiszpania jest piękna....szkoda że tak daleko

Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo1 » 11 cze 2013, 08:27

Ok dzieki :) tak zrobie, niestety za dwa tyg oddam na serwis :| narazie odstawie autko ...

[ Dodano: 2013-06-26, 16:25 ]
Olej wycieka miedzy mocowaniem przewodu a kompresorem. Na zdjeciu widać kwadratowy element z śruba właśnie miedzy tym cieknie olej, Wie ktoś może czy można to odkręcić bez problemu tzn. nic z stamtąd ie wypadnie ? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi gdyż jestem u mechanika i jest ściągany czynnik :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga