Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Wymiana panela LCD w Symphony II, fotorelacja

Warsztat
Sniko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2013, 16:14
Lokalizacja: Siedlce

[A6 C5] Wymiana panela LCD w Symphony II, fotorelacja

Post autor: Sniko » 19 maja 2013, 16:18

Witam, pragnę w kilku słowach przedstawić wymianę panela LCD w radiu SYMPHONY II. Jeśli kogoś denerwują martwe piksele na wyświetlaczu (w moim przypadku pozioma kreska), nie ma nic prostszego jak jego wymiana. Operacja jest bardzo prosta, ale jako że sam próbowałem znaleÂźć potrzebne informacje w sieci (których ostatecznie nie znalazłem), opisze pokrótce tą operację. A więc zaczynamy.

1. Wyjęcie radia. Nie będę jakoś szczegółowo opisywał tej operacji, gdyż już sporo napisano na ten temat w innych postach. Dodam tylko kilka moich spostrzeżeń. Od razu radze zaopatrzyć się w dedykowane klucze do wyjmowania radia i nie kombinować jak czasem piszą np. z pilnikami..., może w radiu 1DIN operacja jest łatwiejsza, jednak ja nawet z kluczami trochę się namęczyłem, aby wyjąć to radio i chyba była to najtrudniejsza i najdłuższa operacja w całej wymianie LCD...
Obrazek

2. Jak już wyjęliśmy radio, odłączamy kable i zdejmujemy przedni panel. Panel przykręcony jest na 4 śrubki, po dwie po dwóch bokach.
Obrazek

Panel trzyma się już w sumie na 8 zatrzaskach, lekko podważamy plastik i próbujemy ściągnąć panel, u mnie poszło w miarę łatwo, ale myślę że mogą być z tym problemy, gdyż jak uwolnimy zatrzaski z jednej strony i przejdziemy na drugą, zatrzaski same się zatrzaskują :) trzeba próbować je odblokować i lekko ściągnąć ramkę. Trzeba popróbować.
Obrazek

3. Panel po zdjęciu wygląda następująco (wybaczcie rozmazane zdj.):
Obrazek

W tej chwili właściwie już nie ma żadnej filozofii. Odkręcamy chyba 11 małych śrubek, aby oddzielić płytkę drukowaną z panelem od plastikowej obudowy. Nie martwcie się o plastikowy panel i przyciski (ja się martwiłem, że powypadają, ale nie ma takiej opcji). Podmieniamy całą starą płytkę na nową i wszystko skręcamy z powrotem.
Obrazek

Radio skręca się i wkłada w 5minut już bez żadnych problemów. Finał akcji? Wyświetlacz jak nowy
Obrazek




Dodatkowo małe info o samym wyświetlaczu. Nie można podmienić samego LCD tylko całą płytkę z elektroniką:
Obrazek

Osobiście miałem nie mały problem, aby znaleÂźć na rynku taki wyświetlacz. Zapłaciłem za to 100zł z przesyłką. Jako że chyba nie powinienem robić reklamy, mogę dać namiar na gościa od którego to kupiłem (jest to sklep, nie prywatna osoba), na maila czy coś w tym stylu, nie ma problemu.

Może komuś przyda się ten mały tutek, w innych radiach pewnie operacja przebiega analogicznie.
ÂŻyczę udanej naprawy!
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga