Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zawór spustowy płynu

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
keraj83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 05 lip 2011, 21:13
Lokalizacja: Lubuskie/Dolnośląskie/Bawaria

Zawór spustowy płynu

Post autor: keraj83 » 18 maja 2013, 20:17

Witam kolegów,

Chciałem wymienić płyn chłodzący ale za chiny nie mogę znaleźć zaworku aby spuścić chłodziwo.
Czy ktoś mógłby mnie nakierować na ten zaworek ?
Czy w ogóle go mam ?

keraj83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 05 lip 2011, 21:13
Lokalizacja: Lubuskie/Dolnośląskie/Bawaria

Post autor: keraj83 » 18 maja 2013, 22:31

Płyn G12 i wodę mam, proporcje znam tylko spuszczenie. W innym aucie tak robiłem jak piszesz, ale na forum znalazłem posta gdzie na zdjęciach jest taki zaworek.
U siebie znalazłem coś jakby zaworek, tzn. wymacałem na dolnym wężu wychodzącym ok 10 cm od chłodnicy.
Od przodu go nie widać a szkoda. Muszę wejść pod auto jutro i się upewnić.
Jak nie to czeka mnie zdjęcie węża.
Co do nagrzewnicy to mam zaznaczone na wężu gdzie znajduje się otwór do odpowietrzania.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 18 maja 2013, 22:50

keraj83, znalazłem coś takiego jak zaślepka może się przyda oznaczenie nr 20

Obrazek

keraj83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 05 lip 2011, 21:13
Lokalizacja: Lubuskie/Dolnośląskie/Bawaria

Post autor: keraj83 » 18 maja 2013, 23:22

W ETCE na grupie 1 w rysunku 121-58 jest wąż oznaczenie nr 1 i na nim właśnie wyczułem od dołu otworek, ale nie znalazłem nic na ten temat.
Może faktycznie ta śruba zaślepiająca pomoże :| a co z pierścieniem uszczelniającym oznaczenie nr 22 będzie do wymiany po odkręceniu śruby ?
Jutro spróbuję to ogarnąć. :]

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 18 maja 2013, 23:24

keraj83, myślę, że można ją wykorzystać jeszcze raz daj znać jak się uporałeś przyda się innym ;)

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 19 maja 2013, 16:05

Według instrukcji serwisowych w ELSA, spuszczenie płynu następuje po wyciągnięciu czujnika temperatury z węża wylotowego z chłodnicy (element nr 4 na rys z ETKI).
O innej metodzie 'pozbywania' się płynu a A6 C5 nie słyszałem :-).

Układ odpowietrza się sam, jedynym wyjątkiem jak napisał Kolega censored jest nagrzewnica samochodu. Odpowietrznik znajduje się na górnym króćcu doprowadzającym ciecz chłodzącą do wnętrza pojazdu (po osłoną podszybia, na prawo od akumulatora). Odpowietrzenie sprowadza się poluzowania opaski zaciskowej i zsunięcia węża gumowego (jakieś 2-3cm) z króćca, aż naszym oczom pojawi się otwór odpowietrzający - jeżeli zacznie wylatywać płyn wsuwamy na powrót wąż i zaciskamy opaskę. <okok>

W niektórych silnikach mogą wystąpić dodatkowe 'króćce' odpowietrzające - tak jest w moim przypadku, jednakże kiedyś z ciekawości po wymianie płynu i przejechaniu 50km odkręciłem jeden z nich i poleciał od razu płyn. Zatem układ jest w stanie się zam odpowietrzyć i w takich przypadkach <okok>

P.S. Kolego keraj83 nie martw się uszczelką (nr 2), jest dociskana tylko czujnikiem zabezpieczonym zawleczka, więc nie odkształca się zbytnio i spokojnie nadaje się do ponownego użycia :-). Pamiętaj aby wymiany nie dokonywać na ciepłym silniku <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga