Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Klimatronik lewa strona nie chlodzi

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
hugosanczez
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 20 mar 2012, 19:48
Lokalizacja: slask

Klimatronik lewa strona nie chlodzi

Post autor: hugosanczez » 16 maja 2013, 16:02

Witam, panowie czy ktos wie jak mozna sprawdzic czujniki od nawiewow powietrza ?? Niewiem dlaczego ale lewa strona mi slabo chlodzi w porownaniu do prawej,klima nie mruga nie ma zadnych bledow jest nabita.Z kompa stwierdzilem prawdopodobnie ze na prawej stronie jest temp 23* a na prawej 10*. kalibracja juz byla robiona.Czy ma ktos jakis pomysl??

[ Dodano: 2013-05-16, 16:36 ]
Przepraszam chcialem sie poprawic wyskoczyl mi blad 1274 nastawnik klapy spietrzajacej- i tu moje pytanie gdzie on sie znajduje i jaka role on tam pelni :) ?, oraz przy kalibracji w ostatnim okienku jest wartosc ponad 50 a powinna byc 00. Prosze o pomoc bo tego jeszcze nie robilem:/

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Klimatronik lewa strona nie chlodzi

Post autor: kot919 » 17 maja 2013, 12:12

hugosanczez pisze:Witam, panowie czy ktos wie jak mozna sprawdzic czujniki od nawiewow powietrza ?? Niewiem dlaczego ale lewa strona mi slabo chlodzi w porownaniu do prawej,klima nie mruga nie ma zadnych bledow jest nabita.Z kompa stwierdzilem prawdopodobnie ze na prawej stronie jest temp 23* a na prawej 10*. kalibracja juz byla robiona.Czy ma ktos jakis pomysl??

[ Dodano: 2013-05-16, 16:36 ]
Przepraszam chcialem sie poprawic wyskoczyl mi blad 1274 nastawnik klapy spietrzajacej- i tu moje pytanie gdzie on sie znajduje i jaka role on tam pelni :) ?, oraz przy kalibracji w ostatnim okienku jest wartosc ponad 50 a powinna byc 00. Prosze o pomoc bo tego jeszcze nie robilem:/
Jeżeli chodzi o błąd 1274 to element sterujący V71 znajduje się w pozycji nr 25 na poniższym rysunku:

Obrazek

W razie potrzeby w poniższym linku masz tutorial co można z nim zrobić (możliwe zimne luty):

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 3ca70b4cb0

Za rozdział powietrza lewa-prawa strona odpowiadają odpowiednio 'silniczki' po lewej i prawej stronie konsoli środkowej, jednakże możliwe że problem tkwi w czujnikach temperatury umieszczonych w kanałach.
Najlepiej dobrać się Vagiem do klimy, i sprawdzić jakie temperatury zwracają Ci czujniki w stanie spoczynku.
Ponadto możesz też zrobić ponownie kalibrację, po naprawie|wymianie V71.

Pomoc ze strony Ross-tech: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01274

hugosanczez
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 20 mar 2012, 19:48
Lokalizacja: slask

Post autor: hugosanczez » 17 maja 2013, 12:39

Wielkie dzieki bardzo mi to pomogło ale mam jeszcze jedno pytanko.. W jakich blokach pomiarowych. W vcds znajdę te temperatyry lewą i prawa

[ Dodano: 2013-05-18, 10:16 ]
Dzisiaj zrobilem ss z wszystkich pomiarow temp klimy i wyszlo mi cos takiego.Czy ktos wie z czego sa te temperatury ? Najbardziej mnie zastanawia temp 49* w bloku pomiarowym 007 jest chyba za wysoka bo pomiaru dokonywalem na zimnym silniku

[ Dodano: 2013-05-18, 12:06 ]
znalazlem juz 3 czujniki z nawiewow boczne i srodkowy lewy za panelen a czy wie ktos gdzie jest schowany prawy srodkowy? bo nie umie go znalezc ..nie ma go po przeciwnej stronie

[ Dodano: 2013-05-18, 13:50 ]
Po odpaleniu klimy w bloku 008 druga pozycja temperatura spada na 5*C reszta bez zmian
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

KamilSiedlce
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:12
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: KamilSiedlce » 10 mar 2014, 23:16

Witam
Mogl by ktos podrzucic opis tych blokow pomiarowych w klimatroniku?

[ Dodano: 2014-03-10, 23:16 ]
i jeszcze pytanko ile powinno byc klap od klimy i od czego jest to zalezne

Awatar użytkownika
mariusz_wierz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 28 sty 2009, 09:57
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: mariusz_wierz » 24 kwie 2014, 10:13

hugosanczez, w jaki sposób ostatecznie rozwiązałeś swój problem z klimą? Mam dokładnie to samo - prawa strona (pasażera) chłodzi, natomiast lewa nie (dmucha tak jakby włączony był ECON).

Zaglądałem do silniczków klap - wygląda na to, że wszystkie działają (po stronie kierowcy jeden i trzy po stronie pasażera). VAG nie chce połączyć się z klimatronikiem - niby się łączy, ale po kilku sekundach pojawia się komunikat o jakichś zakłóceniach (?), nie mogę zatem odczytać błędów - gdzieś na forum natknąłem się na sugestię, że zakłócenia mogą pochodzić od radioodtwarzacza, ale czy to możliwe?

Dzisiaj rano po naciśnięciu jednocześnie przycisku recyrkulacji oraz ręcznego górnego nawiewu na panelu klimatronika pojawiły się dwie wartości - po stronie kierowcy na przemian 14/16, po stronie pasażera 4 - co one oznaczają, może jakieś temperatury (termometr na zewnątrz wskazywał ok. 14 stopni C)?

Sam już nie wiem jak za to się zabrać - tym bardziej, że nie mogę odczytać błędów z klimatronika... <zalamka>


Edit:
Wczoraj powalczyłem trochę z komputerem i jakimś cudem udało mi się na chwilę połączyć z klimatronikiem Polskim VAGiem 4.9 - oto jakie błędy odczytał:

727 Czujnik położenia klapy nawiewu na szybe V107-G135
przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY
1842 Nie znany kod błędu
przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY
601 Potencjometr w V70-G112
przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

Błędy niby udało się skasować, ale ponownie odczytać już mi się ich nie udało, więc nie wiem nawet czy pojawiły się ponownie. W każdym bądź razie klima nadal nie chłodzi po stronie kierowcy.

Jakieś sugestie?
Gdzie dokładnie znajdują się elementy, których dotyczą powyższe błędy?

Tkaczu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2011, 17:04
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Tkaczu » 28 kwie 2014, 07:55

Panowie a jak mi pokazuje w bloku 007 HVAC w trzecim polu -40 to co to może oznaczać? :shock: mam tylko błąd czujnika G17 w klimatroniku ale klima mi świruje (raz chłodzi, raz nie)
Z góry dzieki za podpowiedzi :)

A6.66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:10
Imię: A6.66
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Katowice

Post autor: A6.66 » 04 lip 2018, 16:56

Poradził ktoś sobie z tym problemem? u mnie to samo prawa strona pasażera normalnie chłodzi (nawiew środek i od strony drzwi pasażera) natomiast lewa strona kierowcy nie chłodzi (nawiew środek i od strony drzwi) tak jakby pracował w trybie econ, również nawiew na szybę ciepłym powietrzem grzeje <uoee> . Vag nie łączy sie z klimatyzacją, wcześniej nie było z tym problemu, także nie jestem w stanie podać błędów. Klimatyzacja nabita i odgrzybiona niecałe dwa miesiące temu używana sporadycznie.

Awatar użytkownika
mariusz_wierz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 28 sty 2009, 09:57
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: mariusz_wierz » 05 lip 2018, 12:32

A6.66 pisze:Poradził ktoś sobie z tym problemem?
W moim przypadku przyczyną była dziura w rurce przebiegającej koło dolnej części chłodnicy. Po naprawie (spawanie rurki) i nabiciu czynnika wszystko wrociło do normy. Najwidoczniej przez ubytek czynnika w układzie bliżej nagrzewnicy coś tam jeszcze chłodziło, a dalej (do strony kierowcy) zimne powietrze już nie dolatywało.

A6.66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:10
Imię: A6.66
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Katowice

Post autor: A6.66 » 11 lip 2018, 13:54

Problem rozwiązany, brak połowy czynnika i nie działający wentylator na chłodnicy, uszczelnione, nabite, wentylator wymieniony i śmiga jak powinno :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga