Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MANUAL] Sprzęgło późno łapie

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
BoneShaker

[ MANUAL] Sprzęgło póÂźno łapie

Post autor: BoneShaker » 15 maja 2013, 17:26

Witam. Byłem dzisiaj oglądać Audi A6 C5 1.9tdi 130PS i miałem wrażenie, że sprzęgło póÂźno łapie. Autko ma przejechane 320 tyś km. Nie miałem wcześniej żadnego kontaktu z Audi i stąd pytanie. Nie jest to oznaka, że sprzęgło jest zużyte?
Ostatnio zmieniony 02 sie 2013, 20:03 przez BoneShaker, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 15 maja 2013, 17:31

Jak najbardziej, sprzęgło pomału się kończy <okok>

BoneShaker

Post autor: BoneShaker » 15 maja 2013, 17:56

To normalne przy tym przebiegu?

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 15 maja 2013, 18:11

BoneShaker pisze:To normalne przy tym przebiegu?
A wierzysz w przebieg, czy stan techniczny pojazdu ?? Bo jeśli kupujesz przebieg to niebawem dołączysz do opiniodawców, którzy sądzą że Audi nie jest trwałe, kolego...
Sprzęgło to element, który jest w głównej mierze zależny też od naszego stylu jazdy <okok>

BoneShaker

Post autor: BoneShaker » 15 maja 2013, 18:16

Autko jest kupowane w Niemczech i to za nie mała kwotę. Ma książkę i siedzenie jest wytarte. Tylko, że wcześniej jeÂździło jako służbowe u Volkswagena i tam też było serwisowane. A więc oni te książke to mogli sobie dostosować.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2013, 10:10 przez BoneShaker, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 15 maja 2013, 18:34

BoneShaker pisze:Autko jest kupowane w Niemczech i to za nie mała kwotę. Ma książkę nic nie jest wytarte. Tylko, że wcześniej jeÂździło jako służbowe u Volkswagena i tam też było serwisowane. A więc oni te książke to mogli sobie dostosować.
 Po części sam sobie odpowiedziałeś na chyba najbardziej frapujące ludzi pytanie w kwestii zakupu samochodu. Ale równie dobrze ów przebieg może w takiej nietypowej sytuacji być prawdziwy - tak czy siak trudny do zweryfikowania. Wtedy ów zużycie sprzęgła to nic innego jak znaczna częstotliwość jego używania połączona z wyżej wspomnianym ze stylem (tu chyba nawet powiedziałbym stylami wielu osób) jazdy.
 Ale może podejdÂźmy do samego auta inaczej - co jeszcze o nim wiemy ?? Czy są jakieś zdjęcia, na podstawie których z bardzo dużym prawdopodobieństwem mógłbym powiedzieć coś więcej o owym egzemplarzu ??

Sama wymiana sprzęgła ujęta w pakiecie startowym przy zakupie auta to nie jest jakaś wygórowana suma, więc jeśli ogólny stan techniczny pojazdu nie razi - nie trzeba wcale rezygnować z zakupu wspomnianego samochodu <okok>
Domyślam się, że znasz główną bolączkę silnika 1.9 TDI 131KM - pompowtryskiwacze.

BoneShaker

Post autor: BoneShaker » 15 maja 2013, 18:59

Od Volkswagena kupiła je jakaś kobieta i dopiero od niej ja kupuje. Autko naprawdę wygląda na ten przebieg nic nie jest wytarte, w zawieszeniu nic nie stuka. Jedyne co jeszcze mnie zaciekawiło to, że silnik troszkę się bujał. Nie było to nic ogromnego i jeÂździł pięknie nic nie szarpało i chodził równo (leciałem nim nawet 200km/h). Myślę jednak, że nie ma tam żadnego oszustwa i najwyżej wymienię to sprzęgło.

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 15 maja 2013, 19:19

BoneShaker pisze:Od Volkswagena kupiła je jakaś kobieta i dopiero od niej ja kupuje.
To niewątpliwie może wiele wyjaśniać jeżeli chodzi o nieszczęsne sprzęgło... Wniosek ?? ÂŻaden. Spora szansa na to że to będzie jedyny problem <okok>
BoneShaker pisze:Jedyne co jeszcze mnie zaciekawiło to, że silnik troszkę się bujał.
Po zakupie do zrobienia logi, wrzucić je na forum w dział "Diagnostyka VAG" - zawsze znajdzie się ktoś kto wskaże właściwie co to za dolegliwość - wiadomo, zawsze są mniejsze lub większe tzw "skutki po poprzednim właścicielu" - w porę zdiagnozowane pozwolą uniknąć niepotrzebnych kosztów :) <okok>
Czy taki zakup może być okazją ?? Jak najbardziej może, ale pamiętajmy że nie musi - żaden samochód nie ma przeszłości wyrytej na sobie :)
Ale jak najbardziej - udanego zakupu życzę <luzik>

BoneShaker

Post autor: BoneShaker » 15 maja 2013, 19:32

Bardzo dziękuje za pomoc ;)

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 15 maja 2013, 19:53

Nie ma za co kolego - jak tu dobrym ludziom nie pomóc <okok>
Czekam na kolejne (pozytywne) wieści odnośnie tej Audicy - czuję, że autko znajdzie swojego dobrego właściciela niebawem i mam przeczucie, że będzie za to wdzięczne <lol>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga