Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP] Problem z biegami

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
JACA-RS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:19
Lokalizacja: Ruda Śląska / Śląsk

[ TIP] Problem z biegami

Post autor: JACA-RS6 » 02 maja 2013, 13:29

Dzień dobry.
Witam was serdecznie i proszę zarazem o pomoc.

Mam taki problem w kupionym autku.
Jest to to S6 340KM z 2000r.
Autko, jak wolno ruszam, to przerzuca biegi przy około 2200 obrotów od 4go biegu moge śmiało wciskac gaz i idzie.
natomiast gdy chce normalnie ruszyć energicznie, to pierwsze 3 biegi --- obroty w góre a auto stoi.
Tak, jak by sie slizgało sprzęgło (w manualnu ). 3 razy takie wejście na obroty i skrzynia wpada w tryb awaryjny, mam wtedy chyba 5ty bieg i koniec. Jak zgaszę autko i zapale na nowo, to mogę od nowa zaczynać.
Natomiast, jak uda mi się delikatnie dojść do 4go czy 5go biegu... i jadąc autostrada na 5tym. Przycisnę mocno do kick-downu, to zredukuje na 4ty i idzie jak rakieta.
Problem w tyczy właśnie pierwszych 3ch biegach...
Co może być przyczyną?

Lub gdzie to dać zrobić na ÂŚląsku? (Ale nie dać się zrobić w butelkę)
Ostatnio zmieniony 02 maja 2013, 13:58 przez JACA-RS6, łącznie zmieniany 2 razy.
_______________________
JACA
Audi S6 przerobione na RS6

K_L_A_M_A
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2012, 20:21
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Post autor: K_L_A_M_A » 02 maja 2013, 13:43

Jeżeli chodzi o skrzynie automatyczne to słyszałem i czytałem że SSerwis (Sopa Serwis) pare kilosów od Rybnika, zajmują się cała grupą Vag. Sam do nich się wybieram na diagnostykę skrzyni - 9 tego kwietnia jestem umówiony.( http://www.sserwis.pl/ )

JACA-RS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:19
Lokalizacja: Ruda Śląska / Śląsk

Post autor: JACA-RS6 » 02 maja 2013, 14:06

Słyszałem różne opinie o nich...??
9go kwietnia, czy jednak maja?
Co masz ze skrzynią? Daj znać, jak dobrze zrobią swoja robotę...
_______________________
JACA
Audi S6 przerobione na RS6

K_L_A_M_A
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2012, 20:21
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Post autor: K_L_A_M_A » 02 maja 2013, 15:12

sory ..no jasne ze 9 maja :) jeżli chodzi o moją skrzynie to zauważyłem że przy redukowaniu z 2 na 1 bieg , bez wzgledu czy tip czy automat potrafi czasami sobie szarpnąć więc wolę to zdiagnozować i usunąć usterkę puki mała. Dzwoniłem do nich i opisałem co się dzieje i spytałem czy powinienem się martwić - odpowiedzieli że jak najbardziej ponieważ nie powinno żadne szarpanie występować, wiec umówiłem się na wizytę. Co do opini to powiem tylko tyle że to jak z ludÂźmi : pokaż człowieka a znajdę na niego paragraf, to samo z warsztatami pokaż warsztat a na pewno znajdzie się ktoś kto nie był zadowolony z usługi. (tylko jest pytanie dlaczego? a tu prawda leży po środku) Sam z tego warsztatu będę korzystał po raz pierwszy a przy wyborze opierałem się tylko na opiniach osób które już korzystały. Poza tym naprawiają rocznie kilka set skrzyń różnej budowy od mutli przez tipy po dsg więc siłą rzeczy muszą mieć odpowiednie zaplecze oraz wiedzę. Na chwilę obecną uzyskali paszporty kompetencji audi vw i porsche na przeglądy gwarancyjne z wpisem do książki serwisowej co też nie jest bez znaczenia.

JACA-RS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:19
Lokalizacja: Ruda Śląska / Śląsk

Post autor: JACA-RS6 » 02 maja 2013, 15:23

No to mnie przekonałes.
Chyba zadzwonie tam w Poniedzialek i tez zrobie termin

Ale nadal czekam na kogoś, kto ma jakiś pomysł. może miał taki objaw i wie co to może być?
_______________________
JACA
Audi S6 przerobione na RS6

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 02 maja 2013, 19:18

Jak Koledzy widzicie nawet spece z SS nie podają rozwiązań na telefon czy internet tylko każą przyjechać <okok>

Czy Wy szukacie na forum jakichs wrózbitów czy co ??? <szok> <szok> <szok>

A sprawdziliście chociaz poziom i stan oleju, odczytaliście błędy ???

Dajcie nam chociaż jakąś szansę abysmy pomogli <okok>

Chociaz może niepotrzebnie, skoro terminy macie w SS umówione to problemy będą rozwiązane mam nadzieję <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

JACA-RS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:19
Lokalizacja: Ruda Śląska / Śląsk

Post autor: JACA-RS6 » 02 maja 2013, 19:49

Ja niemam jeszcze terminu, dlatego zacząłem tutaj. Autko dopiero kupione, więc jeszcze nawet na kompie nie było. Będzie po weekendzie podpite.
Jak będę znał listę błędów, to odrazu podam i będę czekał na wasza pomoc. Chciałbym to rozwiązać bez zbędnych kosztów serwisów SS, za wasza pomocą... W końcu po to są fora, by sobie pomagać...

Wstępnie pytałem czy ktoś miał podobny objaw. Dalej już będzie, jak będę znał błędy...
Czy wystarczy podpiąć pod taki interface, jak poniżej? Bo kumpel ma:

https://www.google.com/search?q=Autobos ... B900%3B543
_______________________
JACA
Audi S6 przerobione na RS6

K_L_A_M_A
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2012, 20:21
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Post autor: K_L_A_M_A » 03 maja 2013, 09:58

Jeżeli chodzi o mnie to nie szukam żadnych wróżbitów, bo pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy nie ma błędów nie tylko w skrzyni ale i w silniku - no i nie ma, po drugie sprawdziłem stan i poziom oleju i jest wszystko tak jak ma być, po trzecie nie szukam w tym temacie pomocy tylko udzieliłem odpowiedzi na pytanie kolegi z pierwszego postu :) a przynajmniej starałem się mu pomóc. Także czytaj proszę dokładnie to co jest napisane i przez kogo a wszystko stanie się jasne . :> A jeżeli chodzi o Panów z SSerwis to nikt nie oczekuje od nich aby zaglądali w kryształową kule, jedyne o co spytałem to czy jest czym się martwić i czy będą w stanie zdiagnozować/usunąć usterke bo mam wyjazd ponad 1200km w jedna strone i wolałbym aby obyło się to bez dodatkowych przygód biorąc pod uwagę że jadę z dwójką małych dzieci :) A zgodnie z zasadą wole zapobiegać niż leczyć - koszty mniejsze i nerwy i furka się odwdzięcza bezawaryjną pracą.

Jeżeli chodzi o tester to do czytania błedów i nie tylko to wystarczy najzwyklejszy kabel kupiony za pare złotych w necie, laptop i np. VAGcom 3.11 i po sprawie a to co pokazałeś to już troche wyższa półka za prawie 5 tysi heheh

JACA-RS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:19
Lokalizacja: Ruda Śląska / Śląsk

Post autor: JACA-RS6 » 03 maja 2013, 10:16

Mam dostęp do tego urządzenia, dlatego pytam, czy może być. Ale ciesze się,że stwierdziłeś że to wyższa półka. Bo powinno porządnie zdiagnozować autko:)
A taki VAGcom 3.11, jak piszesz to zakupie, bo się przyda na przyszłość:)

Jak tylko zdiagnozuję je w poniedziałek, to napisze tutaj wszystko co wyszło i będe prosił o dalsza pomoc i doradztwo...
Pozdrawiam:)
_______________________
JACA
Audi S6 przerobione na RS6

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 03 maja 2013, 11:11

K_L_A_M_A pisze:Także czytaj proszę dokładnie to co jest napisane i przez kogo a wszystko stanie się jasne .
No ale wczesniej nie napisałeś ani słowa o tym o czym piszesz teraz, czyli że sprawdziłes błędy i i ch nie ma i otym, że sprawdzałes poziom oleju i jest OK <okok>

Więc albo nie wiesz co napisałeś wcześniej albo celowo przeinaczasz ?
Czyli jak ? mamy być jakimiś jasnowidzami ?

Chodzi mi o to, żebyscie Koledzy sprawdzili podstawowe rzeczy, napisali co z tego wynikło !!!

Nie chodzi natomiast o reklamowanie tego czy innego serwisu (akurat o tym jest dużo na forum, wypadałoby poczytać ) a potem robienie zarzutów, że ktos nie przeczytał tego czego autor wcześniej NIE NAPISAÂŁ <wnerw>

[ Dodano: 2013-05-03, 11:19 ]
K_L_A_M_A pisze:po trzecie nie szukam w tym temacie pomocy tylko udzieliłem odpowiedzi na pytanie kolegi z pierwszego postu a
A konkretnie jakiej pomocy udzieliłeś ???

Bo nie widzę ani słowa nt. problemu kolegi, jest tylko reklama SS <okok> i że Ty tam masz termin :)
Części samochodowe online - Motostacja pl

K_L_A_M_A
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2012, 20:21
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Post autor: K_L_A_M_A » 03 maja 2013, 16:52

Widze że kolega nie rozumie lub nie chce zrozumieć .... nie pisałem o tym że sprawdziłem olej i błędy z bardzo prostej przyczyny która wydaje się być oczywista : nie szukałem ani nie prosiłem nikogo o pomoc w sprawie skrzyni - jak bym chciał to uczynić założył bym własny post dotyczący mojej usterki. Nie robiłem także żadnej reklamy również z prostego powodu : nie korzystałem nigdy wcześniej z usług wymienionego przezemnie serwisu. A to że wspomniałem o tym serwisie oraz o mojej usterce i że mam tam termin to wynikło z pytania które zadał kolega w pierwszym poście:

cyt: Lub gdzie to dać zrobić na ÂŚląsku? (Ale nie dać się zrobić w butelkę)

- i w tej kwesti pisałem że może pomogłem wymieniając nazwę serwisu i dlaczego u mnie padł wybór włąśnie na nich.


Także wiem co piszę i do kogo, także usilnie proszę raz jescze : proszę czytać ze zrozumieniem :)

Zakończmy ten OT bo jest bez sensu i nic nie wnosi nowego do tematu także pozdrawiam i z mojej strony uważam temat za zakończony. Pozdrawiam

JACA-RS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:19
Lokalizacja: Ruda Śląska / Śląsk

Post autor: JACA-RS6 » 04 maja 2013, 17:44

VAS wykazał:
117116 P0732 035
2-bieg
nieprawidłowy stosunek przełożenia

Natomiast AUTO BOSS wykazał błędy:
P0730 Błędne przełożenie biegu
P0732 Błędne przełożenie biegu
P0733 Gear3 Incorrest Stosunek

Co z tego wynika? Możecie pomóc?
_______________________
JACA
Audi S6 przerobione na RS6

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 04 maja 2013, 20:24

Oddaj to komuś kto z tego żyje, po mojemu przypalone tarcze tych 3 biegów, ktoś się musiał nieÂźle znęcać nad tą skrzynią :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga