Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BRE 2.0 140 KM] na wciśniętym pedale sprzęgła czuć na nodz

Silniki wysokoprężne
pbosu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 19 mar 2013, 23:11
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: warszawa

[ BRE 2.0 140 KM] na wciśniętym pedale sprzęgła czuć na nodz

Post autor: pbosu » 01 kwie 2013, 09:31

Witam,
Zamierzam kupić A6 C6 z dieslem o kodzie silnika BRE z 2008 roku z oryginalnym przebiegiem 145 tyś km.
Wiem, że nie miał jeszcze robionego sprzęgła oraz dwumasa ale nic na to nie wskazuje (odbyte jazdy próbne), że te elementy się kończą - brak niepokojących wibracji, jakichkolwiek zmian w odgłosie silnika na wciśniętym lub nie wciśniętym sprzęgle. Wszystko działa prawidłowo, skrzynia (brak na lewarku jakichkolwiek drgań) biegi wchodzą perfekcyjnie.

Zauważyłem jednak jedną rzecz - na wciśniętym sprzęgle czuję na nodze że pracuje silnik (w moim obecnie użytkowanym fordzie w dieslu takich efektów nie mam). Nie są to jakieś duże wibracje ale jednak czuć je na nodze -dziwne dla mnie uczucie:).
Proszę podpowiedzcie, czy też tak macie (ten typ tak ma) i nie mam się czym martwić czy jednak coś jest nie taki - z waszego doświadczenia co to może być?
Auta jeszcze nie kupiłem, ale jeśli to coś poważnego/kosztownego to może zakup należy jeszcze pod tym kątem sprawdzić?

Jest ktoś w Wawie kto może podjechać i organoleptycznie ocenić co to może być i czy to jest standard a ja jestem poprostu zabardzo wyczulony:). Nie jeżdziłem wcześniej TDI na pompowtryskach i nie wiem jak to w końcu jest.

Będę wdzięczny za szybką pomoc, odpowiedzi i sugestie:)
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
Przemek
Przemek

LukaszRud
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:52
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: LukaszRud » 02 kwie 2013, 14:10

Witaj ja tak miałem w poprzednim aucie i wymieniłem sprzęgło oraz dwumas i na nowym było tak samo jeÂździłem paroma a6 i wszystkie tak miały bez względu na przebieg i większość w granicach 1800 obr. na luzie telepała budą. :(
LukaszRud

Awatar użytkownika
radzik81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 399
Rejestracja: 14 lut 2013, 09:06
Imię: Radek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Londyn

Post autor: radzik81 » 02 kwie 2013, 17:22

Kolego pbosu u mnie jest podobnie nawet jesli samochud postoi i jest zimno to przy wcisnietym sprzegle jest taki dziwny odglos ale to tylko jak jest zimny. :)

Awatar użytkownika
once5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2013, 15:00
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: once5 » 11 sty 2019, 07:36

Jeśli jest tylko coś takiego to jeszcze nic nie znaczy. Problem by się zaczynał gdyby wibracje pojawiały się podczas jazdy, w określonych zakresach obrotów - wtedy to oznacza koniec dwumasy. Zresztą więcej na temat działania sprzęgła znajdziesz tutaj https://www.ucando.pl/blog/sprzeglo-jak-dziala-i-do-czego-sluzy/. Całkiem fajny artykuł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga