Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.0 benzyna] Problemy z Multi_Tronic

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zibi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 31 mar 2008, 21:49
Lokalizacja: Midleton - Ireland

[A6 C5 2.0 benzyna] Problemy z Multi_Tronic

Post autor: Zibi » 04 gru 2008, 18:07

Witam!
Posiadam A6 z 2001 roku po liftingu angielska wersja. Do dzisiaj zachwalałem skrzynie automatyczne, aż pojawił sie problem u mnie :cry: . Zaczęło sie od lekkich szarpań przy ruszaniu, a potem ekran ze wskazaniem na jakim biegu autko sie znajduje zaczął pulsować, po przejściu w tryb wirtualnej zmiany biegów nic sie nie zmienia dalej pulsuje nie wskazując w jakiej pozycji aktualnie sie znajduje. Autko na razie jeździ ale nie wiem na ile poważna jest ta usterka i czy można z tym jeździć. Wcześniej nie słyszałem nic złego o tych skrzyniach aż do dziś gdzie na forum przeczytałem, że po pewnym przebiegu z tymi skrzyniami są problemy. Samochód ma przejechane 190 tys. km wiec jak przeczytałem może sie już powoli kończyć.
Proszę o wszelką pomoc lub radę :-( . W związku z tym że obecnie przebywam w Irlandii chciałem zapytać czy zna ktoś jakiegoś fachowca od tych skrzyń w tym kraju. Może wystarczy podpiąć do vaga lub wymienić olej w skrzyni bo chyba już by był czas. Z góry dzięki za wszystkie posty. Dodam, że nie znalazłem podobnych tematów na tym forum.
Pozdro i Dzięki!

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 04 gru 2008, 21:23

Witam.
No nie zaciekawie to brzmi szczególnie że skrzynia przechodzi w tryb awaryjby.
Poczytaj tutaj to może dowiesz się więcej na temat tych skrzyni
http://www.prnd.pl/porady/multitronic.htm
Powodzenia

prnd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: prnd » 04 gru 2008, 21:28

Jak multitronic - podświetlone biegi i taki przebieg to skrzynia do remontu. A była wcześniej naprawian? Jak nie to najwyższy czas by znowu mozna się cieszyć jej legendarną wygodą.

VAG`iem sprawdzisz odczyt w sprawie błędów na skrzyni - 1 etap analizy usterki skrzyni automatycznej, możesz je wykasować. Jednak prawdopodobnie wyrobiły się bieżnie i łańcuch. Wymiana razem z zasilaniem, rurakmi zas i będzie po kłopocie. kolejne 150 000 powinno być bez awarii. Wszystko wyjdzie po sprawdzeniu skrzyni komputerem.

Pamiętaj!!

Audi w multitronikach zintegrowało komputer sterujący wraz z pompą i sterownikiem - ulega on często awarii bo dostaje temperatury i trzeba kupić nowy bądź szukać magików. Zresztą przedmówca dał linka do strony na której znadziej dokładny opis tych pomp - sterowniko - komputerów :-)

Bedzie dobrze. Idzie kryzys nie ma co sprzedawać samochodów tylko remontować i się cieszyć czymś co juz dobrze znamy.

Awatar użytkownika
Zibi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 31 mar 2008, 21:49
Lokalizacja: Midleton - Ireland

Post autor: Zibi » 04 gru 2008, 22:24

Witam!
Pozdrawiam na wstępie i dzięki za tak szybką odpowiedź! :-D
Widzę, że dowiem się więcej jak podepnę go do kompa, już umówiłem się na sobotę więc opiszę co i jak później. Jeśli chodzi o jakieś wcześniejsze naprawy to nic mi o tym nie wiadomo, posiadam go od pół roku a pochodzi z Anglii, poza tym kupiłem go nie od samego właściciela. Wciąż nie wiem co dalej, bo nie wiem do kogo sie udać w Irlandii jak trzeba będzie naprawiać skrzynie, więc jak ktoś to już robił tutaj, to będę wdzięczny za info gdzie się udać. Najciekawsze jest to, że po ponownym uruchomieniu silnika dzisiaj, błąd zniknął a w dodatku wydaje mi się, że skrzynia tak jakby lepiej pracowała, zresztą może mi się tylko tak wydaje. :lol:

[ Dodano: 2008-12-06, 18:33 ]
Witam Wszystkich!
Podpiąłem dzisiaj autko do vaga i znam numer błędu - 17090 czyli usterka "przełącznika wielofunkcyjnego" i już nawet znalazłem na forum czego dokładnie ten błąd może dotyczyć. Na razie błąd skasowałem a autko jeździ dobrze poczekam do następnego testu, który muszę zrobić, żeby mieć pewność i można dalej działać. Mam nadzieję, że to tylko zabrudzony czujnik i będzie po sprawie. A może w ogóle sie błąd już nie pojawi hihi! :lol:
Pomimo tego ponawiam pytanie: Czy zna ktoś fachowców od tych skrzyń na terenie Irlandii??
Z góry dzieki!!
Pozdro i Dzięki!

Awatar użytkownika
paw1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 09 kwie 2008, 04:22
Lokalizacja: Kołobrzeg/Bristol

Post autor: paw1972 » 07 gru 2008, 00:31

Zibi uwierz, że na naprawie tych skrzyń zna się nie wiele osób. W Irlandii, czy UK mogą tylko wymienić na drugą - nową lub używaną (używanych się nie kupuje tylko naprawia swoją). Podobnie jest w Europie. Większość Audi z multi trafia do PL. W Polsce jest kilka osób, które potrafią je robić w tym jedna, do której trafia chyba większość z PL (ludzie dojeżdżają z każdego zakątka kraju). Nawet jak ktoś podejmie się naprawy w Irlandii to nie tylko nie będziesz miał pewności jak długo pojeździsz, ale będziesz czekał bardzo długo na zakończenie naprawy, będziesz bez auta, Oni będą szukać potrzebnych części, ze skompetowaniem których mogą mieć problemy. Ja to przerabiałem w UK. Na szczęście teoretycznie. Na koniec zalali skrzynię olejem do Tipa - to zrobili naprawdę ! Pewnie pozostaje Tobie pojechać do Audi po diagnozę i ofertę. Ale na Twoim miejscu - jak zależy ci na aucie - umówiłbym się konkretnie na naprawę w PL podczas twojej wizyty. Jedyny zakład, który ja Tobie polecić mogę to: www.sserwis.pl Tam znajdziesz nr telefonów i zadzwoń, lub możesz prowadzić korespondencję e-mail. Pewnie i tak będziesz musiał prędzej czy później zadzwonić.
pozdr.
ps. ten Serwis znajduje się w Twoich "okolicach", pomiędzy Gliwicami a Rybnikiem (Czernica/Rydułtowy). Naprawa trwa zazwyczaj do dwóch dni. Dają gwarancję na 24 miesiące/120 tys. km. Sprawdzone.
2.5 TDI AYM 2002

Awatar użytkownika
Zibi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 31 mar 2008, 21:49
Lokalizacja: Midleton - Ireland

Post autor: Zibi » 09 gru 2008, 17:10

Witaj!
Masz racje o fachowców w Irlandii nie łatwo o czym sie ostatnio przekonałem, gdy szukałem miejsca, gdzie mogę w mojej skrzyni wymienić olej. :-/ Na razie mam tylko ofertę na wymianę z serwisu, ale szkoda gadać za samą wymianę chcą 600E i do tego olej jakieś 150E w sumie bez pewności czy to coś da. Myślałem o wyjeździe do Polski ale jak mam wydać na podróż 1000e i do tego jakieś 1500e za naprawę skrzyni to lepiej sprzedać auto póki jeszcze jeździ, może komuś kto sobie z tym da rade. Poza tym wcale nie mam pewności czy moja skrzynia pozwoli mi na taką daleką podróż to pewne ryzyko. No nic na razie szukam dalej. Może w Irlandii są jacyś rodacy, którzy w Polsce się tym zajmowali i teraz "trzepią" kasę tutaj!
Pozdrawiam! :-D
Pozdro i Dzięki!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga