Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Problem z webasto wyłącza się

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
paliusz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:27
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

[ A6 C6] Problem z webasto wyłącza się

Post autor: paliusz » 20 sty 2013, 13:37

Witam kolegów.
Mam A6 po lifcie z 2009 r z fabrycznie zamontowanym webasto. Problem polega na tym, że jak włączę webasto (nie ma znaczenia czy z pilota, czy też z timerów w mmi) to webasto startuje pojawia się dym pod przodem samochodu, ale po chwili słychać jak piecyk przestaje pracować i słychać tylko pracujące wentylatory nawiewów i oczywiście leci zimne powietrze. Pierwsze wykluczyłem raczej problem z akumulatorem gdyż tak samo zachowuje się na w pełni naładowanym akumulatorze z podpiętym prostownikiem. VCDS ani VAS nie zgłaszają żadnych błędów, co jest dla mnie trochę dziwne. Doszedłem do tego że jak mam włączoną stacyjkę (ale nie odpalony silnik) to webasto startuje i chodzi nie wyłączając się, ale wystarczy że wyłączę stacyjkę to za chwilę piecyk wyłącza się. Robiłem wczoraj testy vasem i na współczynniku wydajności pompy obiegowej v54 mam 0%. Wygląda to tak jakby pompa obiegowa na wyłączonej stacyjce nie włączała się. Nie wiem gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy, a nie po to mam pilota żeby latać do samochodu i włączać stacyjkę żeby zadziałało webasto. Może któryś z kolegów spotkał sie z tym problemem i zna rozwiązanie.

Awatar użytkownika
slaby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slaby » 20 sty 2013, 18:45

Mozesz tez wykonać testy podzespołów pieca .
Oraz zrób autoscana auta i dawaj tu,zobaczymy co sie da zrobić ;)
Jest RS7 Plus PERFOR 4.0 V8 TFSI

paliusz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:27
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: paliusz » 20 sty 2013, 19:23

Wykonałem test podzespołów pieca i wszystkie pozostałe elementy pracowały właściwie, jedynie "współczynnik wydajności pompy obiegowej" jest na 0%. Na wyłączonej stacyjce przy testowaniu pieca widać było jak szybko rośnie temperatura płynu w dewaście i przy osiągnięciu ponad 88 stopni wyłączało się, w tym czasie płyn w ogrzewaniu/chłodnicy nie podgrzewał się. VCDS ani VAS nie zgłasza żadnych błędów, może przez to że webasto wyłącza się na wyłączonej stacyjce, a na włączonej pracuje.
Zrobiłem VASEM poszukiwanie usterek i też nic mi nie znalazł.
Zrobię jeszcze raz autoscan samochodu, ale dostęp do urządzenia będę miał dopiero koło czwartku.

Awatar użytkownika
slaby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slaby » 20 sty 2013, 21:40

paliusz pisze:Wykonałem test podzespołów pieca i wszystkie pozostałe elementy pracowały właściwie, jedynie "współczynnik wydajności pompy obiegowej" jest na 0%. Na wyłączonej stacyjce przy testowaniu pieca widać było jak szybko rośnie temperatura płynu w dewaście i przy osiągnięciu ponad 88 stopni wyłączało się, w tym czasie płyn w ogrzewaniu/chłodnicy nie podgrzewał się. VCDS ani VAS nie zgłasza żadnych błędów, może przez to że webasto wyłącza się na wyłączonej stacyjce, a na włączonej pracuje.
Zrobiłem VASEM poszukiwanie usterek i też nic mi nie znalazł.
Zrobię jeszcze raz autoscan samochodu, ale dostęp do urządzenia będę miał dopiero koło czwartku.
Twój opis pasuje do uszkodzenia pompy cyrkulacynej pieca,lecz cos mi tu nie pasuje <mysli> powinno wywalić błąd przekroczenia temperatury cieczy !!
No ale można potestować inaczej ,jak aktywujesz test pompy obiegowej to powinno być słychać tłoczenie płynu i prace pompki. W przeciwnym razie trzeba sie dobrać do wtyczki C pompy i wykonać pomiary miernikem !! powinno byc około ok. 10 K&#937;.

Obrazek

Jak wartości się nie zgadzaja to pompka do wymiany
acha sprawdz tez pozostale wtyki pieca !! pod kontem uszkodzen
Jest RS7 Plus PERFOR 4.0 V8 TFSI

paliusz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:27
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: paliusz » 21 sty 2013, 09:34

Dziękuję za odpowiedź.
Też się dziwiłem czemu nie mam żadnych błędów, a definitywnie coś jest nie tak. Dostęp do VCDSA będę miał dopiero we czwartek to przetestuję jeszcze raz, no i sprawdzę wtyczki bo może coś się poluzowało. Wydaje mi się że jak ostatnio testowałem to żadnej reakcji nie było przy teście pompy obiegowej, było 0%. Nie wiem tylko skąd się bierze różnica w działaniu jak przekręcę stacyjkę (bez włączania silnika), bo wtedy webasto działa cały czas, czy wtedy zaczyna działać inna pompa obiegowa (od ogrzewania/klimatyzacji)?

[ Dodano: 2013-01-27, 13:27 ]
Wczoraj zrobiłem testy i oto ich wyniki:
1 - autoscan nie wykazał żadnych błędów,
2 - pompa obiegowa od webasto jest sprawna - działa gdy podamy jej napięcie do wtyczki C od webasta.

Jeżeli podałem napięcie na pompę to webasto pracowało poprawnie. Przy testach VCDS-em pompa nie uruchamiała się (0%, ani nic nie słychać, gdy podam napięcie i uruchomi się pompa to w VCDS nadal jest 0%), ale żadnych błędów nie ma zgłoszonych.

Wychodzi na to, że sterownik od webasta nie uruchamia pompy. Widzę ze problemem jest dostać się do tego sterownika (dużo rozbierania) i to że nie mam zgłoszonych żadnych błędów, dlatego zastanawiam się czy przypadkiem nie mam jakiegoś problemu z kodowaniem, czy tą pompę gdzieś się uaktywnia/koduje żeby działała?
Mam pytanie czy sterowanie webastem, pompą obiegową przechodzi może przez borda - bo miałem wersję z normalnymi lampami bez ledów i założyłem lampy z ledami, a to wiązało się z przepinaniem kabelków w bordzie. Przed przeróbką nie sprawdzałem webasta, tak że stąd to pytanie.

Jeżeli mam uszkodzony sterownik to ze względu na trudności z dostaniem się do niego zastanawiam się czy można podać zasilanie na wtyczkę do pompy obiegowej z innego urządzenia (wtyczki) które uruchamiane jest razem z webastem (np. wentylatory od klimatyzacji) - może ma ktoś z Was jakiś pomysł.

SERVICE1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2012, 23:50
Lokalizacja: Lubań

Post autor: SERVICE1 » 08 lut 2013, 15:38

Witam nie wiem czy to jeszcze aktualne ale w kodowaniu sterownika masz opcje wyboru czy ogrzewanie dodatkowe jest z pompą czy nie. Aktualnie montowałem takie ogrzewanie w A6 c6 2006r i kodowanie sterownika ogrzewania z aktywną pompą było 0111.

Awatar użytkownika
slaby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slaby » 08 lut 2013, 18:44

SERVICE1 pisze:Witam nie wiem czy to jeszcze aktualne ale w kodowaniu sterownika masz opcje wyboru czy ogrzewanie dodatkowe jest z pompą czy nie. Aktualnie montowałem takie ogrzewanie w A6 c6 2006r i kodowanie sterownika ogrzewania z aktywną pompą było 0111.
Dokładnie tak jest jak piszesz 0111 ta środkowa jedynka odpowiada za aktywacje pompy obiegowej V55
Tylko kolega nie przedstawił autoscana i nie było wiadomo jakie ma kodowanie <uoee>
0111 aktywacja zaworu N279
0111 aktywacja pompki V55
0111 kontrola z modułem zarządzania energii -J644 . 2 bez modułu zarządzania energii ,moduł nieaktywny, uwaga webasto może rozładować akku
pozdr
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 17:41 przez slaby, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest RS7 Plus PERFOR 4.0 V8 TFSI

paliusz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:27
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: paliusz » 09 lut 2013, 16:49

Dziękuję koledzy za pomoc.
Dzięki Wam udało mi się uruchomić tą pompkę <hura>. Faktycznie skopane było kodowanie. Było zero zamiast jedynki przy pompce, a ja już pociągnąłem dodatkowy przewód do zasilania pompki i tylko kombinowałem gdzie go podłączyć żeby uruchamiała się razem z wentylatorami.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

piter29
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2013, 13:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: piter29 » 03 gru 2013, 13:49

Witam,

Odgrzeję temat , webasto fabryczne nie startuje z automatu po uruchomieniu silnika , z pozimu MMI i z pilota pracuje normalnie, sprawdzałem w tem. <5 .
Co może być przyczyną.

Pozdro
Piter

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 05 gru 2013, 18:08

piter29 pisze:webasto fabryczne nie startuje z automatu po uruchomieniu silnika
A od kiedy on się załącza wraz z uruchomieniem silnika <mysli> <szok>. Webasto ustawiasz kiedy ma się załączyć i na jak długo...

Awatar użytkownika
slaby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slaby » 05 gru 2013, 18:50

KL4K50N pisze:
piter29 pisze:webasto fabryczne nie startuje z automatu po uruchomieniu silnika
A od kiedy on się załącza wraz z uruchomieniem silnika <mysli> <szok>. Webasto ustawiasz kiedy ma się załączyć i na jak długo...


Tak kolego KL4K50N webasto jak jest zainstalowane w aucie, to poniżej +5 stopni włącza się automatycznie jako dogrzewacz !!
piter29 pisze:webasto fabryczne nie startuje z automatu po uruchomieniu silnika
Jak możesz to podaj kodowanie sterownika klimy 08 , może być tak że jest Âźle zakodowane lub nastawy podstawowe (adaptacje )są nieprawidłowe
pozdr
Jest RS7 Plus PERFOR 4.0 V8 TFSI

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 05 gru 2013, 19:00

slaby, Co Ty gadasz, nie wiedziałem <uoee>. A to jakoś da się usłyszeć, że on się załącza czy coś? <mysli>

Awatar użytkownika
slaby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slaby » 05 gru 2013, 19:08

Słychać normalnie jak pracujące webasto w 4f0 przed lewym przednim kołem .Chodzi do momentu rozgrzania silnika na 70stopni :)
O wiele szybciej się rozgrzewa motor i w zimie potrafi mniej spalić.
Jest RS7 Plus PERFOR 4.0 V8 TFSI

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 05 gru 2013, 19:12

slaby, No to u mnie albo mam to wyłąćzone również albo nie wiem bo ja niczego nie słyszę takiego. A webasto działa z pilota jak i z setupa ac. Ale dodam, że jak się załącza to zawsze dymi z nadkola przez chwilę... :|

Awatar użytkownika
slaby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slaby » 05 gru 2013, 19:27

KL4K50N pisze:slaby, No to u mnie albo mam to wyłąćzone również albo nie wiem bo ja niczego nie słyszę takiego. A webasto działa z pilota jak i z setupa ac. Ale dodam, że jak się załącza to zawsze dymi z nadkola przez chwilę... :|

Muszę mieć twoje kodowanie i adaptacje klimy i webasta będzie łatwiej pomóc.
Masz ori webasto ??
Jest RS7 Plus PERFOR 4.0 V8 TFSI

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga