Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Kilka problemów elektronicznych

Elektryka
ODPOWIEDZ
dropi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2013, 01:47
Lokalizacja: warszawa

Kilka problemów elektronicznych

Post autor: dropi » 09 sty 2013, 02:04

Witam mieszkam w Warszawie i potrzebuję telefon do jakiegoś dobrego elektronika . Mam kilaka problemów z mim a6 mianowicie: radio od jakiegoś czasu nie znajduje sygnału żadnej stacji, czasami się załącza taj jakby wtyczka od anteny nie kontaktowała, nawigacja już od dłuższego czasu nie dział został wymieniony laser podziałało kilka dni i znowu to samo, po przejechaniu kilku kilometrów z wszystkich nawiewów oprócz środkowych zaczyna lecieć ciepłe powietrze pomaga restart silnika ale na chwilę, notorycznie przestaje działać wskaźnik paliwa. Wiem że dla prawdziwego fachowca to pewnie drobnostki, sam mam elektronika w Radomiu ale przydał by się jakiś w Warszawie

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 09 sty 2013, 09:10

dropi, po pierwsze: _powitania

Po drugie: Możesz podjechać/zadzwonić do diagtronik.pl... z wieszającym się wskaźnikiem paliwa pomogą na pewno... z resztą myślę także sobie poradzą... masz tam podział na 2 warsztaty... elektryczny i stricte mechaniczny... ja tam od końca gwarancji serwisuję i jestem zadowolony <okok>

Aniolek77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 17 sie 2012, 07:41
Lokalizacja: Konin

Post autor: Aniolek77 » 09 sty 2013, 10:08

Czesc

- wskaznik paliwa - w moim przypadku pomoglo przeczyszczenie stykow przy pompce paliwa, z prawej strony przy zbiorniku paliwa (pod tylnymi siedzeniami)
- cieple powietrze z bocznych nawiewow i tylnego, zimne ze srodkowego - w moim przypadku pomogla wymiana zespolu zaworow sterujacych przeplyw chlodziwa do nagrzewnicy przy podszybiu.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 09 sty 2013, 10:14

Aniolek77 pisze:cieple powietrze z bocznych nawiewow i tylnego, zimne ze srodkowego - w moim przypadku pomogla wymiana zespolu zaworow sterujacych przeplyw chlodziwa do nagrzewnicy przy podszybiu.
Oby to tylko to, ale te zawory sterują ogrzewaniem/chłodzeniem prawej i lewej strony... Jeśli jedna chłodzi a druga grzeje, to na 99,9% zaworki zwane potocznie cylinderkami i nadają się w pierwszej kolejności do czyszczenia, a potem do ew. wymiany.

HOWTO: a6-c6-czyszczenie-cylinderkow-klimy-vt27521.htm

Jednak w takim układzie, że nie ma zachowanej symetrii w anomaliach... problemem mogą być klapki (a właściwie ich silniczki) w nagrzewnicy... warto zacząć od diagnostyki VCDS <okok>

dropi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2013, 01:47
Lokalizacja: warszawa

Post autor: dropi » 10 sty 2013, 01:52

Witam ponownie i dziękuję za udzielnie kilku rad.
Odnośnie mojego przedstawienia się to rzeczywiście, zakładałem konto na tego typu forum po raz pierwszy i z racji późnej pory faktycznie nie doczytałem regulaminu dokładnie. Za co z góry przepraszam.
Problem z ciepłym powietrzem jest jednak symetryczny tz. ogrzewa wszystkie wloty oprócz dwóch środkowych z przodu, nie napisałem wczoraj że jednak po pewnym czasie i z tych dwóch wlotów leci ciepłe powietrze. Pomaga wyłączenie silnika nawet na chwilę i włączenie ponownie. Problem zostaje usunięty na dokladnie taki sam okres i wraca ponownie.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 10 sty 2013, 08:26

dropi pisze:Odnośnie mojego przedstawienia się to rzeczywiście, zakładałem konto na tego typu forum po raz pierwszy i z racji późnej pory faktycznie nie doczytałem regulaminu dokładnie. Za co z góry przepraszam.
Serdecznie witamy ;)

dropi pisze:Pomaga wyłączenie silnika nawet na chwilę i włączenie ponownie. Problem zostaje usunięty na dokladnie taki sam okres i wraca ponownie.
Zacznij od przeczyszczenia tych zaworków... możesz to zrobić sam, lub dać komuś, kto 'ogarnia' taki temat, bo łatwo pogubić elementy ;| To najtańsze rozwiązanie, jedynie pasta polerska by się przydała, aby je dobrze oczyścić <okok>

Aniolek77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 17 sie 2012, 07:41
Lokalizacja: Konin

Post autor: Aniolek77 » 10 sty 2013, 12:01

Tak jak pisalem wczesniej: mialem dokladnie taki sam problem jak Twoj. Srodkowe wloty - zimne powietrze, lewy i prawy - gorace. Poczatkowo pomagalo, jak na kilka sekund ustawialem temperature na maks - przez kilkanascie minut temperatura we wszystkich wlotach wyrownywala sie, ale po jakims czasie znowu to samo. Sprawdzanie i ustawianie w VCDS nic nie pomoglo, wiec po lekturze forum zaryzykowalem i wymienilem wspomniany zespol zaworow/cylinderkow - jak reka odjal, zero problemow z nawiewami. Jeszcze raz podkresle, ze mialem taki sam jak Ty "symetryczny" podzial cieple-zimne powietrze.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 10 sty 2013, 12:11

Aniolek77, masz jak najbardziej rację... ale skoro najczęściej pomaga przez dłuższy czas samo czyszczenie (np. u mnie już pół roku), to po co dziś wydawać te pieniądze (ponad 1k PLN), jak można to zrobić za rok czy dwa... oczywiście, jeśli zaworki są uszkodzone 'elektrycznie', to czyszczenie nic nie da... to oczywiste <okok>

dropi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2013, 01:47
Lokalizacja: warszawa

Post autor: dropi » 10 sty 2013, 23:59

ok postaram się je przeczyścić w weekend . Dam znać jak poszło :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga