Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,5 TDI] Informacja o biegach na wyświetlaczu

Układ napędowy i skrzynie biegów
Kubarp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:44
Lokalizacja: Trzebinia

[A6 C5 2,5 TDI] Informacja o biegach na wyświetlaczu

Post autor: Kubarp » 29 kwie 2008, 14:26

Witam,

jestem nowym użytkownikiem A6 - szukałem jakiejś podpowiedzi na forum ale nie udało mi sie trafić. Mianowicie gnębi mnie jedna sprawa :

w mojej A6 C5 2,5 TDI automat - na wyświetlaczu podczas normalnej jazdy podświetlone mam wszystkie położenia dźwigni biegów PRND - pytanie czy nie powinna być podświetlona tylko jedna z liter ? i drugie pytanie jak przejdę na sekwencyjną; skrzynie to nigdzie nie mam informacji na jakim biegu jadę - tutaj pytanie czy powinien być gdzieś wyświetlony numer biegu ?

Pozdrawiam
Kubarp

Kubarp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:44
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Kubarp » 29 kwie 2008, 14:43

Hm... da sie to jakoś sprawdzić ?

teoretycznie nie oprócz wyświetlacza nie mam żadnych negatywnych odczuć. Chodzi płynnie, bez szarpań - auto przyspiesza ładnie (równomiernie).

pozdrawiam,

Kubarp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:44
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Kubarp » 29 kwie 2008, 15:32

Niestety od począ;tku,

nie zwróciłem uwagi jak kupowałem (laik pod względem automatu) a w zwią;zku z tym że chodzi idealnie to nie zauważyłem że dziwnie wyświetla...

teraz jak minęła już pierwsza radość zauważyłem to i mnie to zastanowiło.

Czy ktoś zna jakiś dobry serwis w okolicach Krakowa (od strony Katowic) lub okolice Katowic (od strony Krakowa) ?

Kubarp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:44
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Kubarp » 29 kwie 2008, 18:12

Wysłałem do niego pytanie na GG... poczekam jak się pojawi...

strasznie mnie intryguje ten stan awaryjny - poczytałem troche o tym - i większość ludzi którzy coś takiego mają; mają; również objawy typu szarpanie, zależność od temperatury czy jazda tylko na 3 biegu... u mnie nic - wszystko jak najbardziej poprawnie jedynie to wyświetlenie.

macieja910

Post autor: macieja910 » 01 maja 2008, 20:10

Raczej tryb awaryjny to nie jest skoro jedzie normalnie :-? W trybie awaryjnym samochod nie ciagnie tak jak powinien, jest jakby oslabiony

Kubarp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:44
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Kubarp » 02 maja 2008, 10:39

Umówiłem sie z censored-em na poniedziałek - podepnę się pod Vag-a mam nadzieje że nie wyjdzie nic poważnego... zobaczymy w poniedziałek...

Forum Audi A6 i A7

Post autor: Forum Audi A6 i A7 » 03 maja 2008, 11:44

Powiem Ci kolego, że ja mam to samo ale w AUDI 80. Od jakiegoś czasu zaczęły mi się podświetlać wszystkie biegi, ale wcześniej było dobrze i nie wiem co mogło sie zepsuć. Mam drugi wyświetlacz i podepnę go na próbę bo może to właśnie on odmówił posługi.

Kubarp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:44
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Kubarp » 04 maja 2008, 16:41

Zobaczymy jutro - teoretycznie z censored-em podepniemy go - zobaczymy czy cokolwiek zgłasza... dam znać jak już będzie po...

[ Dodano: 2008-05-06, 23:43 ]
No i zrobilismy testy z Max-em ale wiele z tego nie wyszlo (z logów nic nie widać ale testy były nie pełne)... jutro sproboje sie umowic w SSerwis niech zagladną do niego...

[ Dodano: 2008-05-11, 16:04 ]
Witam ponownie,

byłem w warsztacie dostałem wykaz błędów :

- błąd którego nie mogli skasować
"Przełącznik Tiptronic w dół F-189 przewa zwarcit z +"

- błedy które usuneli to :
1. Zasilanie napięcia - przerwa
2. Magistrala danych brak interpretacji ze sterownika silnika
3. Przełącznik tpitronic F-189 niewiarygodny sygnał

Z plusów dodatnich to to że wiem co się dzieje - i teoretycznie nie powinno być problemów z usunięciem usterki (na 30.05 jestem umowiony w SSerwis).

Z plusów ujemnych to to ze nadal nie wiem dokladnie co jest pod maską - trochę się zgubiłem - gość w warsztacie powiedział cytuje :

"skrzynia to multitronic natomiast część sekwencyjna to tiptronic" - trochę mi to dziwnie brzmi - bo wydawało mi się że jest albo multi albo tip. Czy ktoś coś słyszał o czymś takim czy gość poprostu gada bzdury ?

pozdrawiam,

piotr1313
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2008, 16:32
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: piotr1313 » 12 maja 2008, 10:35

Kubarp pisze:skrzynia to multitronic natomiast część sekwencyjna to tiptronic" - trochę mi to dziwnie brzmi - bo wydawało mi się że jest albo multi albo tip. Czy ktoś coś słyszał o czymś takim czy gość poprostu gada bzdury ?
Witam,
mam identyczny problem jak Ty. Jadę do mechanika w środę, napiszę po wizycie co jest grane. VAG pokazał błąd 17090-obwód czujnika transmisji....., sprawdzę jeszcze olej, bo po rozgrzaniu (kilka sekund) skrzynia wraca do prawidłowej pracy (wyświetlacz OK).
U mnie jest skrzynia multitronic, to zupełnie co innego niz tiptronic, co do części multi a tip, to chyba odpowiedż Twojego mechanika jest trochę dziwna, ale popytam mojego speca.

jakcek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 mar 2008, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jakcek » 13 maja 2008, 01:03

piotr1313, Ty masz najprawdopodobniej zwalony sterownik skrzyni biegów. Zaobserwuj taka zależność. Skrzynia Multitronic pracuje w trzech zakresach temperatur. Najczęściej pada sterownik odpowiedzialny za pracę skrzyni w środkowym najczęściej eksploatowanym zakresie. Objawy są takie , że przy ok 60 stopniach temp. skrzyni ( zblizone do temp. silnika bo temp. skrzyni zobaczysz tylko z VAG-a) znikają kontrolki na wyświetlaczu nad kierownicą.(skrzynia wtedy nie reaguje na reczna zmiane biegów) Zaczynają sie wtedy problemy z "R" wstecznym. !? Krótnie przytrzymanie selekcjonera na "N" powoduje przejscie skrzyni w tryb awaryjny. Dzialają wtedy pseudo biegi zmieniane ręcznie oraz działa wsteczny. Kontrolki połozenia selekcjonera w trybie awaryjnym swiecą sie wszystkie na czerwono. Po przejsciu skrzyni w trzeci zakres temperatur czyli ok. 90-110 stopni skrzynia zaczyna pracowac jakby normalnie czyli kontrolki pokazująpolozenie selekcjonera tak jak powinny. Uzdrowienie skrzyni to wymiana sterownika na nowy lub uzywany. koszt od 3000pln za nowy do 800pln za uzywany. Osobiscie polecam nowy przystosowany do 7 tarczkowego sprzęgła. Wymiana na uzywany wiąze się z wgraniem nowego sterownika na 7 lamelowe sprzęgło. Z krótkiego doświadczenia wiadomo już, że stare sterowniki zaadoptowane do 7 tarczkowego sprzegla nie dzialają zupelnie idealnie. Sam jezdzę na takim i nie ma tragedii choc nie jest cudownie. Wszystko co opisalem przerobilem na wlasnej skórze. Mogę oczywiscie się mylic sugerujac blizniaczy problem Twojej skrzyni. Wszystkim z podobnymi problemami polecam juz wspomniany wczesniej Sserwis z okolic Rybnika. Zastanawia mnie tylko czy ta hybryda wymyslona przez pana z warsztatu cytuję :
"skrzynia to multitronic natomiast część sekwencyjna to tiptronic" - trochę mi to dziwnie brzmi - bo wydawało mi się że jest albo multi albo tip." to wytwór wyobrazni mechaników z Sserwis????? NIE CHCE MI SIę WIERZYć !!! poczytaj w dziale skrzynie biegów jak działa multitronic! , pozdrawiam ,powodzenia !
jakcek(100lica)

piotr1313
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2008, 16:32
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: piotr1313 » 13 maja 2008, 08:26

jakcek pisze:wymiana sterownika
Czy wiesz gdzie jest ten sterownik i jak sie do niego dobrać ?

jakcek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 mar 2008, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jakcek » 13 maja 2008, 08:38

,...sterownika nie wymienisz bez zdjęcia skrzyni! Osobiście nie polecam robic tego samemu...choc do odważnych świat należy ;) !. po wymianie sterownika trzeba przeprowadzić adaptację skrzyni ! pozdr.
jakcek(100lica)

Kubarp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:44
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Kubarp » 13 maja 2008, 09:00

jakcek pisze:... Zastanawia mnie tylko czy ta hybryda wymyslona przez pana z warsztatu cytuję :
"skrzynia to multitronic natomiast część sekwencyjna to tiptronic" - trochę mi to dziwnie brzmi - bo wydawało mi się że jest albo multi albo tip." to wytwór wyobrazni mechaników z Sserwis????? NIE CHCE MI SIę WIERZYć !!! poczytaj w dziale skrzynie biegów jak działa multitronic! , pozdrawiam ,powodzenia !
No własnie poczytałem - dlatego zastanawiałem się nad tym co powiedział mechanik - bo o czymś takim nie znalazłem żadnej wzmianki... wnioskuje ze to trochę naciągana teoria... zastanawia mnie tylko dlaczego na tabliczce znamionowej od auta mam info o tiptronic-u...

piotr1313
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2008, 16:32
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: piotr1313 » 13 maja 2008, 09:18

jakcek pisze:sterownika nie wymienisz bez zdjęcia skrzyni
jakcek pisze:
Skrzynia ma dwa sterowniki, Ty mówisz o sterowniku, który znajduje się na końcu skrzyni (z wielopinową okrągłą wtyczką), można go wyjąć po spuszczeniu oleju, bez wyjęcia skrzyni (tak ktoś mi powiedział; oglądałem go i chyba jest to do zrobienia).
http://allegro.pl/item361861540_modul_s ... 156ht.html
Nie wiem, gdzie jest ten drugi:
http://www.aukcjoner.net/gallery/241770 ... Y-.html#I1
Gdzie to robiłeś w swoim samochodzie i ile to trwa (w SSerwis) ?

jakcek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 mar 2008, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jakcek » 13 maja 2008, 09:55

kurcze, mam ten stary sterownik w garażu! ale zabij mnie, nie pamietam czy to ten pierwszy czy drugi z Twoich link-ów?! Dziś po powrocie do domu zrobię fotkę i wkleję ! Skrzynię robiłem u Jana Sopu z Sserwis. Gość wzbudza zaufanie, posiada wiedzę i doświadczenie. Jezdzę do niego z wawy ...nawet na wymiane oleju! Z Radomska masz blizej niz ja :) a po drodze masz Sosnowiec. Tam tez podobno są specjalisci od Moltitronic ( ASB PALKA MYSÂŁOWICE ) , pozdr. !
jakcek(100lica)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga