Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AWX 1.9 131 KM] Demontaż alternatora

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
speton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:25
Lokalizacja: Przemyśl

[ AWX 1.9 131 KM] Demontaż alternatora

Post autor: speton » 03 gru 2012, 15:59

Witam

Padło mi ładowanie tzn. alternator. Chcę się dowiedzieć czy dam rade go sam zdemontować i zamontować??
Nie zdejmując całego przodu. Jeżeli jest jakiś sposób to proszę o jakąś pomoc, instruktaż. Z góry wielkie dzięki.

Awatar użytkownika
Bacc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:45
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Bacc » 03 gru 2012, 16:16

speton o ile wiem w twoim silniku alternator mozna powiedziec ze jest na wierzchu :p I bez wiekszego problemu wyciagniesz go bez demontowania przodu, tym bardziej ze w A6 masz sporo miejsca <okok> Sciagasz pasek wielorowkowy(na 16klucz w napinaczu jest taki wypustek nim poluzujesz pasek, mozesz sobie narysowac jak pasek idzie po wszystkich kolach zebys potem nie musial kombinowac ;) ) odkrecasz przewody z alternatora (zawiąż je tasma zeby gdzies nie porobily zwarcia, aa tak najlepiej jest odpiec akumulator ale to znowu radio Ci sie zablokuje itp), potem troche sie pomęcz, zrob dojscie do srub mocujacych alternator i je odkrec <okok> :)

[ Dodano: 2012-12-03, 16:23 ]
http://forum.vw-passat.pl/threads/24506 ... lternatora

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1850238.html

speton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:25
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: speton » 03 gru 2012, 17:08

Wszystko jasne kolego:( To że jest na wierzchu to ja wiem i się z tego powodu nie ciesze:( Bo wcale tak wielkiego miejsca o którym mówisz to niema. Tak jak patrze na to z góry to od strony wiatraków niema jak się dostać bo to jest niby takie wejście na imbusik?(śrubę mocującą napinacz przysłania jakies coś od wentylatora) ręki tam nie idzie wsadzić a tym bardziej kluczyka. A od tyłu widzę owa śrubę 14 tylko żeby ją odkręcić to na pewno jedyna możliwość to od dołu.

rico11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:29
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań/ Wielkopolska

Post autor: rico11 » 04 gru 2012, 00:45

Jak padło tobie ładowanie to sprawdź szczotki, to pewnie one są przyczyną. Do tego nie trzeba nawet wyciągać alternatora.
A jeśli koniecznie chcesz wyjąc to przed poluzowaniem paska musisz odkręcić wisko( śruba od tyłu na imbus nie pamiętam rozmiaru).
ÂŚciągasz pasek, wisko z wiatrakiem opuszczasz na dól aż się oprze na osłonie, odkręcasz przewody od alternatora i albo je izolujesz albo odłączasz klemę akumulatora i odkręcasz śruby alternatora. Wyciągasz śruby do przodu( po to żeby wyjąc dolna trzeba właśnie zdjąć wisco). i wyciągasz do góry altka.

speton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:25
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: speton » 04 gru 2012, 16:32

Już wymontowałem:( tylko nie zdejmowałem tego wiska bo nie można tej śruby ruszyć na imbusa:( wyłamałem dwie blaszki na wisku i jakoś wyciągnąłem. Może nie profesjonalnie, ale nic nie poradzisz bez dwóch blaszek i tak powinno chodzić. Alternator zawiozłem do sprawdzenia i okazało się że wirnik i łożysko 300zł ma być gotowe na dziś pod wieczór.

rico11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:29
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań/ Wielkopolska

Post autor: rico11 » 06 gru 2012, 00:46

Ja miałem wytarty komutator i nie chciałem się bawić w regenerację dlatego kupiłem na allegro używany chyba od golfa z października 2010r( na alternatorze jest data produkcji) za 200zł.Trzeba był troszkę poszukać ale mi się nie spieszyło bo stary jeszcze ładował. W środku wygląda jak nówka :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga