Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Avant] Problem z anteną w moim avancie 98r

Car Audio
ODPOWIEDZ
bodzio_pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2012, 08:41
Lokalizacja: suchedniów

[ A6 C5 Avant] Problem z anteną w moim avancie 98r

Post autor: bodzio_pl » 20 lis 2012, 20:52

Witam dzisiaj mam następujący problem z moim Avantem ; Posiadam nagłośnienie Bose radio orginalny kaseciak i radio przestało łapać fale.Mianowicie gdy wyjmę radio i włożę kawałek przewodu radio działa. Gdzie w moim aud :( i znajde wzmacniacz antenowy??? Przekopałem już większą część auta i nic. Pod zmieniarką brak w tylnej klapie też nic nie widać już mnie. Gdzie mam go szukać. Z góry dziękuję :( :( :(


Proszę nie używać czerwonego koloru, oraz pohamować swój język (0x4B25A)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez bodzio_pl, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2678
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Doc » 20 lis 2012, 21:56

bodzio_pl, wzmacniacz możesz mieć za radiem.
http://images44.fotosik.pl/203/544dfc93515572acmed.jpg

Ps.
regulamin:

(...)
3. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady netykiety a także zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego. Forum ma służyć wymianie poglądów i informacji, ale w sposób kulturalny i z poszanowaniem odbiorcy. Użytkownicy nieprzestrzegający tej zasady zostaną natychmiastowo usunięci (zbanowani).
Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 23:17 przez Doc, łącznie zmieniany 1 raz.
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją i Multifonika.
Ps: Polecam iParts.pl

rafal1168
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:35
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: rafal1168 » 20 lis 2012, 22:43

ja u siebie wzmacniacz mam w antenie którą mam na dachu

bodzio_pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2012, 08:41
Lokalizacja: suchedniów

Post autor: bodzio_pl » 21 lis 2012, 06:17

Na dachu mam antenę z GPS. Nie idzie do niej kabel antenowy tylko wąska kabli.W Sedanie wiem że jet na tylnym słupku.Pogrzebę jeszcze dzisiaj i dam znać jakie efekty. Dzieki za pomoc

[ Dodano: 2012-11-21, 12:49 ]
Więc tak już wiem wszystko. Idzie kabel do anteny na dachu. tylko przechodzi nw taki cieńki i łączy się z kablem antenowym do radia. Jak rozepnę i wsunę kawałek przewodu odbiór poprawia się ale szału nie ma. Jak się domyślam mam uwaloną antenę na dachu???Ma może ktoś takową do sprzedania w atrakcyjnych pieniążkach???????

Awatar użytkownika
starry
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 03 kwie 2013, 11:29
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: starry » 22 maja 2013, 12:46

Też mam A6 z 1998r, więc juz to i owo ma prawo szwankować i tak się stało z radiem, otóż nagle łapało tylko radio "M" no i na szczęście "Trójkę" Ale ja akurat wolę "Z" więc trzeba było coś z tym zrobić. Rozebrałem antenkę ( bat na dachu ) i okazała się w całkiem dobrym stanie. Jednak proste pomiary wykazały że na radiowym kablu nie mam przejścia ekranu. Niestety to wada konstrukcyjna ( kto to tak wymyślił? ), bo kabelki przecież lubią śniedzieć. Kabel od GSM'u jakoś mogli polutować, a od radia zacisnęli w obudowie <glupek>
Jak się okazało, do puki był podłączony moduł od telefonu, który zdemontowałem, masa do zasilacza antenowego była podłączona przez kabel anteny GSM i jako tako wszystko działało. Po zdemontowaniu modułu GSM, stało się jak wyżej. Teraz trzeba po niemcu poprawić, zrobić jak trzeba i mam nadzieje że będzie działać.
starry

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga