Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MANUAL] Czy to przegub?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mario1976c5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2012, 23:37
Lokalizacja: Chorzów

[ MANUAL] Czy to przegub?

Post autor: Mario1976c5 » 19 lis 2012, 19:11

Witam kolegów,jakiś czas temu zauważyłem przy skręcie w lewo typowe tykanie kulek na prawym przegubie zewnętrznym mimo że guma była ok,postanowiłem wymienić w zeszłym tygodniu wrzuciłem nowy firma ruville tykanie znikło ale pozostał i narasta hałas tak jakby zęby półosi się ślizgały po czymś dzieje się tak podczas jazdy na wprost i najbardziej przy skręcie w lewo ,słychać to z prawej strony,czyżby padł też przegub wewnętrzny?dodam że na wewnętrznym guma jest też ok a ten hałas czasami potrafi przejść w takie mocne uderzenie .Na początku podejrzewałem że to może wydech bo mechanik wymieniał mi elastyczny łącznik przed katem i jak to pospawał do kupy to część wydechu prawie opiera mi się o grodź silnika no może jest tam ze dwa centy luzu więc myślałem że czasami uderza o ściankę ale dzieje się tak tylko przy skręcie w lewo i jeździe na prosto przy szybkim ruszaniu a przy skręcie w prawo cisz jak makiem zasiał.Proszę o pomoc.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 19 lis 2012, 19:35

Mario1976c5, tak jak piszesz przegub wewnętrzny do przeglądu sprawdź dokładnie jego stan guma może być cała.

Awatar użytkownika
Mario1976c5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2012, 23:37
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mario1976c5 » 19 lis 2012, 20:34

Sprawdzałem tzn ręcznie z zewnątrz żadnych luzów nie czuć i ponoć wewnętrzne rzadko się psują ale chyba od tego zacznę.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 19 lis 2012, 20:48

Mario1976c5, auto na kanał i podnieś do góry sprawdź czy jest luz góra dół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga