Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6 C6 płyn wspomagania - mineralny, syntetyk.

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 03 lut 2013, 10:50

goly191, strasznie dowcipny jesteś <radocha>

Jesli producent obecnie mówi, że nie ma już płynu 002 i zastapił go płynem 004 to nie rozumiem o co Ci chodzi skoro sam napisałeś:
goly191 pisze:takie są wymagania producenta
???

Jak dla mnie ważne są parametry (napisałem jeszcze raz bo może nie zauważyłeś ???) a nie np. czy to sie nazywa mineralny, syntetyczny, kujawski czy dwujajeczny <radocha>

A na takim poważnym forum przeważnie najważniejsze jest dla userów, czy to jest w butelce zielonej, z zakretką czerwoną, czy ma kolor taki a nie inny <okok>
Co to jest forum dla plastyków-malarzy czy co ? <szok>

A jak ktoś zrobi zakretkę z czarną kropką to co ? oczywiście to juz niewłasciwy bedzie ? :)

Jakoś przy olejach silnikowych wszyscy wiedzą o specyfikacjach i nikt tam nie pisze, ze kupuje tylko olej w butelce koloru takiego, z zakretką koloru takiego...itd <okok>

Nie wiem, dlaczego w dawnych czasach był napis "nur mineraloel", może nikt nie potrafił zrobic odpowiedniego syntetyka ?

A teraz może już ktoś to opanował ?

goly191, więc twierdzisz, że obecnie ASO świadomie wycofali dobry olej 002 i zalewają niebezpieczny płyn 004 i narażają sie na falę klientów z reklamacjami i ponoszenie kosztów ?

O tym H2O to sobie daruj, albo może zaproponuj ASO <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 03 lut 2013, 11:19

RomanS pisze:goly191, więc twierdzisz, że obecnie ASO świadomie wycofali dobry olej 002 i zalewają niebezpieczny płyn 004 i narażają sie na falę klientów z reklamacjami i ponoszenie kosztów ?
nie rób takich przerw między wersami bo nie da się tego czytać <wnerw> więcej miejsca chcesz zająć czy co <szok>
skoro na zbiorniczku u mnie np jest napisane Tylko mineralny, to sprawa chyba jest jasna, nie wiem po co te problemy
co do h2o, skoro nie masz poczucia humoru to Twoja sprawa

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 03 lut 2013, 11:45

goly191 pisze:skoro na zbiorniczku u mnie np jest napisane Tylko mineralny, to sprawa chyba jest jasna
dokladnie i nie interesuje mnie co robi aso.panowie z ingolstadt nie napisali tak sobie na korku zeby lac mineral...

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 03 lut 2013, 12:21

goly191 pisze:nie rób takich przerw między wersami bo nie da się tego czytać więcej miejsca chcesz zająć czy co
Jak poprzednio napisałem normalnie to nie załapałes, więc... <okok>
goly191 pisze:skoro na zbiorniczku u mnie np jest napisane Tylko mineralny, to sprawa chyba jest jasna,
Tyle, ze masz auto i zbiorniczek z 2002 roku, więc to 11 lat temu było prawdziwe <okok>

Postep jednak jakiś istnieje, ale każdy robi jak uważa <okok>

O H2O to Ty zacząłeś <okok>
tomcio77 pisze:panowie z ingolstadt nie napisali tak sobie na korku zeby lac mineral...
No... i kilka lat temu Panowie z Ingolstadt napisali, ze przestaje być używany w koncernie VAG płyn 002 i zamiast niego nalezy stosować plyn 004 <okok> , więc ???
Części samochodowe online - Motostacja pl

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 03 lut 2013, 12:32

RomanS pisze:No... i kilka lat temu Panowie z Ingolstadt napisali, ze przestaje być używany w koncernie VAG płyn 002 i zamiast niego nalezy stosować plyn 004 , więc ?
wiec kolego romanie bycmoze masz racje z tym,ze u mnie rocznik 05 jest napisane only mineral wiec do tego sie stosuje.nie wiem co jest napisane w wyzszych rocznikach i moze ktorys z kolegow co ma polifta by sie wypowiedzial...pozdro

jerry_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 05 lis 2010, 05:17
Imię: Jarek
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Post autor: jerry_ » 03 lut 2013, 13:11

Dobra panowie na budowie :D. Wczoraj jak zajechałem po tego febi, miałem już butelkę w ręku to gość (sprzedawca) jak zobaczył że zacząłem studiować napisy które tam się znajdują zapytał do jakiego auta , no to na to że 2006 mod2007 A6C6 i że mam już kupione 2l oleju z ASO tyle że taka sprawa że na korku jak byk napisane że tylko Mineral. Zaśmiał się i powiedział żebym się nie zastanawiał i lał oryginalny z ASO bo to taki jaki powinien być , i ona ma tez C6 i na ASOwskim śmiga. Mówi że zgadza się że minerał zaleca producent ale producent też zastąpił ten płyn "lepszym" płynem 004 który ma odpowiednie normy i taki należy lać.
Pan odstawił olej na regał , ja wróciłem i zrobiłem wymianę na ASOwski. Jak zacząłem spuszczać to dopiero zobaczyłem jaka masakra , prawie czarny i waliło śledziami aż miło :D ledwo mi starczyło 2l na płukanie i zalanie ale mogę teraz powiedzieć jak odkręcę korek że jest zielony. ;-) Dzisiaj pośmigałem trochę tak około 300km i powiem że jest nawet odczuwalna różnica w moim przypadku. ÂŁadnie lekko chodzi, przy prędkościach większych na trasie tak jak by bardziej trzyma co mi się nawet spodobało.
Faktycznie febi to minerał , tak jak to było kiedyś może i normy się też zgadzają bo nie doczytałem na butli, dobry płyn ale zalałem ASO i uważam że jak nic nei było uszkodzone wcześniej to ten płyn mi tego nie rozwali ;-)
jerry_

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 03 lut 2013, 13:42

no i to najwazniejsze <okok>

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 03 lut 2013, 14:54

RomanS pisze:
Jak poprzednio napisałem normalnie to nie załapałes, więc... <okok>
proponuję Ci pisać w
p
i
o
n
i
e

t
a
k

b
ę
d
z
i
e

łatwiej cię zrozumieć <mysli>

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 03 lut 2013, 15:36

goly191, nie ma sprawy, przyjmuję Twoją prośbę, następne posty jak będę pisał do Ciebie to będę pisał w pionie <luzik>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Dany1107
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 08 maja 2010, 13:37
Lokalizacja: Thetford Norfolk.Kuj-Pom

Wspomaganie

Post autor: Dany1107 » 03 lut 2013, 21:12

Panowie.Panowie.To jest temat odnośnie wspomagnia itp.A wy tu wojenke prowadzicie. :] .Nie lepiej strzelic sobie po piwku i niech każdy pisze jak chce? Pozdro.
Dany1107.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 lut 2013, 21:29

Myślę podobnie jak Dany1107... 'wyluzujcie' drodzy Panowie :)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 03 lut 2013, 21:42

Dany1107 pisze:Panowie.Panowie.To jest temat odnośnie wspomagnia itp.A wy tu wojenke prowadzicie. .Nie lepiej strzelic sobie po piwku i niech każdy pisze jak chce? Pozdro.
Dany1107, masz jak najbardziej rację <okok>

Sam juz chciałem napisać, że jak koledze golemu 191 nie podoba się styl redagowania postów przez niejakiego RomanaS to niech założy o tym osobny wątek w dziale "Na kazdy temat" a nie poucza mnie w wątku o łynie wspomagania (przeciez nie ja o tym zacząłem <okok> ). Obawiałem się jednak, ze spowoduje to niechybnie reakcję mojego adwersarza i dalsze kontynuowanie tego OT :)

W zasadzie wygladało na to, że to OT wygaslo samoczynnie, ale kolega Dany1107, swoim postem ożywił temat <luzik>

Jak dla mnie moderator może tu posprzatać i wyciąć OT <okok>

Chociaż równie dobrze moze i zostać w imię wniesienia odrobiny humoru do poważnego tematu <luzik>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Dany1107
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 08 maja 2010, 13:37
Lokalizacja: Thetford Norfolk.Kuj-Pom

Wspomaganie

Post autor: Dany1107 » 09 lut 2013, 20:37

Panowie. Problem rozwiązany. Otóż okazało sie że to cholerne koło alternatora, <uoee> sprzegiełko się zatarło i blokowało w obie strony. Masakra.Dzis wymieniłem,poskładałem i wszystko pieknie pracuje. <lol> Dzieki serdeczne za wszelka pomoc. <radocha> Pozdrawiam. Daniel
Dany1107.

l_krupinski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:43
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: l_krupinski » 04 mar 2013, 17:54

Witam.
Może ktoś mi pomoże z moim problemem. Otóż jak np po dwóch dniach ruszam autem to przez około 1 minutę skręcając w lewą czy prawą stronę to czuję zacinanające się wspomaganie. Otóż jak kręcę np w lewo to przez chwilę jest normalnie po czym czuje przyblokowanie i po mocniejszym zakręceniu kierownicą dalej znów jest lekko. Po chwili jazdy tj. ok. minucie dolegliwość ta ustaje. Czy to może być magiel czy pompa?
Łukasz

prezes99
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 22 sty 2013, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: prezes99 » 04 mar 2013, 18:33

Ja czasem np. na parkingu podziemnym jak jest totalna cisza słyszę podczas skręcania taki dziwny dÂźwięk (nie wycie albo jakiś pisk) jakby odsuwanie suwaka od kurtki- takie ząbkowanie (przepraszam za opis ale nie umiem inaczej opisać) wspomaganie działa prawidłowo. Kupiłem płyn do wspomagania z ASO i chce wymienic :
- może to przyniesie efekt
- a swoją drogą dawno nie był wymieniany (może od nowości)
I teraz nasuwa mi się pytanie czy nie zaszkodze wymianą na świeży płyn? Nie wiem może stary ma inną konsystencje i po zmianie na świeży pojawią się nieszczelności.
Proszę o rade.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga