Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A4 z silnikiem 1.8T AWT - czy warto?

Wszystko co dotyczy benzynowych A6/A7, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
Szaki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2012, 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

A4 z silnikiem 1.8T AWT - czy warto?

Post autor: Szaki » 21 paź 2012, 21:22

Witam Panowie!
Proszę mnie nie linczować na wstępie że chce kupić mniejszego brata a przychodzę tutaj. Problem jest taki ,że w klubie A4 nikt nie jest w stanie mi udzielić informacji o tym silniku :( Zauważyłem też że nie za wiele informacji jest o tej jednostce AWT. Z tego co wyczytałem to jest to silnik ze zmiennymi fazami rozrządu a częsci kosztują 2x tyle co do "zwykłych" 1.8T i w zasadzie niewiele więcej...
Generalnie może powiem dokłądnie o co mi sie rozchodzi :)
Znalazłem sobie A4 po II lifcie do małej odbudowy ,o tą http://otomoto.pl/audi-a4-1-8-t-ambition-C24889495.html Pojechałem ,obejrzałem i w sumie może bym się zdecydował tylko ten silnik jest dla mnie "tajemniczy" a w bagno wpakowac sie nie sztuka... Zamieszcze zdjecie wlepki dla pewności http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... 18035.jpg/ Ogólnie silnik odpala ale przez uszkodzoną chłodnicę może pochodzic z 30sek na wolnych obrotach i gasimy dla bezpieczeństwa. Odpalił pięknie ,żadnych stuków i klekotów ,jedyny dźwięk wydawała bodajże wiskoza ocierająca się o wentylator. W bagażniku znalazłem butelkę z olejem 5W40 ,moge mniemać że na takim jeździ. Mam vaga i podpiąłem go ,oczywiście bez błędów się nie obyło:
16514 P0130 O2 Sensor Circ.,Bank1-Sensor1 Malfunction
16795 P0411 Sec.Air Inj.Sys. Incorrect Flow Detected
16825 P0441 EVAP Emission Contr.Sys.Incorrect Purge Flow
18010 P1602 Power Supply (B+) Terminal 30 Low Voltage
18011 P1603 Internal Control Module Malfunction

W sekcji airbagów też błąd (poduszki pasażera ale z tego co wyczytałem to prawdopodobnie gdzies luźna kosta/kabel) no i nie działa esp/abs pewnie przez uszkodzenie czujnika w tylnym lewym kole.

I teraz grubo się zastanawiam czy warto kupic auto z tą jednostką? Jaka ona naprawde jest? Czy w przyszłości bedzie nadawać się do lpg? Czy ten silnik to proszenie się o kłopoty?

Generalnie za śmieszne pieniądze i trochę wkładu mojej pracy moge mieć fajny wóz tylko obawiam się o ten silnik... Poradzicie coś? Bo do jutra musze się zdecydować :(

Z góry dzięki <okok>

Dagoth
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 03 wrz 2012, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Dagoth » 22 paź 2012, 12:31

Miałem AEB i teraz mam AWT... tak jak wspomniales ma zmienne fazy ale jest tez bardziej oczujnikowany w porownaniu z AEB ,wiec w razie błedu jakiegos latwiej zdiagnozowac mozna wszystko...

co do kosztów to drobiazgi... chyba tylko napinacz elektryczny lancucha jest troche drozszy jak w AEB.

Jak bylo tym olejem zalane to wszystko bedzie OK...

śmiało mozna brac AWT
Mercedes W124 2.0i -pierwsze auto ;)
VW Passat 1.8T AEB -pierwsze z salonu :P
Hyundai Tiburon V6 2.7 -nawet ciekawa przygoda...
Seat Ibiza 1.9TDI 131KM ASZ -taczanka
Audi A6 C5 1.8T AWT -to jest to...

Szaki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2012, 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Szaki » 22 paź 2012, 21:54

No to troche mnie uspokoiłeś w takim razie ale fajnie by było gdyby ktoś jeszcze sie wypowiedział :) Jutro jade oblecieć auto z czujnikiem lakieru i pewnie wtedy podejme decyzję :)

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 22 paź 2012, 22:05

Potwierdzam, bardzo dobry i trwały silnik, oczywiście jak się o niego dba.
I jak najbardziej nadaje się do lpg.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga