Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Hak a tylne swiatlo przeciwmgielne i parktronic.

Elektryka
ODPOWIEDZ
pawelxc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2012, 14:34
Lokalizacja: Puławy

[ A6 C5] Hak a tylne swiatlo przeciwmgielne i parktronic.

Post autor: pawelxc » 19 paź 2012, 14:49

Witam wszystkich fanów A6. Mam dosyć dziwny problem a mianowicie mam Audi A6 C5 z 98r 2.8 193km V6. Jako że hak był mi w tym samochodzie potrzebny praktycznie codziennie nie odłączałem go od co najmniej roku i teraz pojawia sie problem ponieważ po odłaczeniu haka oraz przejsciowki do złacza zasilania światel przyczepy tyle światlo przeciwmgłowe oraz parktronic nie działaja. Tylny halogen nie pali się w ogóle natomiast parktronic zalacza sie normalnie poprzez jedno krótkie piknięcie lecz nie wykrywa przeszkód czyli tak jakby przyczepka była cały czas podłączona. Po włączeniu swiateł awaryjnych na desce rozdzielczej pali się kontrolka od działania kierunkowskazów przyczepki jak i dwie lampki od kierunków auta. Hak niestety nie wiem jaki mam samochód przyjechał ze szwajcarii. Wygląda jak normalny hak oraz po prawej stronie ma pokretło do podłączania i rozłączania haka. Złącze od swiateł chowa sie za blotnikiem ( robi tak jakby 1/4 obrotu ku górze ) do oryginalnego złącza świateł w aucie mam przejsciówke. Obstawiam że jakiś przełącznik siś zablokował bądź styk zaśniedział bo zawsze wszystko działało ok. ÂŻarówka w 100 % sprawna, parktronic też. Sprawdzane Vagiem 0 błedów. Proszę o pomoc i z góry dziekuję.

[ Dodano: 2012-10-19, 17:55 ]
Znalazłem przyczynę. W oryginalnym gniazdku jest taki malutki wystajacy plastikowy bolec. Po Prostu był brudny i nie odbił przy wyjmowaniu wtyczki ot cała filozofia ;) Temat do zamknięcia.

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Hak a tylne swiatlo przeciwmgielne i parktronic.

Post autor: axe » 19 paź 2012, 19:40

pawelxc pisze:Witam wszystkich fanów A6. Mam dosyć dziwny problem a mianowicie mam Audi A6 C5 z 98r 2.8 193km V6. Jako że hak był mi w tym samochodzie potrzebny praktycznie codziennie nie odłączałem go od co najmniej roku i teraz pojawia sie problem ponieważ po odłaczeniu haka oraz przejsciowki do złacza zasilania światel przyczepy tyle światlo przeciwmgłowe oraz parktronic nie działaja. Tylny halogen nie pali się w ogóle natomiast parktronic zalacza sie normalnie poprzez jedno krótkie piknięcie lecz nie wykrywa przeszkód czyli tak jakby przyczepka była cały czas podłączona. Po włączeniu swiateł awaryjnych na desce rozdzielczej pali się kontrolka od działania kierunkowskazów przyczepki jak i dwie lampki od kierunków auta. Hak niestety nie wiem jaki mam samochód przyjechał ze szwajcarii. Wygląda jak normalny hak oraz po prawej stronie ma pokretło do podłączania i rozłączania haka. Złącze od swiateł chowa sie za blotnikiem ( robi tak jakby 1/4 obrotu ku górze ) do oryginalnego złącza świateł w aucie mam przejsciówke. Obstawiam że jakiś przełącznik siś zablokował bądź styk zaśniedział bo zawsze wszystko działało ok. ÂŻarówka w 100 % sprawna, parktronic też. Sprawdzane Vagiem 0 błedów. Proszę o pomoc i z góry dziekuję.

[ Dodano: 2012-10-19, 17:55 ]
Znalazłem przyczynę. W oryginalnym gniazdku jest taki malutki wystajacy plastikowy bolec. Po Prostu był brudny i nie odbił przy wyjmowaniu wtyczki ot cała filozofia ;) Temat do zamknięcia.
chcialem wlasnie napisac ze tam w gniezdzie jest maly mikroswitch ktory sie zaciął...
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

mass

Post autor: mass » 19 paź 2012, 20:10

fajnie by było jak być zrobił kilka zdjęć jak masz podłączony moduł haka,
lub może któryś z kolegów ma podpięty oryginalny moduł haka i może podzielić się instrukcją podpięcia w instalacje
na forum niema, nie jednemu się przyda a i temat idealnie pasuje aby to tu umieścić

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 19 paź 2012, 20:46

mass pisze:fajnie by było jak być zrobił kilka zdjęć jak masz podłączony moduł haka,
lub może któryś z kolegów ma podpięty oryginalny moduł haka i może podzielić się instrukcją podpięcia w instalacje
na forum niema, nie jednemu się przyda a i temat idealnie pasuje aby to tu umieścić
kolego jest schemat haka orginalnego i to na forum wystarczy chciec poszukac


dawno temu pobieralem z DOWNLOAD instalacja haka jest wraz ze schematem alarmu w wersji po lift
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

mass

Post autor: mass » 19 paź 2012, 20:58

axe pisze:kolego jest schemat haka orginalnego i to na forum wystarczy chciec poszukac
<mysli> jakoś nie mogę znaleźć ...

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 21 paź 2012, 20:15

mass pisze:
axe pisze:kolego jest schemat haka orginalnego i to na forum wystarczy chciec poszukac
<mysli> jakoś nie mogę znaleźć ...
kiedys był ale się zmył

dla Ciebie:


SCHEMAT ALARM AUDI A6 c5
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga