Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] Czułość hamulców

Wszystko co dotyczy ogólnie układu hamulcowego w tym ABS, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kicker
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2012, 23:10
Lokalizacja: Lubartów

[ All ] Czułość hamulców

Post autor: kicker » 09 paź 2012, 15:47

Temat może trochę nie dokładny ale chodzi oto z jaką siłą naciskacie na pedał by auto zaczęło hamować, czy porównywalnie z nowymi autami, że wystarczy musnąć pedał a auto prawie dęba staje?? Ja muszę dość mocno wciskać żeby auto hamowało, kiedyś jeździłem Leonem z 2000r 1.9 TDI i tam też wystarczyło musnąć pedał i auto dęba stawało, poza tym ogólnie jakoś pedał lekko chodził. Jak się przesiadam ze służbowego Nemo 2008r w moją audice to ciągle wydaje mi się że nie mam w ogóle hamulców. Czy ten Leon ma jakąś większą siłę wspomagania? czy od 2000r była jakaś rewolucja w wspomaganiu hamowania :-)??
Jak to wygląda wśród użytkowników A6 ?? :) :) :)

lukwoj21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:49
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: lukwoj21 » 09 paź 2012, 19:02

sprawdz podcisnienie czy ci nie ucieka ja miałem wezyk pekniety i hamulce gorzej chamowały tz. mniej czuły pedał.

borussia_CK

Post autor: borussia_CK » 10 paź 2012, 17:18

Tez mam wrazenie, ze auto nie hamuje tak jak powinno- tzn. musze dosc mocno nacisnac, a jak slychac pracujacy ABS to tez jakiejs rewelki nie ma - plomb z zebow nie wyrywa ;) Czasem mam wrazenie, ze moje dawne poczciwe FSO 1500 mialo hample jak brzytwy ;)

Przy okazji pytanko- czy tez Wam sie mocno grzeja przednie tarcze???? I jeszcze: czy klocki prawie przylegaja do tarczy czy jest widoczna szczelina???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga