Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Xenony z różnej pólki...

Elektryka
ODPOWIEDZ
Theo van Zupper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 19 sie 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Xenony z różnej pólki...

Post autor: Theo van Zupper » 01 paź 2012, 12:04

Szanowni forumowicze!
Temat już wielokrotnie wałkowany na forum choć nie w tym szczególe. Otóż na dniach kupuje zestaw przetwornic żarników do samochodu. W opcji mam trzy zakresy finansowe. Wszystkie z gwarancją i sprawdzone.
1. Zwykły z żarnikiem H1
2. Lepszy w opcji slim z żarnikiem H1
3. Lepszy z normalnej wielkości przetwornicą i filtrami przeciwzakłóceniowymi do radia i cb.

Najbardziej pasuje mi slim z racji możliwości schowania pod dekiel, ale czy w związku z opcją braku owej elektroniki przeciwzakłóceniowej będzie rzeczywiście wieczorem miał wpływ na jakość odbioru radia, pracy odtwarzacza, czy pracy cb radia?

Czy ktoś to przerabiał, czy mam naprawdę czego się bać?
Pozdraiwam
Theo
Theo van Zupper

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 02 paź 2012, 20:45

Mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, że:
1 Slim dawał b. małe zakłócenia
2 Po awarii przetwornicy włożyłem jedną normalnej wielkości i była tragedia. CB od razu skręcona redukcja szumów z 1/4 na 3/4
Radio samochodowe też przestało odbierać jak należy
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

Theo van Zupper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 19 sie 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Theo van Zupper » 02 paź 2012, 21:39

Ok wezmę te filtrami przeciwzakłóceniowymi - to tylko 20 pln drożej.
Pozdro
Theo van Zupper

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 03 paź 2012, 19:18

Ale to i tak wszystko jedno "g"... Te wszystkie chińskie podróbki są niczego warte. Miałem kiedyś w Audi 80 przetwornice oraz żarniki jakieś typu slim. Barwa 6000K i po upływie jakichś kilku tygodni przetwornica przestała startować a żarnik świecił jeden na zółto a drugi na jakiś lekko niebiesko zielony kolor.


Wiadomo, że każdy chce jakoś oszczędzać i woli kupić tańsze, ale te tańsze to masakra. Dodam również, że właściwości świetlne tych tanich żarników to lipa. ÂŚwiecą wszędzie tylko niee na drogę.

Theo van Zupper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 19 sie 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Theo van Zupper » 03 paź 2012, 19:40

W takim razie bardzo proszę o radę co w zamian za H1 w lampach? Skoro ksenony się nie sprawdzają?
Theo van Zupper

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 04 paź 2012, 18:51

Theo van Zupper, Wiesz co, powiem Ci, że najfajniej świecą żaróweczki Philipsa Blue Vision Plus. Mam je w Audi A4 i działają już ponad rok. W nocy fajnie oświetla drogę (pasy są koloru białego, tak jak to jest w xenonach o barwie 4300K). Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.


PS: A masz w swojej soczewki?

Awatar użytkownika
darel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 12 kwie 2011, 18:21
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Post autor: darel » 05 paź 2012, 09:13

Chciałbym tylko zauważyć, że te plug&play zestawy HID opisywane jako zamienniki normalnych żarówek z punktu widzenia przepisów nie są dozwolone. Większość stacji diagnostycznych nie będzie chciała zaliczyć przeglądu, że nie wspomnę o oślepianiu tych którzy jadą z przeciwka i to jest chyba najgorsze. Nie raz zdarzyło mi się, że dostałem po gałach takimi światłami. Normalnie masakra :[ Jak ktoś chce lepsze światła to można się zastanowić nad instalacją ori reflektorów xenonowych z poziomowaniem i spryskiwaczami. Oczywiście nie jest to rozwiązanie low cost ale według mnie jedyne słuszne.

Awatar użytkownika
UneeK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 477
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:48
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: UneeK » 05 paź 2012, 09:24

Theo van Zupper pisze:W takim razie bardzo proszę o radę co w zamian za H1 w lampach? Skoro ksenony się nie sprawdzają?
Ja również polecam Philips Blue Vison Ultra [Xeneon ultimate effect] lub Philips Blue Vison, miałem takie w A4B5 (H7) i świeciły bardzo dobrze. Nie było problemu z widocznością gdy jechał za mną ktoś na ksenonach czy też źle wyregulowanych HID'ach.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 05 paź 2012, 16:39

darel pisze:reflektorów xenonowych z poziomowaniem i spryskiwaczami
Dopiero od roku 2001 konieczny jest układ samo poziomowania. Poniżej wystarczą tylko soczewki (ori, nie jakiś badziew) oraz spryskiwacze. Dodam, że jak kolega ma u siebie w A6 soczewki to i tak mocowanie jest na H1, czyli jakby chciał xenon to tylko made in China bo ori xenony są na mocowanie D2S

Theo van Zupper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 19 sie 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Theo van Zupper » 07 paź 2012, 11:22

Bardzo dziękuję za informację - temat na spokojnie sobie przemyślę. Mam oczywiście soczewki z przodu, z mocowaniem H1 samochód zaś z 1998.
Pozdrawiam
Theo van Zupper

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 07 paź 2012, 11:26

Theo van Zupper pisze:Bardzo dziękuję za informację - temat na spokojnie sobie przemyślę. Mam oczywiście soczewki z przodu, z mocowaniem H1 samochód zaś z 1998.
Pozdrawiam
To ewentualnie doposażyć auto w spryskiwacze i można coś tam działać. Z tym, że nie z tymi tanimi chinolami...

Theo van Zupper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 19 sie 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Theo van Zupper » 07 paź 2012, 11:27

Najdziwniejsze jest to, że poprzednio miałem potwora z Niemiec Omegę policyjną z ksenonami bez sprysków...

[ Dodano: 2012-10-07, 11:35 ]
Czy ktoś w ogóle ma chińskie HIDy zamiast H1 z których jest zadowolony? Które w soczewkach świecą dobrze nie oślepiają i nie musi wymieniać żarników tudzież przetwornic co miesiąc?
Theo van Zupper

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 07 paź 2012, 16:37

Theo van Zupper pisze:Najdziwniejsze jest to, że poprzednio miałem potwora z Niemiec Omegę policyjną z ksenonami bez sprysków...
To na bank ktoś w niemcowni wymienił sobie zwykłe na jakiś xenon. Lub auto miało bum i zderzak już wymienili na zwykły bez sprysków <lol>

Theo van Zupper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 19 sie 2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Theo van Zupper » 07 paź 2012, 20:25

Auto kupiłem od policji jeszcze ślady po nalepkach były...
Theo van Zupper

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga