Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ARE 2.7 250 KM] wymiana paska rozrządu

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

[ ARE 2.7 250 KM] wymiana paska rozrządu

Post autor: metyoo » 26 sie 2012, 11:56

panowie, przymierzam się do wymiany paska rozrządu.
powiedzcie mi proszę, jakie potrzebuję blokady rozrządu? czy potrzebna jest taka jak w 3.0, czy wystarczy standardowa blokada wałków jak np. w 2.8?
z góry dzięki za odpowiedź!

Awatar użytkownika
zbig_wwl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2009, 09:34
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Post autor: zbig_wwl » 26 sie 2012, 23:27

Górna blokada jest dokładnie taka sama jak 2.4 i 2.8, dolna na 99% też. Co do dolnej, to jak ja wymieniałem rozrząd, to mechanik właśnie miał standardową blokadę i ta część, która powinna wejść w otwór w wale, miała za dużą średnicę. Mechanik mówił, że robił kilka 2.4 i 2.8 i blokada spokojnie się wkręcała. Może ten "otworek" w wale BiT ma mniejszą średnicę. Niemniej jednak dało się ustawić wał z pomocą takiej blokady, bo stożek blokady wystarczająco wchodził w otwór w wale i wał był zablokowany w odpowiedniej pozycji.

ps1. 3.0 ma całkiem inny układ zmiany faz zaworów, to wątpię, żeby blokada pasowała.

ps2. zamierzasz wymieniać sam pasek, czy kompletny rozrząd + termostat + pompa wody?
Pozdrawiam
zbig_wwl

3.0TFSI by GREGOR10 ~450ps

ps. nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 26 sie 2012, 23:37

tak. zmieniałem już sam w mojej secie 2.6, z tym, że tam nie trzeba było rozbierać przodu, a w A6 niema kompletnie na nic miejsca. gazownik miał nie lada z montażem całego oprzyrządowania instalacji ;)
tak więc mordka out i do dzieła. co prawda zrobię to dopiero za jakiś czas, bo teraz nie mam za bardzo warunków a i przy okazji wymienię pompkę wspomagania, bo mi brzęczy i sprzęgło kompresora klimy bo też jest martwe <uoee> . także wszystko za jednym zamachem. <lol>
co do zestawu to tak: pasek rolki, napinacz pompa i termostat. termostat mam nowy, nieużywany jeszcze z mojej sety, bo miałem problem z grzaniem silnika i wymieniałem termostaty, niestety bez skutku. do dzisiaj nie wiem co ją bolało...
ale z tego co zauważyłem to termostaty do tych silników są takie same. <radocha>

Awatar użytkownika
zbig_wwl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2009, 09:34
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Post autor: zbig_wwl » 26 sie 2012, 23:50

Mój mechanik tylko "odjeżdżał" z przodem - wkręcał takie dłuższe śruby zamiast tych oryginalnych i na nich odsuwał cały pas przedni. Chłodnice oczywiście szły na bok i zderzak trzeba było odkręcać. Dostęp był wystarczająco dobry. Nie wiem, czy to lepsza metoda, ale on tak robił.

ps. masz jakieś zdjęcia instalki LPG? U mnie cała instalka jest jakby z tyłu silnika, więc w ogóle nie koliduje z żadnymi pracami przy przodzie silnika. Jak znajdę fotki, to podrzucę linka.
Pozdrawiam
zbig_wwl

3.0TFSI by GREGOR10 ~450ps

ps. nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 26 sie 2012, 23:57

właściwie nic u mnie nie widać. reduktory siedzą w błotnikach, zaraz za IC, sterownik w środku pod deską, reszta pod osłonami <lol>
jutro porobię foty, bo i tak komuś obiecałem, że porobię, więc jutro je wrzucę.

co do wymiany rozrządu to każdy sposób jest dobry jeśli jest skuteczny ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga