Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ audi a6 c5] Jak podłączyć mp3 do navi plus

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
V6power
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2010, 21:21
Lokalizacja: zach-pom

[ audi a6 c5] Jak podłączyć mp3 do navi plus

Post autor: V6power » 15 sie 2012, 16:27

Nie chce mi się wierzyć że nikt nie podejmował tego tematu ale w wyszukiwarce na stronie nic mi nie znajduje.W googlach znajduje opisy z konkurencyjnego forum ale z lat 2005 2007 .
Mam nadzieje że jest jakiś patent na załączenie sprzętu mp3, zmieniarka płyt CD bardziej już do muzeum pasuje niż do auta.

Gdzieś na niemieckiej stronce znalazłem taki kabelek 'niby' podłączony zamiast zmieniarki daje wejście dzwięku i obrazu .MOZLIWE TO JEST ?

Obrazek

Raf4rb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 30 lis 2009, 22:34
Imię: Rafał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Raf4rb » 15 sie 2012, 17:14

Rozumiem, że masz RNS-D, zobacz TAKI adapter.

Awatar użytkownika
V6power
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2010, 21:21
Lokalizacja: zach-pom

Post autor: V6power » 15 sie 2012, 17:51

dzięki
MEGA DROGO + kable ..... masakra ! nie ma jakiegoś tańszego patentu, w sumie nie potrzebuję sterowania radiem mi wystarczy że się podepnę z mp-trójką lub telem.

jestem w stanie rozpruć kabel od zmieniarki i podłączyć sygnał ----można tak???????????

http://www.xsonic.pl/wiazka-kabli-radia ... 10353.html

Awatar użytkownika
19Maaarcin89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2011, 22:21
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: 19Maaarcin89 » 15 sie 2012, 19:16

Zeby podlaczyc mp3 to niema zadnego problemu z to jest wydatek 100zl a nie 350 ale w tym za 350 to masz cyfrawa jakosc i jeszcze wideo. Jesli chodzi o mp3 to polecam taki adepter. Ja mam i nie narzekam, dziala bardzo dobrze. http://allegro.pl/adapter-aux-audi-rns- ... 36032.html

Awatar użytkownika
V6power
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2010, 21:21
Lokalizacja: zach-pom

Post autor: V6power » 16 wrz 2012, 08:51

Dzięki Marcin kabel zamówiony, już dostarczony czeka w PL.
Teraz znalazłem wyjście awaryjne ,jest to odtwarzacz mp3 pod zapalniczkę ,ma wejście na usb i kartę SD ,łączy się z radiem bezprzewodowo falami radiowymi.Ustawiasz w radiu falę np. 87,5 w odtwarzaczu też i słuchamy swojej muzy.Jakość jest nieco gorsza ale jak mówię to tylko wyjście awaryjne !!! KOSZT w SKLEPIE 5€

Obrazek

Aibatt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:33
Lokalizacja: Wrocław/Racibórz

Post autor: Aibatt » 17 wrz 2012, 17:21

Odpuść sobie te adaptery zamiast zmieniarki. Pierwszy kabelek jaki podałeś podłączany jest w miejsce tunera TV. Na navi przełączasz tylko na przycisku RADIO/CD/TV na TV i podłączasz co chcesz do kabelka i włączasz muzyke. Najprostsze rozwiązanie i działa jak najzwyklejszy AUX. Jeżeli chcesz dodatkowo mieć obraz na ekranie navi z twojego odtwarzacza to musisz dokupić coś takiego jak mam ja. LINK
Fakt zwariowali z ceną bo jest 2x wyższa niż za czasów jak ja to kupiłem.

Tuner TV za niecały rok odejdzie do lamusa kiedy wejdzie DVB-T więc nawet jeśli takowy masz to nic nie stracisz odłączając go już teraz. Wadą adapterów pod złącze zmieniarki jest ich działanie. Musisz mieć porobione jakieś katalogi jako kolejne płyty CD na nośniku pamięci z czego w każdym nie więcej niż 9x utworów bo navi nie odczyta i takie tam kombinacje...

Myślę że kabelek jaki podałeś na początku będzie najlepszy i najtańszy oraz najłatwiejszy w użyciu. Do niego możesz później dokupić np. Nokia MD-310 i odtwarzać muzykę w aucie poprzez bluetooth :)
Dziś otrzymałem tę Nokię i działa rewelacyjnie.

P.S. taki adapter jak mój znajdziesz na alledrogo dużo taniej po starych cenach. Są też podobne od innych firm i działają tak samo. Jeden z nich wrzucił Raf4rb w drugim poście.

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 17 wrz 2012, 21:55

Używam już jakiś czas takiego kabelka jak w 1-szym poście. Kupowałem chyba w TME. Kabelka nie podłącza się zamiast zmieniarki, tylko zamiast tunera TV (który IMO w samochodzie jest urządzeniem zbędnym)

To rozwiązanie ma 2 wady:
1. Jest cicho - trzeba podkręcić trochę głośność i pamiętać, żeby skręcić przed przełączeniem na Tuner albo CD.
2. W trybie TV/VIDEO nie mamy dostępu do regulacji barwy głosu - nie podkręcimy sobie basów i nie pobawimy się faderem.

Kabelek wymaga podpięcia pod +12V po zapłonie. Ja u siebie wpiąłem się w instalację za radiem, jeśli dobrze pamiętam jest to kabel z oznaczeniem S-kont.
Obrazek

Miałem ułatwione zadanie, ponieważ mam za radiem przedłużkę (podpinałem sobie zestaw bluetooth zamiast fabrycznego w podłokietniku a nie chciałem ciąć kabli)

Obrazek

Swoje wejście poprowadziłem pod podłokietnik. Zazwyczaj w podłokietniku podróżuje i ładuje się mój telefon - okno na świat youtube'a :p

Obrazek

Wystarczyło odkręcić schowek i jedną śrubkę od osłony konsoli. Dla ułatwienia zdjąłem też drewienko wokół wybieraka skrzyni biegów. Wszystkie kable owinąłem mechatą taśmą, bo nie znoszę jak coś mi brzęczy.

Obrazek

Nie chciałem, żeby skądś sterczał kabel, więc zastosowałem najzwyklejsze montażowe gniazdo jack 3,5mm.

Obrazek

Wkleiłem je zaraz pod gniazdem do fabrycznego telefonu/faxu.

Obrazek

Polecam to miejsce, bo jest całkiem praktyczne. Nie wiem czy we wszystkich podłokietnikach tak jest, ale u mnie jest w dolnej części otwór, przez który elegancko przeprowadzam sobie kabelek jack-jack. To miejsce ma jeszcze taką zaletę, że w wypadku dłuższej podróży można bez problemu przekazać władzę nad muzyką obywatelom tylnej kanapy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
V6power
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2010, 21:21
Lokalizacja: zach-pom

Post autor: V6power » 13 sty 2013, 11:17

<okok> dzięki .......
w czasach darmowego nielimitowanego internetu w telefonie nie używam juz odtwarzaczy :> typu CD, mp3

dukosz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 273
Rejestracja: 15 maja 2011, 19:13
Lokalizacja: MALAGA/silesia/CdSol

Post autor: dukosz » 13 sty 2013, 13:12

na forum A4KLUB
kolega zbiera zamówienia na emulatory współpracujące z concertem czy chorus
Audi: Concert, Concert2/CD/Plus/US,
Chorus2 Grund., Symphony1/2, Navi Plus/Plus2/D2
Ford: RNS, Sound 2
Seat: Alana, Aura, Beta, Elba, Highline, Lena,
Brisa2, Scala, SEZ2Z6
Skoda: MS501/502, Skoda Navi, Symphony
VW: Alpha (New Beetle), Beta 4, Beta T4, Beta 5,
Gamma, Gamma 5, Monsoon (New Beetle),
Premium 4 Clarion, Premium 5 Delco, VWZ9Z7,
MCD/MFD Navi ver. A...G
cena jaką widze to 50 pln <luzik>
Hiszpania jest piękna....szkoda że tak daleko

egoonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 497
Rejestracja: 15 cze 2010, 21:04
Imię: Ernesto
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Munster
Kontakt:

Post autor: egoonn » 13 sty 2013, 18:05

emulator dziala bez zarzutu z symphony2 , polecam bo sam mam u siebie taki zakupiony
ANIMAL

Awatar użytkownika
artu5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2012, 18:33
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: artu5 » 19 sty 2013, 22:50

[center]Czytałem w necie o domowym tunerze dvb-t podłączonym do navi. Czy ktoś już próbował takiego rozwiązania w rns-e, szczerze mówiąc to ciekawy temat. Jest taki mały,że może leżeć w schowku. Podłączali taki tunerek[/center]
[center]http://allegro.pl/dekoder-stb-tuner-dvb ... 46616.html[/center]
[center]A tu link, który obrazuje cały system zamontowany w BMW[/center]
[center]http://forum.bmwautoklub.pl/viewtopic.php?t=11992[/center]

dwolski12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2017, 21:55
Lokalizacja: Ujazd

Post autor: dwolski12 » 02 gru 2017, 10:17

Witam troche odgrzeję temat, chciałbym mieć u siebie aux i usb, teraz mam radio navi plus i zmieniarkę. Jaki kabel muszę kupić, albo przejściówkę, wszystkie linki z tego posta już nie działają więc nawet nie wiem jak ten kabel wygląda.

cyclops5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2017, 19:36
Lokalizacja: Malopolska

Post autor: cyclops5 » 02 gru 2017, 14:25


dwolski12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2017, 21:55
Lokalizacja: Ujazd

Post autor: dwolski12 » 02 gru 2017, 14:51

To wygląda ok, ale fajnie by było gdyby to jeszcze miało usb, bo tak naprawdę na nim mi najbardziej zależy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga