Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Tylne głośniki i subwoofer nie działają

Elektryka
ODPOWIEDZ
Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Tylne głośniki i subwoofer nie działają

Post autor: Frącek » 25 cze 2012, 01:13

Witam!

Temat był już wałkowany na forum kilkukrotnie, ale żaden z tematów nie dał mi odpowiedzi na pytanie dlaczego u mnie audio nie działa jak należy.

Posiadam A6 C5 Avant (od tygodnia) z oryginalnym audio to jest Audi Concert (płyta CD) do tego 4 głośniki z przodu w drzwiach i 4 głośniki z tyłu w drzwiach do tego subwoofer w bagażniku.

Z lektury forum dowiedziałem się że to może problem z kodowaniem więc udałem się do auta i zmieniłem kodowanie z 00011 na 00001 gdyż jak sądzę nie posiadam systemu bose (brak jakichkolwiek oznaczeĂą na głośnikach czy radiu). Niestety zmiana ta nic nie dała i tył jak nie grał tak nie gra. Postanowiłem więc pokombinować z tym kodowaniem zgodnie ze schematem z TEMATU Z FORUM niestety porażka :(

Ostatecznie otworzyłem bagażnik by zobaczyć co i jak z subwooferem. Z tego co zauważyłem subwoofer (z tego co wyczytałem jest on zabudowany w jednej obudowie ze wzmacniaczem) ma na obudowie coś jak kratkę wentylatora, który to wentyl nie dmucha i zastanawia mnie czy jest możliwe by wzmacniacz nie dostawał zasilania i dlatego nie gra mi cały tył. Prosiłbym o info na których pinach w kostce wpiętej do subwoofera/wzmacniacza jest zasilanie i gdzie szukać jakiegoś bezpiecznika jeśli to zasilanie jednak przychodzi.

Zastanowiło mnie jeszcze dlaczego mi RDS nie wyświetla się na FIS więc idąc za wyżej wymienionym tematem zmieniłem kodowanie na 00005, czy dobrze rozumiem, że to uruchomi mi wyświetlanie na FIS RDS z radia? Teraz tego nie zobaczę bo mam rezerwę i mi wyświetla dystrybutor ;p

Z góry dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi!

ArKos72

Post autor: ArKos72 » 25 cze 2012, 04:40

Frącek pisze:Prosiłbym o info na których pinach w kostce wpiętej do subwoofera/wzmacniacza jest zasilanie
Search?
-a6-c5-avant-dodatkowy-subwoofer-lub-po ... t45977.htm
http://forum.samnaprawiam.com/car-audio ... vt4327.htm

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 25 cze 2012, 12:45

Dzięki za linki!

Posprawdzałem u siebie w aucie co i jak i mam niestety kolejne pytania:
- przy włączonym radiu na pinach 1 i 4 miałem zaledwie 2,5V gdy wyłączyłem radio pojawiało się napięcie rzędu 11V;
- sygnał załączenia sub czyli pin 5 miał 12V;
- na pinach 6 i 7 miałem około 2,5V;

Czy te wartości są poprawne? Jeśli tak to super, ale dlaczego nie gra :( jeśli nie są OK to gdzie można szukać przyczyny, może w samym subie jest jakiś bezpiecznik wywalony.

Dodatkowo po zdjęciu bocznej tapicerki zauważyłem, ze do ogrzewania tylnej szyby dolutowane są dwa kabelki, jeden przez wtyczkę wchodzi na jakąś małą "czarną skrzynkę", a drugi wisi do niczego nie podłączony - co może być?

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 25 cze 2012, 18:03

Może wróćmy do tego kodowania najpierw. Spróbuj wpisać to poniższe kodowanie i kliknąć "Do it". Daj znać czy pomogło:

1. Jeżeli masz zmieniarką i fis: 00207
2. Bez zmieniarki ale z fis: 00205

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 25 cze 2012, 21:19

Dzięki za info jak tylko będę miał dostęp do auta (stoi u mechaniora na wymianie rozrządu) to spróbuje, jednak po napięcia na wejściu do wzmacniacza (2,5V) sądzę, że radio wystawia sygnał, a nie gra przez brak zasilania na wzmacniaczu/subwooferze (przez dziwny spadek napięcia na zasilaniu przy włączonym radiu).

A co do tego zasilania subwoofera to ma ktoś jakąś koncepcję? Dodam tylko, że pomiary o których pisałem powyżej robiłem na wypiętej wtyczce suba.

Pozdro!

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 27 cze 2012, 18:25

W sobotę będę grzebał przy samochodzie to mogę sprawdzić. Daj znać jak zmienisz kodowanie czy pomogło bym nie musiał bez potrzeby tam zaglądać ;p

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 27 cze 2012, 20:21

Zmieniałem kodowanie i niestety nic to nie dało. Tak jak pisałem wcześniej wszystkie sygnały przychodzą na wzmacniacz (zakładam, że są właściwe) poza zasilaniem, które przy wyłączonym radiu oscyluje w granicach 10V, a po załączeniu radia spada do 2V. Jutro sprawdzę czy problem jest z masą czy zasilaniem (+12vdc) i wtedy będę wiedział coś więcej.

Jeśli ktoś wie to proszę napiszcie czy sub jest zasilany z kostki ISO z radia czy z akumulatora przez jakiś bezpiecznik (jeśli tak to jaki to bezpiecznik i gdzie go szukać) bo to może być istotne w przypadku jakiegoś zwarcie które powoduje taki spadek napięcia - łatwiej i taniej pociągnąć nowe przewody zasilające niż naprawiać lub wymieniać radio.

Dodam jeszcze, że mam bardzo słaby odbiór stacji radiowych, ale tym tematem planowałem zająć się jak opanuje tylne nagłośnienie jeśli jednak ktoś ma jakieś sugestie to byłbym zobowiązany.

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 27 cze 2012, 20:27

W sobotę sprawdzę wtedy te napięcia. Co do odbioru stacji radiowych to mam to samo i jest to problem w Avantach. Kiedyś czytałem o tym na forum, chciałem zająć się tym zająć ale niestety nie mogę znaleźć tego tematu.

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 30 cze 2012, 00:43

No więc ja mój problem rozwiązałem. Leżał on tak jak podejrzewałem w braku napięcia na wzmacniaczu, a dokładniej na spadku napięcia po włączeniu radia. Podałem do wzmaka +12vdc na krótko i pięknie mi zagrało, teraz pozostaje mi wykombinować jakby to naprawić, a się przy tym nie narobić. Mam nadzieje, że wina spadku będzie leżała we wtyczce w radiu bo jak nie to będzie trzeba szukać przerwanego przewodu w instalacji, a to już nie będzie takie hop siup :|

W razie czego jeśli ktoś wie to proszę o info którędy idzie wiązka od radia do subwoofera/wzmacniacza bo w razie szukania przerwy na przewodzie dobrze byłoby to wiedzieć.

Taki offtopic mi się nasuwa - ma ktoś może pomysł co i jak zrobić by radio mi grał po odpalaniu silnika i ruszeniu bez zamkniętych (zaryglowanych) drzwi, bo teraz jak włączę silnik i nie zarygluje drzwi to radio mi tylko miga a czerwono i nie gra, jak tylko zarygluje drzwi to radio pokazuje mi napis SAFE po czym zaczyna grać jak Bóg przykazał.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AAT 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 22 lip 2012, 18:49

Odświeżam temat.

Od początku jak mam auto nie grał mi subwoofer. W tym tyg. się za to zabrałem. Wymontowałem go i zawiozłem do speca aby sprawdził. Sub jest ok. Zaczęliśmy szukać we wtyczce oraz adapterze sygnałowym. Efekt jest taki, że nie ma zasilania:(. Wszystkie głośniki grają (posiadam radio sony GTX), ale nie dochodzi zasilanie do suba. Czy ktoś wie którędy dokładnie idzie wiązka przewodów i z czym się łączy?. Bezpiecznika do suba z tego co widziałem to nie ma?.
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

marcin7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2012, 10:28
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: marcin7 » 24 lip 2012, 21:49

Grają wszystkie głośniki? Ciekawe jakim sposobem?? Jeśli sub nie ma zasilania tylne głośniki nie powinny grać.

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 28 lip 2012, 20:37

Ja nie zagłębiałem się w tematykę oryginalnej ścieżki kablowej bo jak wyjąłem radio okazało się że ktoś majstrował przy kablach. Jedyne co zrobiłem to pociągnąłem sobie nową żyłę zasilającą suba i jak dotąd wszystko pięknie mi gra. Ale tak w woli ścisłości to kable prowadziłem chyba w okolicach oryginalnych, to jest jest prawą stroną przy progu - było tam widać wiązkę podobną do tej która wychodzi od suba.

Drafters
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2016, 20:18
Lokalizacja: FNW

Post autor: Drafters » 16 paź 2016, 09:33

Witam czy do zmiany kodów w radiu tak jak na początku tematu takie oprogramowanie starczy do mojej a6 c5?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga