Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6C5 ] Licznik

Elektryka
ODPOWIEDZ
huragan1971
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:51
Lokalizacja: Bodzanów/CREWE/UK

[ A6C5 ] Licznik

Post autor: huragan1971 » 04 lis 2008, 14:54

Właśnie wyjąłem licznik i go nawet rozebrałem.....i jestem w szoku,jest tam pełno scalaków i jakiś innych rzeczy,sama elektronika,wydaje mi się,że u mnie to jakaś "grubsza sprawa",bo zauważyłem,że w moim liczniku podświetlanie jest diodami(odchyliłem te "karteczki" od zegarów i delikatnie tam zajrzałem), jest ich tam sporo mają kolor żółty i są kwadratowe,ale właśnie te które działają,np: od kontrolek też są takie same.Wydaje mi się ,że pewnie mam coś z elektroniką,zaraz złożę z powrotem to zobaczę może zadziała jak włożę kostki,ale nie sądzę a w ogóle zauważyłem też,że ktoś już tam próbował "grzebać",bo jedna ze śrubek była lekko obrobiona...jak myślicie pewnie sam nie dam sobie rady co??? A jeśli nie to ewentualnie do kogo mam się z czymś takim zwrócić?
Czy ktoś się z tym spotkał???

Pozdrowienia
Ostatnio zmieniony 04 lis 2008, 18:06 przez huragan1971, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ShoofeL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1103
Rejestracja: 26 lip 2008, 22:14
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tychy, Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: ShoofeL » 04 lis 2008, 15:56

Hmmm...

Faktycznie dziwna przypadłość :-)

Może kolego napiszesz, co się dzieje z tym licznikiem, poza tym, że ma diody i inne kolorowe niespodzianki w środku :-P

huragan1971
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:51
Lokalizacja: Bodzanów/CREWE/UK

Post autor: huragan1971 » 04 lis 2008, 17:18

Sorki Panowie już wszystko wyjaśniam....dlatego tak zatytułwałem ten temat i opis też jest taki,bo ...administrator poprosił mnie,żebym zmienił temat jak i pogrzebał w treści...jak zauważyliście mój niedawny post jest nieco po niżej i chodzi mi konkretnie o to,że nie podświetla mi się po prostu licznik tylko same wskazówki na czerwono...sprawdziłem bezpieczniki,ale wszystkie dobre chociaż takiego konkretnego od podświetlenia licznika nie ma!Ktoś się z tym spotkał???

huragan1971
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:51
Lokalizacja: Bodzanów/CREWE/UK

Post autor: huragan1971 » 05 lis 2008, 14:11

Dzięki za rady,ale powiedzcie mi jeszcze jak sprawdzić(gołym okiem,albo może inaczej) czy ta dioda jest dobra czy nie???No i ewentualnie gdzie można takie diody kupić?
Jeszcze jedno tych diód jest na prawdę sporo czy to znaczy,że muszę jest odlutowywać po kolei ???Czy dobrze rozumiem,że są one połączone szeregowo ,że jak spali się jedna to nie działają wszystkie???Trochę to by było dziwne i bez sensu....czy ktoś wie jak to jest???

huragan1971
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:51
Lokalizacja: Bodzanów/CREWE/UK

Post autor: huragan1971 » 05 lis 2008, 15:56

Znowu dzięki,ale już Wam wyjaśniam...nie działa mi CAÂŁE OÂŚWIETLENIE LICZNIKA!!!NIESTETY!!!Najgorsze jest to,że jak kupowałem to auto (2 miesiące temu) to nawet mi do głowy nie przeszło,żeby sprawdzać oświetlenie licznika tym bardziej,że auto kupowałem w dzień!Jak wieczorem zapaliłem światła to myślałem ,że "tak musi być" i tyle...,bo te wskazówki w mirę świecą na czerwono a i przyciemnianie też działa....czyli co najlepiej zrobić???Mogę to sam zrobić...spoko.

huragan1971
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:51
Lokalizacja: Bodzanów/CREWE/UK

Post autor: huragan1971 » 05 lis 2008, 18:47

Dzięki,ale już pisałem,że potencjometr jest na pewno dobry,bo jak nim przykręcam lub odkręcam to całe podświetlenie czyli wskazówki,przy klimie,przy drzwiach i nawiewach działa!!!Ja też już nie mam pomysłów a nie wydaje mi się,żeby wszystkie na raz spaliły mi się diody!To mało prawdopodobne....prawda?Jeszcze chyba raz wymontuję i popatrzę dokładniej...tylko co tam można w sumie zobaczyć skoro sama elektronika tam jest....

[ Dodano: 2008-11-07, 18:44 ]
czy jest ktoś w stanie jeszcze mi pomóc z tym licznikiem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga