Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Avant] Jak zdemontować dolne listwy na drzwiach

Nadwozie
ODPOWIEDZ
P@weł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:14
Lokalizacja: Warmia

[ A6 C5 Avant] Jak zdemontować dolne listwy na drzwiach

Post autor: P@weł » 26 maja 2012, 12:43

Proszę o poradę jak zdemontować dolne listwy z przednich drzwi w Audi A6C5 2001r. Odkręciłem dwa wkręty i co dalej. Listwa odchodzi tylko w miejscu odkreconych wkrętów i dalej ani rusz , ani nie chce się przesunąć.
Czy trzyma ją coś jeszcze ?
Znacie powód rdzewienia drzwi w okolicach tych listew . U mnie rdza bierze i prawe i lewe drzwi i co ciekawe tylko przód i tylko przy tych listwach.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 26 maja 2012, 12:45

P@weł, witam musisz przesunąć w tył energicznie z wyczuciem zbiera się pod nimi syf i może blokować.

to się przyda http://www.vaglinks.com/Docs/Audi/C5/Au ... on_DIY.pdf

P@weł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:14
Lokalizacja: Warmia

Post autor: P@weł » 26 maja 2012, 13:14

Dzięki! Sprawdziło się - pomogło puknięcie młotkiem od przodu młotkiem z pomocą izolowanej płaskiej rączki od żabki.

[ Dodano: 2012-05-26, 13:55 ]
Ale kicha z tymi drzwiami. Wygląda mi to na chiĂąską robotę. Po wstępnym zdrapaniu odchodzących warstw lakieru widać przyczynę korozji jak na dłoni. Wszystkie ogniska korozji mają swój początek przy otworach mocujących listwę . Wygląda na to że w procesie produkcji najpierw tłoczono blachy , potem je cynkowano a na koniec wycinano otwory pod listwy. W efekcie krawędzie otworów nie miały ochronnej warstwy cynkowej i na nich zaczyna się korozja.
Jest jeszcze inna możliwość. Drganie listew powoduje wytarcie warstwy cynkowej na styku i rudy zaczyna działać stopniowo odrywając lakier i zajmująć kolejne połacie drzwi .

Tak czy inaczej dla specjalistów-projektantów, krecha.

Awatar użytkownika
HattoriHonza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 288
Rejestracja: 23 wrz 2010, 11:52
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin, Polska

Post autor: HattoriHonza » 27 maja 2012, 11:17

Tylko czemu w moim 14 letnim A6 nie widzę rdzy NIGDZIE? :o A garażowane to ono nie jest;p

P@weł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:14
Lokalizacja: Warmia

Post autor: P@weł » 27 maja 2012, 15:26

To że nie ma w czternastoletnim nie świadczy o tym że nie może być w 11 letnim. U mnie zaczęło się od pecherzy pod lakierem w środkowej części drzwi tuż nad listwą . Wczoraj zwaliłem wszystkie listwy i widzę że problem dotyczy tylko przednich drzwi przy czym ogniska korozji są tylko z przodu wokół wszystkich otworów mocowania listew i wędrują na połać drzwi. Gdybym przewidział wcześniej takie zjawisko to podejrzewam że zwalenie listew i zabezpieczenie odrdzewiaczem ognisk przy otworach uchroniło by drzwi przed koniecznością lakierowania.
Drzwi tylne są bez uwag.
Ciekawe jak wygląda sprawa w innych samochodach z tego rocznika.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 28 maja 2012, 17:56

P@weł, w moim 2000 rok brak ognisk korozji pod listwami i auto nigdy nie malowane ale spotkałem kilka sztuk z rdzą w tych okolicach ;)

P@weł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 04 sie 2009, 14:14
Lokalizacja: Warmia

Post autor: P@weł » 28 maja 2012, 18:53

W historii chorób mojego samochodu także nie ma wyznania omalowaniu. Lakier na całejpowierzchni niby fabryczny. CZekam na Dinitrol , zobaczę jak poskutkuje. Zastanawiam się czym to pokryć na wierzch nad listwami.
Wygląd podpowiada aby położyć lakier od listwy dolnej do środkowej. KieszeĂą podpowiada aby się zastanowić. Rozważam ewentualne rzucenie szlaczka na szerokości 5 cm nad listwą tylko nie wiem jaką farbą. Może jekieś pomysły ?
Kolor listew ciemno szary , kolor nadwozia czarny brylant.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga