Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Jak wyjąć reflektor?

Elektryka
Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

[A6 C5] Jak wyjąć reflektor?

Post autor: eneron » 25 sie 2008, 22:07

Ile srub trzyma przednią lampę? Muszę wyjąć przednią prawą lampę i jak odkręcę 2 górne sruby to coś jeszcze ja trzyma. Gdzie są jeszcze ukryte śruby? Nie chcę czegoś połamać więc jak ktoś taką czynność wykonywał to proszę o podzielenie się wiedzą <piwo>

(szukałem w szukające ale jakoś nie trafiłem)
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 25 sie 2008, 22:40

siemka,oprócz tych dwóch,masz jeszcze schowaną,w pasie przednim otwor ,chyba pierwszy od blotnika (prawa str.),musisz mieć przedłuzke z nasadką,a najlepiej tak,zeby Ci ne spadała,bo zgubiliśmy dwie a to denerwuje :evil: ,za pierwszym razem koleś sciągał zderzak (bo niby to podstawa),ale za drugim razem gościu wymienial mi dwa klosze i zrobil to idealnie,bez ściągania,patrz. mu na ręce,ale nie wiem,czy sam był dał rade (ze zderzakiem ok.3h,a on w 1h sie uwinął),nie urwałeś już jakiegoś mocowania?my za pier. razem tak,i był problem,takze delikatnie,pozdr

Awatar użytkownika
kylo99
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 991
Rejestracja: 23 sty 2008, 15:55
Imię: Adam
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ipswich UK & Lublin PL
Kontakt:

Post autor: kylo99 » 25 sie 2008, 23:34

moze ci sie przyda :arrow: :arrow:

Awatar użytkownika
DonVip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 20 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DonVip » 27 sie 2008, 18:24

mi sie przyda :-D dzieki kylo99
Audi Back On Track :)

Awatar użytkownika
Ravsik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 148
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:42
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Galway IRL/Rybnik PL

Post autor: Ravsik » 23 wrz 2008, 19:37

Witam. Dzisiaj chciałem wyjąć lampę, odkręciłem te 3 śruby i raczej bez ściągnięcia zderzaka
lampy wyjąć się nie da. Może ktoś zna na to sposób, niech się podzieli wskazówkami.
Montaż PDC tył Audi A6 C6 /]Forum dyskusujne.[/URL]

Mody:
2.0 TFSI 230KM / 370Nm
- przod polift
- tyl polift
- stołki S-LINE
- AAS
- APS
- SDS
- licznik 3G od S6

pablo.k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 07 lut 2008, 19:19
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Belgia

Post autor: pablo.k » 23 wrz 2008, 22:17

Lampe da rade wyjac tylko jest to utrudnione bo trzyma jeszcze sruba od strony chlodnicy.Patrzac od przodu auta pomiedzy lampa a chlodnica jest mocowanie ktore trudno odkrecic.Mi zajelo wyciagniecie dwoch lamp 35 min.(pierwszy raz najgorszy :) )

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 05 sty 2010, 09:19

Ostatnio zauważyłem, że lekko drga mi lewa lampa (strona pasażera). Wiecie może czy jest to wina pękniętego mocowania czy jakiejś niedokręconej śruby?

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 05 sty 2010, 10:11

K@MiL pisze:Ostatnio zauważyłem, że lekko drga mi lewa lampa (strona pasażera). Wiecie może czy jest to wina pękniętego mocowania czy jakiejś niedokręconej śruby?
Na pewno ktoś poszedł na łatwiznę jak ją zakładał i nie przykręcił ją na ten uchwyt schowany co dziurka jest do niego w błotniku.

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 05 sty 2010, 10:39

Znaczy wiesz, wcześniej było OK teraz jakoś na dniach tak się zrobiło... Także się zastanawiam czy czasem jakieś mocowanie nie pękło ewentualnie czy reflektor z niego nie wydał.

Kunter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2009, 12:47
Lokalizacja: Cannock

Post autor: Kunter » 26 kwie 2013, 15:30

gembas pisze:
pablo.k pisze:Lampe da rade wyjac tylko jest to utrudnione bo trzyma jeszcze sruba od strony chlodnicy.Patrzac od przodu auta pomiedzy lampa a chlodnica jest mocowanie ktore trudno odkrecic.Mi zajelo wyciagniecie dwoch lamp 35 min.(pierwszy raz najgorszy :) )
Wiec jak dobrac sie do tej 4 sruby przy chlodnicy?
Dołączam się do pytania. Jak się do niej dobrać?

Kunter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2009, 12:47
Lokalizacja: Cannock

Post autor: Kunter » 27 kwie 2013, 15:01

gembas pisze:Dawno juz zrobione dokladnie ze 3 lata temu kilka aut temu he he,ja zdjalem kratki te od halogenow i takim gietkim srubokretem odkrecilem sobie i tyle,pozdrawiam
Dzięki, niestety nie miałem takiego śrubokręta a żona drugim autem wybyła i nawet nie miałem jak pojechać ale to dobrze bo znalazłem chyba łatwiejszy sposób, a mianowicie:

Jak już mamy te wszystkie 3 śruby odkręcone to można lampę wyjąć w minutę. Trzeba złapać ją od zewnętrznej strony to znaczy od strony kierunkowskazu i pociągnąć tą stronę lampy do siebie następnie przesunąć lampę do zewnątrz auta-w stronę kierunku i jeszcze raz ciągniemy za kierunek do siebie i potem przesuwamy do zewnątrz w stronę kierunkowskazu i potem już ciągnąć za lampę od strony chłodnicy do siebie i powinna wyjść. Jak nie wyszła to jeszcze raz manewr z kierunkiem i nie ba bata, że nie wyjdzie. Aha, dla orientacji - stałem przed samochodem tak, że lampa "patrzyła" na mnie.

Pozdrawiam.

Ps. Jak wkręciłeś tą śrubę od strony kierunku do której trzeba dojść przez ten otwór w karoserii? Ja myślałem żeby ją przykleić np. na taśmę do lampy i wkładać razem z lampą i póÂźniej przykręcić.

Kunter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2009, 12:47
Lokalizacja: Cannock

Post autor: Kunter » 28 kwie 2013, 00:03

Właśnie u mnie mam śrubę z taką podkładką której nie można zdjąć i ona nie przechodzi przez ten otwór w karoserii, myślałem, że wszędzie takie dają ale widać że nie.

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 01 maja 2013, 17:38

Wyjęcie lamp jest możliwe bez ściągania przodu, o 3 śrubach już pisaliście, ale ta czwarta od strony
chłodnicy jest najmniej przyjemna, ogólnie to jest taka dziurka, w którą wchodzi bolec od lampy i trzeba
uważać, żeby nie urwać tego elementu. Wcześniej już kolega napisał, a ja potwierdzam, całość da się
wyjąc w 10 min obie, trzeba odchylić całą lampę od strony kierunkowskazu lekko do siebie i przeciągnąć
w bok, wyskoczy z tej dziurki i można już wyciągnąć całość, włożenie tak samo, najpierw wewnętrzną stroną
w stronę chłodnicy, wskoczy bolec, potem wchodzi na miejsce. Ta śruba od strony błotnika w dziurze
daje się palcami włożyć przez zdjętą kratkę halogenu, na czuja spokojnie każdy da sobie radę. Mi jedna
spadła i wtedy doszedłem, że przez kratkę jest genialne dojście.

pelen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:46
Lokalizacja: Bergen

Post autor: pelen » 03 maja 2013, 17:26

Lampe mozna wyciagnac bez demontazu zderzaka.
Jak juz wczesniej koledzy wspomnieli trzymaja ja 4 srubki. Ta od strony mozna odkrecic w prosty sposob: wystarczy odkrecic plastik miedzy chlodnica a zderzakiem oddzielajacy przestrzen miedzy chlodnica a lampa (jeden maly torx). Po wyciagnieciu tegoz plastiku mozna dojsc do tej srubki (torx). Polecam rowniez odkrecic dwie sruby trzymajace pas przedni (mowa o tym czarnym z tworzywa sztucznego, dwie pierwsze srubki przy narozniku pasa) i przy wyciaganiu lampy nalezy go uniesc do gory poniewaz lamapa bedzie chaczyc na dole o zderzak jednym z uchwytow. Jesli za duzo informacji a za malo obrazowo moge wykonac zdjecia i zrobic opis tyle ze potrzebuje na to chwili czasu bo wlasnie zabieram sie za obdukcje jednej z lamp (klasyczne parowanie) :)
Pzdr

spiderpp1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 127
Rejestracja: 22 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: spiderpp1 » 03 maja 2013, 19:20

ja mam zawsze problem z wkręceniem tej śruby co jest w błotniku...
jakieś opcje??

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga