Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] ÂŚwieci sie kontrolka ABS i hamulca

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tommmy80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:37
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: U.K. - Donny

Post autor: tommmy80 » 28 gru 2008, 22:52

Witam serdecznie

Ja mam podobny problem tylko on polega na tym ze zaraz po przekreceniu stacyjki jest "pisk" - sygnal dzwiekowy i na desce pokazuje sie na pomaranczowo (moze zolto) wykrzyknik w podwojnym nawiasie: ((!))

i jest to non stop za kazdym razem
Raz stalem autem (wilgotny poranek) lekko pochylony w prawo (zawsze stoje lekko pochylony w lewo).
Przekrecam stacyjke, brak pisku i ((!))
Przejechalem jakies 4 km, wjechalem w mala dziure i znowu pisk i ((!))
Od tamtej pory swieci non stop. Plyn hamulcowy sprawdzilem a nawet dolalem dla pewnosci na maxa i dalej to samo.

Prosze o pomoc


Dziekowka
pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce

jarokep
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2008, 13:04
Lokalizacja: Pułtusk

Re: [A6 C5] ÂŚwieci sie kontrolka ABS i chamulca

Post autor: jarokep » 29 gru 2008, 17:40

Witam,

100% sterownik ABS, jedz do dobrego elekronika, nie wyjmie i sprawdzi, mialem to samo i naprawili mi. Pozdrawiam
Jaro - Audi A6 2,4 v6

Awatar użytkownika
kulka1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 06 paź 2008, 10:49
Lokalizacja: Chełm

Post autor: kulka1987 » 29 gru 2008, 18:11

witam panowie mi taki znak oznajmial, ze skonczyly sie klocki takze to nie ma reguły czy to napewno klocki, jak posprawdzane sa klocki, plyn, czujniki no to dobiero mozna obstawiac na sterownik ABS.pozdrawiam

groszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2008, 09:12
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: groszek » 31 gru 2008, 17:56

witam, od kilkunastu dni borykam się z tym samym problemem ... Miałem wcześniej uszkodzony czujnik i palił się tylko sam abs a teraz kontrolka abs + (!) na FIS'ie. Nie są to napewno klocki hamulcowe bo informacja o nich jest na FIS w górnej jego części w polu żółtym ( 2 razy sprawdzałem ). Szukając jakich kolwiek informacji natrafiłem na podobne sytuacje gdzie według większej opini poległ sterownik pompy ABS lub sama pompa. Szukam schematów do ABS może tam będzie jakaś wskazówka.
ps. Gdy pali się (!) niemożna połączyć się Vag-iem !? :-(

Awatar użytkownika
tommmy80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:37
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: U.K. - Donny

Post autor: tommmy80 » 02 sty 2009, 13:24

Jakby komus pomogl zamieszczam rysunek z ETKI z opisem czujnikow

1 - sterownik systemu abs
7A - oprawa zlaczek plask krociec laczacy wiazka el. czujnikow zuzycia klockow hamulcowych - 2 styki dol czarny
7B - oprawa zlaczek plask krociec laczacy wiazka el. czujnikow zuzycia klockow hamulcowych - 2 styki gora
7C - wtyczka do zlaczek plaskich krociec laczacy wiazka elektryczna czujnika obrotow - 2 styki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce

Awatar użytkownika
Mclean
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2009, 18:27
Lokalizacja: Wrocław

kontrolka abs i płynu hamulcowego

Post autor: Mclean » 11 sty 2009, 18:59

Witam wszystkich, miałem ten sam problem, po odpaleniu auta 3piski i świecące kontrolki, rozebrałem całą osłone akumulatora i płynu hamulcowego, poruszałem kostką wpiętą do zbiorniczka z płynek hamulcowym i działa wszystko naprawione. Moim zdaniem przyczyną może być zalanie płynem hamulcowym tej kostki. Więc zacznijcie naprawe od tej kostki.

Pozdrawiam

liberro

Post autor: liberro » 14 sty 2009, 00:21

PAnowie a u mnie było tak. NAjpierw były bączki na śniegu. Potem zaświecił się abs a potem jeszcze wykryknik w kółku i nawiasach. Długo nie mogłem dojść co to, tym bardziej że komputer nie chciał połączyć się ze sterownikiem. Rozwiazanie znalazłem tu na forum . Otóz jeśli jednocześnie swieci się wykrzyknik + abs i przy tym system abs nie działa , nie mozna również odczytać kodów z komputera lub raz się z nim łaczy raz nie to na 99 % macie walniety sterownik ABS'u i raczej daremnie szukać po czujnikach i kablach chyba że macie za duzo czasu. KAżda osoba która naprawia sterowniki (ja skorzystałęm z usług Activ Bytes z Gliwic ) że to wina sterownika. Mało tego może wygladać tak jakby wina lezała gdzies po stronie przewodu kontrolki na dłuzszy lub krószy czas mogą gasnąć a system działać ale niestety macie juz pozamiatane w sterowniku. Na szczeście nie trzeba wymieniać całej pompy a jedynie wystarczy odkręcić ( 6 śrubek na torx'a ) plastikowy element przylegający do pompy absu ( ten do którego wchodzi kostka ) i wysłać do jakiegos fachowca. Mozna spokojnie jeździć bez tego . Poporstu nie ma jedynie ABS'u. U mnie po naprwie sterownika przestał świecić wykrzyknik jednak pozostał . Komputer wtedy jednak juz bezbłednie połaczył się z abs'em i wyszedł oprócz wcześniejszej elektroniki jeszcze czujnik w kole z przodu ale to juz była formalność . Dlatego też nie traćcie czasu na szukanie jeśłi pojawi wam się wykrzyknik ABS a komputer nie bedzie chciał odczytać błedów niestety ale jesteście ok 300 zeta w plecy na dzień dobry

Pozdro

[ Dodano: 2009-01-14, 00:27 ]
ps uważjcie przy wyciąganiu gdyż od spodu jest jeszcze łącze z dwoma przewodami to po pierwsze a także nie oszczędzajcie na cenie usługi bo powiem wam że jak traficie na jakiegos matoła ze zwykłą lutownica to moze Was czekać wymiana pompy całej. Ja sam rozebrałęm z ciekwości sterownik a trzeba sie było przy tym na piłować i powiem Wam że te połaczenia w środku są tak malutkie że gołym okiem i zwykłą transformatorową lutownicą Wam teko nikt nie naprawi. Gość który mi robił zarzekał się że nie weźmie pieniedzy jeśli sterownik bedzie oka i dał przy tym 24 miechy gwarancji :)

[ Dodano: 2009-01-14, 00:29 ]
groszek pisze:witam, od kilkunastu dni borykam się z tym samym problemem ... Miałem wcześniej uszkodzony czujnik i palił się tylko sam abs a teraz kontrolka abs + (!) na FIS'ie. Nie są to napewno klocki hamulcowe bo informacja o nich jest na FIS w górnej jego części w polu żółtym ( 2 razy sprawdzałem ). Szukając jakich kolwiek informacji natrafiłem na podobne sytuacje gdzie według większej opini poległ sterownik pompy ABS lub sama pompa. Szukam schematów do ABS może tam będzie jakaś wskazówka.
ps. Gdy pali się (!) niemożna połączyć się Vag-iem !? :-(
Groszek ja tam fachowcem nie jestem ale powiem Ci tak przewody od czujnika bas'u i klocków idą razem gdzies w nadkolu widziałęm jak wyciągal je mój mechanik sprawdź moze czy sie nie przetarły skoro Ci świeca oba komunikaty. Zakładam że to nie wina klocków

[ Dodano: 2009-01-14, 00:30 ]
miało być groszek ABS'u a ja napisałem BAS'U zwykła literówka sorry

Awatar użytkownika
pawel.s10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2008, 17:58
Lokalizacja: weymouth UK

Post autor: pawel.s10 » 14 sty 2009, 16:50

u mnie od dłóższego czasu świecą obie kontrolki. połączyłem sie vag iem i pokazało czujnik abs

BRAKES
CONTROLER 8E0 614 111 C
ABS FRONT

00283 -FRONT LEFT ABS WHEEL SPEED SENSOR (G47)

czy wystarczy że wymienie czujnik czy problem może tkwić w kontrolerze. dodam że pojawiło sie to po zmianie wahaczy z tej stony ale próbowałem ruszać kostką i dałem WD40 i dalej nie działa. ile taki czujnik może kosztować bo już blisko do MOT i nie chcem za to bulić angolom jak moge sam to zrobić.
dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
szwagier_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2008, 00:26
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: szwagier_ » 14 sty 2009, 19:09

Czujnik przedni w niemczech w serwisie kosztuje 114 euro brutto. Pamietaj ze sa 2 rodzaje, przykrecane na jedna srube i wciskane. Tak czy inaczej sa one razem z wiazka do czujnika zuzycia klockow.
Obrazek

Awatar użytkownika
pawel.s10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2008, 17:58
Lokalizacja: weymouth UK

Post autor: pawel.s10 » 16 sty 2009, 16:30

jutro posprawdzam wtyczke i podłącze do kompa i zobacze czy trzeba bedzie do portfela zaglądać

htvrr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2008, 22:22
Lokalizacja: irlandia

Post autor: htvrr » 16 sty 2009, 20:28

witam jak juz pisalem wczesniej mam ten sam problem wszystko sprawdzilem i jest ok tylko problem pozostal znowu dzisiaj mialem ten dziwny chrobot pod pedalem chamulca i wszystkie swiatelka zgasly czasami jak odpalam auto po przekreceniu stacyjki tez jest ten dziwny chrobot ale tylko jak trzymam noge na pedale chamulca nie mam pojecia co to jest pomocy ludzie
htvrr

Tobik_1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2009, 18:55
Lokalizacja: poland

Post autor: Tobik_1985 » 16 sty 2009, 20:38

Witam wie ktos co moze byc jak nie działaja spryskiwacze lamp przednich audi a6 c5 2002r model 2003 pozbrawiam
Tobik

Awatar użytkownika
pawel.s10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2008, 17:58
Lokalizacja: weymouth UK

Post autor: pawel.s10 » 17 sty 2009, 21:29

tobik chyba posty ci sie porąbały
nen jest o abs i kontrolkach bodajrze.
pleas nie mieszaj w forum :-P

a wracając do tematu

u mnie też coś tak jakby zware słychać pood pedałem jak kontrolki skasuje w wagu
i zachwile sie znowu pojawiają

htvrr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2008, 22:22
Lokalizacja: irlandia

Post autor: htvrr » 18 sty 2009, 19:58

no wlasnie jak bedziesz cos wiedzial na temat tego padala chamulca daj znac ja zobacze moze w tym tygodniu pojade do mechanika jak cos znajde napisze
htvrr

liberro

Post autor: liberro » 19 sty 2009, 19:32

pawel.s10 pisze:u mnie od dłóższego czasu świecą obie kontrolki. połączyłem sie vag iem i pokazało czujnik abs

BRAKES
CONTROLER 8E0 614 111 C
ABS FRONT

00283 -FRONT LEFT ABS WHEEL SPEED SENSOR (G47)
O i nawet trafiło Ci ten sam sensor :D czy to zbieg okoliczności :)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2009, 20:17 przez liberro, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga