Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] ÂŚwieci sie kontrolka ABS i hamulca

Elektryka
ciastek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: ciastek » 25 lip 2012, 11:26

Witam mam taki problem wczoraj podczas jazdy padł prędkościomierz i potem wariował i zas padł całkowicie przy dynamicznym ruszaniu paliwo z chodziło do zera a kiedyś wariował czujnik temp oil ( czyli skakał sobie ) macie pomysł co to może być bo jak prędkościomierz to idzie on przez czujnik ABS z 1 koła ale czemu reszta wariuje? może to te sterownik ABS? proszę o jakaś pomoc :)
Kategorycznie zabrania się umieszczania reklam i ogłoszeń w podpisie. Z wymogu takiego zwolnione są jedynie osoby upoważnione przez Administratorów klubu i społeczność Super Userów. (...)
https://a6klub.pl/regulamin-forum-au ... a-vt33.htm

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 25 lip 2012, 20:41

ciastek, a akumulator i/ lub ładowanie masz dobre?
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

ciastek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: ciastek » 25 lip 2012, 22:31

aku dobry a ładowanie pokazuje normalnie jak zawsze wiec nie mam pojęcia :P
Kategorycznie zabrania się umieszczania reklam i ogłoszeń w podpisie. Z wymogu takiego zwolnione są jedynie osoby upoważnione przez Administratorów klubu i społeczność Super Userów. (...)
https://a6klub.pl/regulamin-forum-au ... a-vt33.htm

ass3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2012, 13:14
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: ass3 » 12 sie 2012, 13:25

Cześć , mam pytanie czy jak mam odkręcony uszkodzony sterownik ABS od pompy i podłączę do samej instalacji dobry ( nie przykręcając do pompy ) to kontrolki od abs i (!) zgasną ?

Nie wiem jak sprawdzić naprawę sterownika nie przykręcając go ( strasznie ciężko się odkręca 2 śrubki pod blokiem)

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 12 sie 2012, 17:21

A to to jezt za problem włożyć ten sterownik na miejsce przykręcić chociażby jedną śrubą od góry podpiąc i sprawdzić, będzie działał to wtedy dokręcić reszte,
A poza tym jak naprawiają to mają złacze diagnostyczne typowe dola sterowników i napewno testują przed wysyłką.

Awatar użytkownika
Blondyn988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 14 wrz 2011, 19:34
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Blondyn988 » 27 sie 2012, 17:42

Jest może jakiś sposób np. Vagiem wyłączy te kontrolki abs i hamulca??? Bo pod komputerem wyskakuje mi że jest uszkodzony sterownik, brak połączenia z prawym przednim i prawym tylnym kołem.A mi osobiście ten brak ABS nie przeszkadza,tylko denerwujące są te kontrolki i 3*pikanie

Awatar użytkownika
Blondyn988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 14 wrz 2011, 19:34
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Blondyn988 » 27 sie 2012, 18:05

6 lat osobówka bez ABS latałem zdając się na własne doświadczenie ,wiec teraz jest mi bez różnicy czy one są czy ich niema.A do tego sterownika już jeden magik zaglądał który twierdził że kilka takich naprawiał, po czym dowiedziałem się że tego mojego już nieda się uratowac

Voytec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 936
Rejestracja: 05 lip 2008, 22:29
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Eindhoven/WSCHOWA
Kontakt:

Post autor: Voytec » 28 sie 2012, 22:03

Blondyn988 pisze:A mi osobiście ten brak ABS nie przeszkadza
heh....poczekaj jak kiedyś będziesz musiał ostrzej zahamować na mokrej nawierzchni lub jak przyjdzie zima <zalamka> <uoee>

ass3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2012, 13:14
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: ass3 » 16 wrz 2012, 16:55

Witam ponownie

Zakupiłem jednak nowy sterownik, w sumie razem z pompą o tych samych numerach, ale po podmianie nadal brak komunikacji i nadal miga czerwony znak i świeci sie abs :/

Czy jest możliwość sprawdzenia w samej kostce od sterownika czy dochodzi odpowiednie napiecie lub sygnał ?

Ustalił bym czy problem leży po stronie sterownika czy instalacji.

Jak by ktoś mógł poratować rysunkiem kostki i opisem pinów byłbym bardzo wdzięczny.

Brak możliwości połączenia ze sterownikiem abs

kod błędu silnika - na odpalonym brak możliwości skasowania

Control Module Part Number: 4B0 906 018 BF
Component and/or Version: 1.8L R4/5VT 0006
Software Coding: 05052
Work Shop Code: WSC 65170
1 Fault Found:
18014 - Rough Road/Engine Torque Signal from ABS: Electrical Malfunction
P1606 - 35-00 - -

Na kostce na stałe podane napięcie na 4 wiekszych pinach - na zewnątrz 2 plusy ,wewnątrz 2 minusy

AUTO-DIZAJN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 21 wrz 2012, 12:39
Lokalizacja: piła

Post autor: AUTO-DIZAJN » 21 wrz 2012, 19:25

WITAM MAM PROBLEM A ABS I ASR CAÂŁY CZAS SIE SWIECI ! Z TEGO CO WIDZE TO KTOS PRÓBOWAÂŁ NAPRAWC STEROWNIK PRÓBOWAÂŁEM JUZ WIELE INNE POMPY Z STEROWNIKIEM PODSTAWIAC WYCHODZA RÓZNE BÂŁEDY .. CZY ISTNIEJE SPOSÓB NA JAKIES OBEJSCIE NP ZMOSTKOWANIE COS ZEBY POMOGÂŁO PRZY WYGASZENIU BO PRZEZ (!) NIE WIDAC NIC NA KOMPUTERKU.. BARDZO PROSZE O POMOC
auto-dizajn

Awatar użytkownika
neever
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 04 lut 2012, 04:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neever » 21 wrz 2012, 23:42

AUTO-DIZAJN pisze:WITAM MAM PROBLEM A ABS I ASR CAÂŁY CZAS SIE SWIECI ! Z TEGO CO WIDZE TO KTOS PRÓBOWAÂŁ NAPRAWC STEROWNIK PRÓBOWAÂŁEM JUZ WIELE INNE POMPY Z STEROWNIKIEM PODSTAWIAC WYCHODZA RÓZNE BÂŁEDY .. CZY ISTNIEJE SPOSÓB NA JAKIES OBEJSCIE NP ZMOSTKOWANIE COS ZEBY POMOGÂŁO PRZY WYGASZENIU BO PRZEZ (!) NIE WIDAC NIC NA KOMPUTERKU.. BARDZO PROSZE O POMOC
VAG? BÂŁęDY?

I nie krzycz na forum!

C..
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2011, 20:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: C.. » 27 wrz 2012, 11:25

Witam.
Od kilku dni zaczął pojawiać mi się czerwony komunikat w nawiasach i żółty znaczek abs. Po chwili gaśnie, potem powraca. Niekiedy uda się cały dzień pojeździć bez sygnałów a czasem już rano przed odpaleniem pokazuje te kontrolki. Po lekturze tego wątku ustaliłem sobie ze będzie to sterownik abs. Komp podłączony pokazał:"ABS/tablica przyrządów połączenie elektryczne brak sygnału - błąd sporadyczny". Natomiast zauważyłem jeszcze jedno pytanie zadawane przez niektórych, mianowicie o stan akumulatora. Mój aku jest do wymiany, ze dwa razy już się wyładował kiedy ja siedziałem w aucie przy włączonych wszystkich lampkach. Ostatnio jak oddałem auto na wymiane oleju też się mechanikom rozładował. Po oddaniu mi auta nie działał półfis i jak im zwróciłem uwagę to zakodowali na nowo kompa i stwierdzili ze to przez to ze aku się wyładował i odpalali go z kabli. Następnego dnia znów mi się rozkodował, tym razem inspekcję serwisową pokazywał za 22200 a nie za 15000 jak powinien. pojechałem znowu do nich i ustawili na 15000, ale od tego czasu zaczęły się problemy z kontrolkami hamulca i absu. Moje pytanie brzmi czy miało to jakiś wpływ czy po prostu zbieg okoliczności ze teraz padł sterownik? Po drugie czy słaby aku może mieć wpływ na objawy? ÂŁadowanie jesyt ok, tylko aku słabo wytrzymuje bez ładowania obciążenie :).

ass3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2012, 13:14
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: ass3 » 27 wrz 2012, 23:03

To może ja poproszę o namiary na jakiegoś magika specjalistę do którego mógłbym odstawić moje autko i się nie denerwować przy odbiorze.
Najlepiej gdzieś z trójmiasta.

Z góry dzięki

Awatar użytkownika
TaurusV6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2011, 08:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: TaurusV6 » 20 sty 2013, 20:27

Witam. U mnie wyglada to dokladnie tak samo. Swieci sie na FISe czerwony wykrzyknik, swieci sie kontrolka od ABSu i sam uklad abs nie dziala. Od czego zaczac?? na pewno wszystkie plyny i klocki sa w porzadku.

p.s. a czy to prawda ze w przypadku gdy mamy nie sprawny ukl. abs to i system quattro nie dziala poprawnie??

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 20 sty 2013, 22:02

TaurusV6,

Podłącz pod vaga i będzie odpowiedź na Twoje pytanie. Od tego trzeba zacząć. <luzik>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga