Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] ÂŚwieci sie kontrolka ABS i hamulca

Elektryka
ODPOWIEDZ
mako1231
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 01 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Svelvik/Norwegia

Post autor: mako1231 » 02 mar 2011, 22:15

Piszczy przed odpaleniem później tylko świeci zasłaniając cały fis. Przekładka poszła sprawnie bez problemów immo II tylko musiałem podciągnąć parę nowych przewodów i ok.
Maciek

Awatar użytkownika
KANAL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:23
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KANAL » 02 mar 2011, 22:37

mako1231 pisze:Piszczy przed odpaleniem później tylko świeci zasłaniając cały fis. Przekładka poszła sprawnie bez problemów immo II tylko musiałem podciągnąć parę nowych przewodów i ok.
Nie wiem czy majac cyfrowy zegarek masz dwa przyciski na liczniku, jeden od km dziennych, drugi od zegarka. Jesli dwa probuj ktorys z nich nacisnac 'raz' i powinno wyskoczyc info o usterce.


Pin poprzez VAG'a wpisales ze starego do nowego licznika?

mako1231
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 01 paź 2010, 17:07
Lokalizacja: Svelvik/Norwegia

Post autor: mako1231 » 02 mar 2011, 22:44

wyswietla: WARNING! FAULT IN ABS BRAKE SYSTEM CANTACT WORKSHOP
Maciek

kamilboczek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 23 lip 2010, 16:15
Lokalizacja: mława

Post autor: kamilboczek » 03 mar 2011, 17:47

Witam!


Ja mam taki problem, że jak przekręcam kluczyk to świecą się te kontrolki które widać na zdjęciu ((!)), olej, ABS, kontrolka od ASRu nie świeci się ale ASR nie działa, obrotomierz też nie działa. Zdjęcie robione na zapalonym silniku.

Jeżdżę już tak z tym ze 3 miesiące. Czasem, bardzo rzadko, szczególnie wtedy jak jest mocno zimno wszystko jest ok, ale nie na długo. Po przejechaniu 10 km znów jest nie dobrze.

Obrazek

Proszę o pomoc

amk111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:40
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: amk111 » 08 mar 2011, 22:51

witam wszystkich.A6 2.4 AUTOMAT ,GAZ. Zaczynam od tego bo sytuacja z lampka ABS i kontrolka oleju .obrotomierz na zero gasi mi samochod jesli jade na gazie musze przelaczyc na benzyne .Moje pytanie jak odłączyć wtyczkę od sterownika abs .Ruszalem nia ale boje sie mocniej .

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 09 mar 2011, 07:52

amk111 pisze:witam wszystkich.A6 2.4 AUTOMAT ,GAZ. Zaczynam od tego bo sytuacja z lampka ABS i kontrolka oleju .obrotomierz na zero gasi mi samochod jesli jade na gazie musze przelaczyc na benzyne .Moje pytanie jak odłączyć wtyczkę od sterownika abs .Ruszalem nia ale boje sie mocniej .
Wtyka od sterownika ABS siedzi dość mocno, więc trzeba użyć trochę siły. Ale upewnij się, że odkręciłeś wszystkie śrubki. Jedna jest tak schowana, że <szok>
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

xpablito
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:09
Lokalizacja: Dublin

Post autor: xpablito » 31 sty 2012, 19:32

Witam Forumowiczów!
Mam do was pytanie odnośnie poniższego błędu, ponieważ czytałem różne posty i wygląda to bardzo nie ciekawie z tym błędem (moduł). U mnie nie zauważyłem żadnych problemów z (!) abs działa poprawnie. Próbowałem go wykasować ale powraca.. co mogę jeszcze zrobić??

1 Fault Found:
18014 - Rough Road/Engine Torque Signal from ABS: Electrical Malfunction
P1606 - 35-00 - -

RobsonTurbo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 sty 2012, 20:39
Lokalizacja: Lry

Post autor: RobsonTurbo » 10 lut 2012, 19:20

Panowie mam pytanie, po okolo 10 km jazdy wyswietlaja mi sie kontrolki od ABS i ESP- czy tam ASR taka w kółku zołta czytajac forum myslalem, ze to czujniki, jednak po podłączeniu do VAGa, okazało się, ze pokazuje zbyt niskie podcisnienie na pompie.
Czy to oznacza juz początek koĂąca pompy czy jednak powalczyc z czujnikami?

krzywy83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 11 sty 2011, 11:50
Lokalizacja: gliwice

Post autor: krzywy83 » 11 lut 2012, 22:50

a ja miałem wymieniany przegub i łożysko i zaświeciła mi się kontrolka zarz po odebraniu auta oczywiście to zgłosiłem ale kanał był już zajęty powiedział mi ze kostkę trzeba docisnąć do czujnika tak tez dzisiaj zrobiłem i moment był spokój do 1 dziury i znowu świeci jadę w poniedziałek do nich żeby to zrobili jeszcze raz..a co mogę jeszcze zrobić jak się to czyści tam??

Michu0104
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2012, 19:52
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Michu0104 » 30 cze 2012, 14:57

Koledzy,
Proszę o potwierdzenie, czy poniższe objawt wskazuja na uszkodzony sterownik ABS.
Przy wlaczeniu zaplonu zapala się lampka sygnalizujaca niesprawny uklad hamulcowy (wykrzyknik w czerwonym kółku, który miga) i żółta kontrolka ABS. Kontrolki te nie wyłączają się, tylko cały czas śię pala. Dodatkowo VAGiem nie można zczytać ABS-u (nie chce się połączyć).
Potpytuje się, ponieważ byłem u mechanika i on stwierdził, że nie działa pompa ABS i za wymiane chce 500zł, ale po przeczytaniu tego tematu mi wydaje sie, ze to sterownik.
Co Wy o tym sadzicie?

lukwojciech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2012, 14:48
Lokalizacja: dobre miasto

Post autor: lukwojciech » 01 lip 2012, 09:20

na bank sterownik abs jest przymocowany do pompy, miałem to samo u siebie.W rumi na pomorzu jest magik ,który naprawia za niecałe 200zł.Można go znaleść na allegro

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 01 lip 2012, 09:23

lukwojciech, olo_gsm, 3 posty wyżej, to kolega od sterowników :)

Awatar użytkownika
Mario1976c5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2012, 23:37
Lokalizacja: Chorzów

Czujnik.

Post autor: Mario1976c5 » 12 lip 2012, 21:12

Panowie mam problem ,świeci mi się kontrolka abs i esp mechanik podpioł swojego kompe nie vag tylko jakiś polski program miał i wyszło że lewy czujnik abs przód po rozebraniu okazało się że mam ten z jedną kostką na śrubkę i tego za cholere nie można dostać w zamienniku tylko org około 6 stów co radzicie czy można zaadaptować tylni bo tył jest zdaje się dostępny tylko czujnika klocków nie będzie na jednym kole .

borre

Post autor: borre » 13 lip 2012, 13:51

RobsonTurbo pisze:Panowie mam pytanie, po okolo 10 km jazdy wyswietlaja mi sie kontrolki od ABS i ESP- czy tam ASR taka w kółku zołta czytajac forum myslalem, ze to czujniki, jednak po podłączeniu do VAGa, okazało się, ze pokazuje zbyt niskie podcisnienie na pompie.
Czy to oznacza juz początek koĂąca pompy czy jednak powalczyc z czujnikami?
U mnie przy identycznych objawach wystarczyło wymienić włącznik stopu pod pedałem . 15 minut samodzielnej pracy. koszt 35 zł. Komputer nie dostawał czasami sygnału stop z koĂączącego się włącznika i głupiał. Przyznaję, że nie badałem tego VAGiem. Ale warto zaryzykować te 35 zł przed wymianą pompy....
Czy widzisz analogię włączania się kontrolek razem z hamowaniem? U mnie zapalały się gdy wduszałem hamulec.

borre

Post autor: borre » 20 lip 2012, 09:17

można i tak. ja zaoszczedzilem 50 na diagnostyce,po której musiałbym wymienić wylacznik ... ale to tylko dlatego, że ewidentnie glupialo przy hamowaniu. a przy ostrym ruszaniu kontrola trakcji działała normalnie. miałem wcześniej a3 w której wylacznik raz
załączał światła stop raz nie. więc wymieniłem profilaktycznie w mojej c5 i pomogło. pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga