Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Avant] Montaz haka westfalia z oryginalnym modulem

Nadwozie
ODPOWIEDZ
mr.J
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2012, 16:39
Lokalizacja: warszawa

[ A6 C5 Avant] Montaz haka westfalia z oryginalnym modulem

Post autor: mr.J » 16 kwie 2012, 12:47

Chcial bym zamontowac hak do mojej audiczki, przeczytalem juz sporo tematow i niestety nie znalazlem jakiejs mocno jednoznacznej odpowiedzi na to co chcial bym wiedziec.

Znalazlem rame + belke haka z polifta, quattro, kombi z 2001r, bez kuli, cena kolo 100pln wydaje sie dosc ciekawa, kule z czasem dokupie, z tym ze chcial bym zamontowac oryginalny modul haka i tutaj pojawia sie kilka pytan, bo z tego co zauwazylem w wielu tematach pojawia sie kwestia montazu 'zamiennikow modulu z allegro'.
Tak ze z ta czescia sobie poradze mniej wiecej bez problemu z tego co juz wyczytalem. Kwestia elektryczna mnie mocniej interesuje. (gosc twierdzi ze nie ma tam modulu, tylko polaczenie leci bezposrednio z instalacji i ze musial bym sie wpinac w swiatla, co mnie troche zdziwlio)

Krotko mowiac auto nie mialo wczesniej haka, ciekaw jestem tylko tego w jaki sposob mogl bym podpiac taki modul do szyny i zasilania, czy dogrzebe sie do jakiejs gotowej kostki, za siedzeniami czy kolo zmieniarek ? czy trzeba ja pociagnac od przodu auta ?
A jesli tak to z czym to sie jje, mile widziany byl by jakis schemacik, bo szczerze mowiac zastanawiam sie czy bez takiego wczesniejszego przygotowania zabierac sie do tego samemu, czy moze zlecic komus taki montaz.

mam fabryczne czujniki parkowania (niestety 1 jest uszkodzony i ma walnieta kostke, na razie zamowilem kostke, jak nie pomoze zmienie czujnik, wiec lada dzien powinny byc w pelni sprawne), z tego co juz wyczytalem po dolozeniu modulu nie beda robic problemu
Nie spieszy mi sie, po woli sobie wszystko skompletuje i delikatnie bede grzebal, przynajmniej do etapu montazu ramy z belka + modul (wtyk pewnie zostawie oryginalny + przelotka)

Awatar użytkownika
Askeladden
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 07 lut 2010, 20:35
Lokalizacja: Oslo / Warszawa

Post autor: Askeladden » 17 kwie 2012, 20:26

Przerabialem ten temat.
Ja podlaczylem hak bez modulu, wpialem sie bezposrednio do przewodow obok zmieniarki. Operacja jest bardzo prosta, musisz zaopatrzyc sie w miernik, dobrze abys mial kogos do pomocy poniewaz musisz z wiazki przewodow wyodrebnic te ktore beda ci potrzebne do gniazda.
Bedziesz montowal 13pinowe czy 7pinowe gniazdo?
Najprosciej - wrzucasz wsteczny i szukasz przewodu na ktorym pojawia sie napiecie a nastepnie laczysz go z przewodem ktory bedzie szedl do instalowanego gniazda.
Przy zakupie gniazda powinienes dostac do niego schemat na ktorym bedzie zaznaczone ktory pin za co odpowiada.

Mam nadzieje, ze nie napisalem tego zbyt niechlujnie
Askeladden som kappåt med trollet!

martin_wml
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 389
Rejestracja: 04 lip 2010, 16:27
Imię: Marcin
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: martin_wml » 26 kwie 2012, 15:46

[quote="Askeladden"]Przerabialem ten temat.
Ja podlaczylem hak bez modulu, wpialem sie bezposrednio do przewodow obok zmieniarki. Operacja jest bardzo prosta, musisz zaopatrzyc sie w miernik, dobrze abys mial kogos do pomocy poniewaz musisz z wiazki przewodow wyodrebnic te ktore beda ci potrzebne do gniazda.
Bedziesz montowal 13pinowe czy 7pinowe gniazdo?
Najprosciej - wrzucasz wsteczny i szukasz przewodu na ktorym pojawia sie napiecie a nastepnie laczysz go z przewodem ktory bedzie szedl do instalowanego gniazda.
Przy zakupie gniazda powinienes dostac do niego schemat na ktorym bedzie zaznaczone ktory pin za co odpowiada.

Dobry jesteś kolego....
A ciągałeś juz przyczepkę?
Jak Ci sie popalą scieżki magistrali can to dowiesz sie po co jest ten moduł

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 26 kwie 2012, 18:27

Marcin Mława pisze:
Askeladden pisze:Przerabialem ten temat.
Ja podlaczylem hak bez modulu, wpialem sie bezposrednio do przewodow obok zmieniarki. Operacja jest bardzo prosta, musisz zaopatrzyc sie w miernik, dobrze abys mial kogos do pomocy poniewaz musisz z wiazki przewodow wyodrebnic te ktore beda ci potrzebne do gniazda.
Bedziesz montowal 13pinowe czy 7pinowe gniazdo?
Najprosciej - wrzucasz wsteczny i szukasz przewodu na ktorym pojawia sie napiecie a nastepnie laczysz go z przewodem ktory bedzie szedl do instalowanego gniazda.
Przy zakupie gniazda powinienes dostac do niego schemat na ktorym bedzie zaznaczone ktory pin za co odpowiada.

Dobry jesteś kolego....
A ciągałeś juz przyczepkę?
Jak Ci sie popalą scieżki magistrali can to dowiesz sie po co jest ten moduł
A gdzie w module przyczepy w c5 jest magistrala CAN ?
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

martin_wml
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 389
Rejestracja: 04 lip 2010, 16:27
Imię: Marcin
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: martin_wml » 28 kwie 2012, 16:20

kolego can masz chyba w aucie.A co cię informuje o np.spalonej żarówce? Kolega w turanie popalił ścieżki w magistrali,bo nie miał modułu

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 29 kwie 2012, 00:49

Marcin Mława pisze:kolego can masz chyba w aucie.A co cię informuje o np.spalonej żarówce? Kolega w turanie popalił ścieżki w magistrali,bo nie miał modułu
konkretnie
gdzie jest magistrala can do modulu haka w c5?



tak naprawde caly ten modul (szumnie nazwane) to jest odpowiedzialny tylko za przelaczenie przeciwmgielnego na koniec skladu oraz wylaczenie parktronica.

W gniezdzie do przyczepy westfalia jest maly mikroswitch ktory odcina parktronic i obwod swiatela przeciwmgielnego w klapie by swiecilo w przyczepie. Mala roznica jest w przekazniku kierunkow. Ma jedno wyjscie wiecej (podejrzewam ze dodatkowy przekaznik lub po prostu odczep na przyczepe) i to wszystko.
A te cany to jakas bajka.

Jak masz schemat inny niz moj to podeslij. Moj schemat ma nr 18/1 -5
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
Askeladden
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 07 lut 2010, 20:35
Lokalizacja: Oslo / Warszawa

Post autor: Askeladden » 29 kwie 2012, 18:33

Ciagnalem nie jedna przyczepe a dwie! Wszystko dzialalo jak trzeba.
Askeladden som kappåt med trollet!

mr.J
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2012, 16:39
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mr.J » 03 maja 2012, 00:37

dzieki za odpowiedzi

hak namierzylem sobie jeszcze na aucie nieco poobijanym, ktore ma isc na czesci
niestety troche daleko, ale wybieram sie w okolice pewnie niebawem to sprobuje sam to obejrzec, cena zaproponowana przez telefon jest bardzo atrakcyjna, kwestia tylko jeszcze modulu, kotry bym chcial wsadzic, no ale jak podjade moim autkiem to obejrze jak to wyglada tam, a jak u mnie i zobaczymy co z tego wyjdzie


aha, jeszcze jedna sprawa
jak najprosciej zalatwic kwestie 'papierkow' na ten hak ? niby fabryczny, ale nie mialem go jak rejestrowalem, no a to tez bym chcial miec z glowy

w sumie moze po jutrze na spokojnie jeszcze zmienie plyn chlodniczy, akurat garaz mam dostepny z kanalem, potem na spokojnie jeszcze musze gazownikow pogonic, bo jakos niedoregulowana mam instalacje, niestety nie mam gdzie kupic oleju do skrzyni w ten dlugi weekend bo do tego bym tez zajrzal, sprawdzil stan i uzupelnil w razie potrzeby, tak ze hak jest gdzies mniej wiecej na koncu tej listy

no a nad skrzynia jeszcze sie pozastanawiam czy pelnej wymianki nie zrobic, troszke juz pobadalem ten temat na forum :)

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 03 maja 2012, 00:44

mr.J pisze:dzieki za odpowiedzi

hak namierzylem sobie jeszcze na aucie nieco poobijanym, ktore ma isc na czesci
niestety troche daleko, ale wybieram sie w okolice pewnie niebawem to sprobuje sam to obejrzec, cena zaproponowana przez telefon jest bardzo atrakcyjna, kwestia tylko jeszcze modulu, kotry bym chcial wsadzic, no ale jak podjade moim autkiem to obejrze jak to wyglada tam, a jak u mnie i zobaczymy co z tego wyjdzie


aha, jeszcze jedna sprawa
jak najprosciej zalatwic kwestie 'papierkow' na ten hak ? niby fabryczny, ale nie mialem go jak rejestrowalem, no a to tez bym chcial miec z glowy

w sumie moze po jutrze na spokojnie jeszcze zmienie plyn chlodniczy, akurat garaz mam dostepny z kanalem, potem na spokojnie jeszcze musze gazownikow pogonic, bo jakos niedoregulowana mam instalacje, niestety nie mam gdzie kupic oleju do skrzyni w ten dlugi weekend bo do tego bym tez zajrzal, sprawdzil stan i uzupelnil w razie potrzeby, tak ze hak jest gdzies mniej wiecej na koncu tej listy

no a nad skrzynia jeszcze sie pozastanawiam czy pelnej wymianki nie zrobic, troszke juz pobadalem ten temat na forum :)
robisz dodatkowy przeglad czastkowy na HAK koszt okolo 35 pln. potem z tym kwitem do wydz komunikacji po pieczatke i to wszystko
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

mr.J
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2012, 16:39
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mr.J » 03 maja 2012, 19:24

ok
poczytalem tu i tam, martwila mnie kwestia homologacji
no ale przy oryginale z tabliczka znamionowa nie powinno byc problemow, tak ze o to sie juz nie martwie

tak ze tylko dorwac hak z modulem, no i caly czas pozostaje mi kwestia montazu, no bo niestety nie dowiedzialem sie jeszcze czy duzo bede musial sie bawic zeby to podpiac pod instalacje, no ale zobaczymy, jak popatrze w aucie gdize cos takiego bylo od poczatku to bede wiedzial gdzie i czego szukac

EDIT:
Czy jest jakas roznica w zestawie hak + modul miedzy przed a poliftem ?
dzisiaj namierzylem przedlifta na czesci z hakiem, akurat quattro i znacznie blizej :)

mass

Post autor: mass » 14 sie 2012, 23:06

czy ktoś może szerzej się wypowiedzieć na temat modułu haka do polifta ??
bo z tego co się zorientowałem to również wydaje mi się że
axe pisze: caly ten modul (szumnie nazwane) to jest odpowiedzialny tylko za przelaczenie przeciwmgielnego na koniec skladu oraz wylaczenie parktronica.
przymierzam się do montażu haka i ten wpis:
Marcin Mława pisze:Kolega w turanie popalił ścieżki w magistrali,bo nie miał modułu
nie daje mi spokoju <uoee>

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 15 sie 2012, 09:38

mass pisze:czy ktoś może szerzej się wypowiedzieć na temat modułu haka do polifta ??
bo z tego co się zorientowałem to również wydaje mi się że
axe pisze: caly ten modul (szumnie nazwane) to jest odpowiedzialny tylko za przelaczenie przeciwmgielnego na koniec skladu oraz wylaczenie parktronica.
przymierzam się do montażu haka i ten wpis:
Marcin Mława pisze:Kolega w turanie popalił ścieżki w magistrali,bo nie miał modułu
nie daje mi spokoju <uoee>
mass =- przeszukaj archiwum tego forum. Ktorys klubowicz juz podlaczyl bez modulu i z tego co pamietam to mu to dziala i nic sie nie dzialo.
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga