Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 1.9 awx] wymiana oleju a turbina

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
pajejek27
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 22 kwie 2009, 13:23
Lokalizacja: debica

[a6 c5 1.9 awx] wymiana oleju a turbina

Post autor: pajejek27 » 23 wrz 2010, 13:47

Witam wszystkich serdecznie i mam pytanie.

Niedlugo szykuje mi sie wymiana oleju i zastanawiam sie czy po zalaniu silnika olejem i po odpaleniu go w turbinie bedzie olej , czy poprostu turbinie nic sie nie stanie zanim nowy olej do niej doplynie?

Drugie pytanie brzmi: co mam odlaczyc w moim samochodzie zeby krecic rozrusznikiem a silnik zeby nie odpalil?
(potrzebne mi to jest przy wymianie turbiny- chce napompowac do niej oleju przed uruchomieniem silnika)

dziekuje za wszelkie odpowiedzi

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 23 wrz 2010, 14:07

pajejek27 pisze:Niedlugo szykuje mi sie wymiana oleju i zastanawiam sie czy po zalaniu silnika olejem i po odpaleniu go w turbinie bedzie olej , czy poprostu turbinie nic sie nie stanie zanim nowy olej do niej doplynie?
a wyciągałeś turbosprężarkę że się martwisz czy turbo będzie miało smarowanie czy nie ? a może wymieniałeś coś jeszcze ? Czy to jest najzwyklejsza wymiana oleju + filtr oleju ? Jeśli tak nie potrzebujesz robić nic więcej, jeśli nie to powiedz jakie czynności wykonałeś ? ;-)
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

pajejek27
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 22 kwie 2009, 13:23
Lokalizacja: debica

Post autor: pajejek27 » 23 wrz 2010, 23:20

to bedzie zwykla wymiana oleju ale moj znajomy chce wymienic turbo i stad pytanie o krecenie rozrusznikiem bez odpalania

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 24 wrz 2010, 09:01

pajejek27 pisze:to bedzie zwykla wymiana oleju ale moj znajomy chce wymienic turbo i stad pytanie o krecenie rozrusznikiem bez odpalania
Dokładnie jak pisze oli80, wcześniej przed założeniem przesmarować olejem czyli zaaplikować strzykawką olej w miejsce gdzie idzie przewód doprowadzający olej, pokręcić wirnikiem i to wszystko. Oleju użyj tego samego na jakim jeździ twój silnik. W momencie odpalania ciśnienie tam jest tak duże że olej w ułamku sekundy dostanie się do turbiny. Ja aplikuje jeszcze zawsze olej jak turbo jest już założone i wtedy na samym końcu przykręcam przewód doprowadzający olej. <ok>
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

RaKo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 286
Rejestracja: 15 mar 2010, 12:11
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 24 wrz 2010, 12:43

Ale brednie,co ma się stać :?: :?: :?: Odpalasz auto i turbo nie pracuje od samego dołu,zanim dodasz gazu,ciśnienie pchnie olej przez rurkę smarującą <ok>

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 24 wrz 2010, 14:04

RaKo pisze:Ale brednie,co ma się stać :?: :?: :?: Odpalasz auto i turbo nie pracuje od samego dołu,zanim dodasz gazu,ciśnienie pchnie olej przez rurkę smarującą <ok>
jak dla mnie Ty RaKo bredzisz , turbo pracuje od momentu uruchomienia silnika a nie od momentu dodania gazu :!: . Wiele razy wymieniałem turbo i zawsze wolałem dla tych setnych części sekundy nie ryzykować że uszkodzę wirnik i nasmarować go wcześniej. Nie dasz mi 100% gwarancji że olej dotrze szybciej niż wirnik zrobi obrót na sucho ?
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

pajejek27
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 22 kwie 2009, 13:23
Lokalizacja: debica

Post autor: pajejek27 » 25 wrz 2010, 16:20

dziekuje panowie to chcialem wiedziec

pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga