Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

jak sprawdzic Przekaznik?

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

jak sprawdzic Przekaznik?

Post autor: blackstr8 » 03 kwie 2012, 18:51

Witam mam problem,prawdopodobnie,zatarła sie bądź spaliła pompa paliwa ale z tego co wiem przed tym skutkiem ostatnim obronca powinien byc bezpiecznik <uoee> w tym ze ten z bocznej tablicy jest ok..został jeszcze ten nieszczęsny przekaźnik nr 19 ,,zdjecie num.2 http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=53754 tylko ze u mnie on zajmuje dwa miejsca nr18 i 19 jest czarny o num 602 wiec nie wiem o co za bardzo chodzi? no ale najważniejsze pytanie to jak go sprawdzić w domowym garażu czy wogole działa ??
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 03 kwie 2012, 19:38

http://www.castrolprofessionalacademy.p ... owanie.pdf
ZObacz jak działa przekaźnik pod tym linkiem i dopasujesz sobie jakoś bo nie wiem jak to narysować.
ile ma ten Twój przekaźnik nóżek? jak ma 5 to wygląda tak, że 3 w pionie to na środkowej podajesz + i teraz na pozostałych będzie prąd zależnie od pozycji przekaźnika czy właczony czy wyłączony, a tym sterujesz pdłaczając plus i minus do tych dwóch co zostały po bokach :), chyba dobrze to opisałem.

krzysztof125
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 05 mar 2008, 09:06
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: krzysztof125 » 04 kwie 2012, 09:49

Witaj przekaźnik wszystkie styki ma opisane i tak
86+ (czyli zasilanie)
85- (czyli minus)
teraz styki jeśli ma 5 wyjść
styk 30 normalnie zwarty z 87a (jak sprawdzisz miernikiem ma być zwarty)
po podaniu plusa na 86+ a minusa na 85- przekaźnik zewrze styk 30 z 87a
tak to można wyjaśnić i sprawdzić
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2012, 20:01 przez krzysztof125, łącznie zmieniany 1 raz.

lol72
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 28 sie 2011, 20:35
Imię: Włodzimierz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: lol72 » 04 kwie 2012, 19:55

krzysztof125 pisze:po podaniu plusa na 86+ a minusa na 85- przekaźnik zewrze styk 87a z 87
A po podaniu ...(plusa i minusa) zewrze styk 30 z 87.
Na 30 zawsze podłączamy + plus jako zasilanie odbiornika który ma włączać przekaźnik.
Często między stykami 85 i 86 spotyka się diodę stosowaną jako wygaszacz magnetyzmu szczątkowego (czy jakoś tak).

Obrazek

Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

Post autor: blackstr8 » 13 kwie 2012, 17:24

Siema..dzięki wszystkim za odpowiedzi,sprawdziłem i przekaźniki są jednak ok wiec zostało już tylko dobrać się do pompy..jednak posiadanie gazu nie znaczy taniej :)
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

rodam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 06 paź 2012, 10:08
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: rodam » 12 paź 2012, 18:41

Nie chcę zakładać nowego tematu więc skorzystam z tego o przekaźnikach i podepnę się. Poznaję to auto krok po kroku na razie uruchomiłem skrzynię biegów ale kolejne wyzwanie jest takie- mam oryginalne spryskiwacze reflektorów xenonowych. Niestety nie działa ani sprysk reflektorów ani spryski szyby . Wycieraczki przednie działają tak że bezpiecznik jest dobry . Sprawdziłem kostkę pompki reflektorów i nie dochodzi napięcie . Masa jest . Oczywiście sprawdzałem zgodnie ze sztuką czyli na zaświeconych światłach i cisza. Chciałem sprawdzić przekaźnik spryskiwaczy ale gdzie on się znajduje? Czytałem na forum że przekaźniki w A6 C5 są gdzieś na wysokości kolan kierowcy . Patrzyłem ale nie znalazłem . Jedne z przekaźników które znalazłem, i moduły jakieś widzę przez wziernik za skrzynką bezpieczników po stronie kierowcy. Ale dostep do tego elementu jest mocho ograniczony a na forum widziałem zdjęcia że przekaźniki widać jak na dłoni . Proszę o wskazówke.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 12 paź 2012, 18:48

rodam, aby sie dostać do przekaźników musisz zdemontować dolna cześć deski i wtedy przekaźniki o których wspominasz będziesz miał jak na dłoni <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

rodam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 06 paź 2012, 10:08
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: rodam » 13 paź 2012, 08:47

Dzięki RomanS - będę dłubać :) Tylko zastanawiam się czy dobrą wtyczkę odpiąłem przy zbiorniczku.Zdjąłem koło odkręciłem nadkole. Taka w połowie zbiorniczka była - czy to nie czasem czujnik niskiego poziomu płynu dla FIS? Dwa przewody były tam brązowo-czarny i brązowo-czerwony. Masa była na brązowo-czarnym . Możliwe że mam spalone pompki ale żeby obie na raz?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 13 paź 2012, 14:32

rodam, tak w ogóle to z tego co wiem, to w A6C5 spryskiwacze nie mają przekaźnika <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga