Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zasilanie wtryskiwaczy C5 2,4 156KM silnik ALF

Elektryka
ODPOWIEDZ
szudar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 10 paź 2011, 14:57
Lokalizacja: Rzeszów

Zasilanie wtryskiwaczy C5 2,4 156KM silnik ALF

Post autor: szudar » 27 mar 2012, 21:04

Witajcie!
Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania..:)
Gdzie znajdę przewód zasilający wtryskiwacze w mojej bryce (wydaje mi się, że wtryskiwacze mają zasilanie cały czas po zapłonie a uruchomienie ich jest sterowane masą????). chciałbym zrobić sobie zabezpieczenie przed „nieautoryzowanym uruchomieniem” i wymyśliłem, że przekaźnik bezpośrednio przed wtryskiwaczami będzie OK. tylko jak znaleźć miejsce, gdzie zasilanie idzie jeszcze jednym przewodem?? (przed rozgałęzieniem na 6 wtryskiwaczy).

I kolejne pytanie: chcę też przenieść wtyczkę do komunikacji w inne miejsce a tam gdzie jest teraz zostawić atrapę. Czy mogę lutować styki przy wtyczce na „żywym organizmie” czy trzeba rozłączyć akumulator??
Pozdrawiam!!!!
Pozdrawiam!
Darek

szudar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 10 paź 2011, 14:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: szudar » 28 mar 2012, 13:29

OK Dzięki!
Z tego co udało mi się ustalić, to bezpiecznik 32 jest odpowiedzialny za napięcie na wtryskiwaczach.
Czy ma ktoś schemat tej części instalacji? Najlepiej z kolorami kabli?


Aktualizacja :)
Kurcze! nie mogę sobie poradzić! Bezpiecznik to oczywiście 34 (a nie 32). z tego co udało mi się wyczaić, to do wtryskiwaczy zasilanie dochodzi kablem żółto-zielonym i taki odchodzi od bezpiecznika 34. Tylko czy po drodze nie idzie jeszcze gdzieś "przy okazji"? może ktoś mi to sprawdzić na jakimś schemacie ???
Pozdrawiam!
Darek

LOQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 200
Rejestracja: 01 cze 2011, 14:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: LOQ » 27 maja 2013, 06:38

dołączam się do prośby o schemat zasilania wtrysków ale w silniku 3.0 ASN. Znalazłem na necie gdzieś schemat do tego motoru ale w A4. Niby bezp. 32 się zgadza ale chciałbym mieć pewność. Zasilanie jest ponoć podawane z przekaÂźnika J17 odpowiedzialnego również za pompę paliwa.

Problem polega na tym, że jak pojadę w dłuższą trasę na autostradzie, to po jakimś czasie zaczyna szarpać silnik i w vag'u pojawia się 6 błędów zwarcia do masy obwodu wtrysku dla każdego cylindra - i nic więcej. Bezpiecznik 20A się nie pali. Wnioskuję, że będzie problem pomiędzy przekaÂźnikiem J17 a skrzynką bezpieczników. Jak ktoś ma doświadczenie jak się dochodzi do tego przekaÂźnika to prosiłbym o pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga