Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C6] Dmuchawa

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Społeczność Audi A6

[Audi A6 C6] Dmuchawa

Post autor: Społeczność Audi A6 » 01 lut 2012, 17:34

Mam takie pytanie! Zauwazylem ze jadac autem od czasu do czasu slychac popiskiwanie wentylatora( dmuchawy) ta co rozprowadza powietrze w kabinie! Czy mozecie mi powiedziec jak dojsc i gdzie jest umiejscowiony silnik z turbina aby go ewentualnie przesmarowac. Problem znika gdy wylaczam wentylator lub biore nawiew na maxa! Prosze o pomoc.

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Re: Dmuchawa

Post autor: zchrobot » 01 lut 2012, 22:27

fenomenalny pisze:Mam takie pytanie! Zauwazylem ze jadac autem od czasu do czasu slychac popiskiwanie wentylatora( dmuchawy) ta co rozprowadza powietrze w kabinie! Czy mozecie mi powiedziec jak dojsc i gdzie jest umiejscowiony silnik z turbina aby go ewentualnie przesmarowac. Problem znika gdy wylaczam wentylator lub biore nawiew na maxa! Prosze o pomoc.
pewnie masz wentylator pod schowkiem pasażera wystarczy go zdemontować i caly wentylator bedzie na wierzchu

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 01 lut 2012, 23:39

Hmmmm Pod schowkiem pasazera nie ma wentylatora tzn nie przypominam sobie by on tam byl:-(

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 02 lut 2012, 11:36

fenomenalny pisze:Hmmmm Pod schowkiem pasazera nie ma wentylatora tzn nie przypominam sobie by on tam byl:-(
w C5 jest na pewno, nie jestem pewien jak jest w C6 ale mysle ze podobnie wentylator jest nie tyle moze pod co za schowkiem pasazera jak go zdemontujesz to dopiero go ujrzysz

Awatar użytkownika
slaby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slaby » 02 lut 2012, 18:09

Do silnika dmuchawy dostaniesz sie od strony podszybia Obrazek


Wymontowanie
- Wyłączyć zapłon.
- Wymontować osłonę podszybia.
UWAGA!
Obydwa zawory jednostki pompowo-zaworowej mogą być gorące także przy zimnym silniku.

- Wymontować ramiona wycieraczek i osłonę wiatrową → .
- Wymontować w razie potrzeby podporę amortyzatora (nie występuje we wszystkich samochodach). →
- Wymontować górną osłonę jednostki zasysania powietrza → Rozdział.
- Wymontować sterownik dmuchawy świeżego powietrza -J126- →
UWAGA!
Wkład chłodzący sterownika dmuchawy świeżego powietrza -J126- może być gorący.


- Odłączyć wtyczki -C-, -D- i -F- od różnych podzespołów.
- Poluzować tulejkę -B- z obudowy jednostki zasysania powietrza i odłożyć wiązkę przewodów -A- na bok.

Obrazek

- Poluzować ostrożnie element łączący -B- z silnika nastawczego -A- (np. za pomocą wkrętaka).
Ostrożnie!
Drążek łączący -C- jest zawieszony na dźwigni -D- klapy zamkniętego obiegu powietrza, dźwignia ta wyłamie się, jeżeli zostanie ona zgięta przez drążek łączący.

- Ustawić drążek łączący -C- i element łączący -B- w takim położeniu, w którym podczas wymontowania dmuchawy świeżego powietrza -V2- nie będą mogły zostać zgięte.

- Wykręcić śruby -A-(5 sztuk).
Ostrożnie!
Nie chwytać koła wentylatora dmuchawy świeżego powietrza -V2-, oddziaływanie siły na koło wentylatora lub przesunięcie umieszczonych na kole wentylatora ciężarków wyważających może spowodować brak wyważenia i tym samym doprowadzić do zgłoszenia reklamacji w serwisie.

- Wymontować ostrożnie dmuchawę świeżego powietrza -V2--B-, zwrócić przy tym szczególną uwagę na to, aby elementy łączące -C- nie zostały zgięte

Obrazek

Obrazek

Moze pomoze przesmarowanie tulejek silnika dmuchawy :|

pozdro
Jest RS7 Plus PERFOR 4.0 V8 TFSI

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 02 lut 2012, 20:03

slaby, Mega dziekuje jak wroce z trasy do domu to zaraz sie biore za rozbiorke!!

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 06 lut 2012, 21:07

Dzis sie zabralem za demontaz dmuchawy! Powiem tak- MASAKRA :-(

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 11 lis 2013, 17:18

fenomenalny pisze:Dzis sie zabralem za demontaz dmuchawy! Powiem tak- MASAKRA :-(
Czy problem udało się wyeliminować?

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 11 lis 2013, 21:10

kamil666, nie udalo sie wyeliminowac, jest starsznie ciezke dojscie ja juz tego auta nie mam

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 11 lis 2013, 21:51

Tak, wiem że już nie masz i masz nowe "cacko" :)

Interesowało mnie właśnie czy udało się wyeliminować... Nie udało się bo nie wyciągałeś dmuchawy bo demontaż problemowy, czy demontowałeś i się nie udało?

Minimalnie jest to słyszalne przy mocnym przyspieszaniu, ogólnie nie nie przeszkadza więc nie ruszam.

Może kiedyś bez demontażu pomyśle by psiknąć w wentylator tam głębiej na jakiejś przedłużce np. smar silikonowy... może dostanie się gdzie trzeba i zadziała.

Są też pianki czyszczące do klimy które się aplikuje właśnie w wentylatory, dla mnie bzdet bo to tylko odświeża, a nie zabija grzybów... ale ma plus taki że pieni się i rośnie, a dodatkowo jest to dość tłuste więc może by pomogło :)

póki co latam i nie ruszam, jak będzie nie do wytrzymania to się zrobi.

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 11 lis 2013, 21:54

kamil666, nie moglem zdemonotowac! masakara!

Awatar użytkownika
Hipo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 217
Rejestracja: 31 mar 2013, 09:07
Lokalizacja: :)

Post autor: Hipo » 22 mar 2014, 16:08

ehh ja też byłem zmuszony do rozebrania wiatraka, ale z powodu szczotek, które się skończyły. kolega wyżej fajnie opisał i zobrazował, jak to zrobić - wszystko poszło bez problemu
Pozdrawiam,

InspektorMZ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 23 lip 2014, 22:39
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: InspektorMZ » 14 paź 2014, 23:30

Do wymiany poszedł sam silnik bo śruba od serwo jest tak schowana że jej w żaden sposób nawet nie widać. Jeżeli ktoś wymienia dmuchawę wraz z obudową to gratuluję elastycznych rąk i kluczy :)

blazko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2013, 12:44
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: blazko » 24 sty 2016, 14:27

dziś i ja się muszę za to zabrać - zobaczymy na ile to trudne :) dzwięki tego wentylatora wkur*iaja mnie niesamowicie

arieluszy1990
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2016, 20:33
Lokalizacja: Halle

Post autor: arieluszy1990 » 15 wrz 2016, 20:39

Witam, posiadam Audi a6 c7 2013 rok, z 4 strefy klima, mam maly problem z tylnym nawiewem, w slupkach kolo okien wieje a pomiedzy siedzeniami tylko z jednego a drugi niewieje, mial ktos juz taki problem ?? przy wylaczonym nawiewie z tylku slychac takie jakby jeczenie co jakis czas i jakby plyta sie wczytywala w radio cd heh ;p pozatym wszystko chodzi jak nalezy tylko z tego jednego niewieje i ten dzwiek dziwny z tej kratki

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga