Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] problem ESP po WYMIANIE PRZEGUBÓW :(

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
grringo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2012, 00:06
Lokalizacja: Zielona Góra

[ TIP+Q] problem ESP po WYMIANIE PRZEGUBÓW :(

Post autor: grringo » 20 sty 2012, 00:18

Witam wszystkich forumowiczów,

jednocześnie proszę was o dobrą rade … po wymianie przegubów zewnętrznych przedniej osi zauważyłem już na jeździe testowej, że załączył mi się system ESP temat jednak zbagatelizowałem. Rozliczyłem się i bęc. Wyjechałem jak co dzieĂą do pracy … a tu ostre wyprzedzanie mi tak skutecznie nie wychodzi - system ESP skutecznie mnie blokuje :( NOKAUT :( warunki jezdne super, a on mi takie świĂąstwo - jak nic problem wiąże z wymianą przegubów. Po przejechaniu 130 km tego dnia spostrzegłem również:

- uprawiając ostatnio modny Eco Driving problem nie występuje lecz;
- wytracając prędkość /automatem/ powiedzmy z prędkości 130 km/h odczuwam lekkie hamowanie auta, lekkie „bujniecie” coś jak redukcja biegu, lecz to nie jest to … /nowe odczucie/ przy wytraceniu prędkości do zera czuje to ze dwa razy;
- wydaje mi się że problem /ESP/ ujawnia się przy nagłym skręcie w lewo i dynamicznym wyprzedzaniu (typowy manewr wyprzedzania), próbując wywołać taki skutek skręcając w prawo ESP śpi :);
- w trakcie reakcji ESP wydobywają się jakieś lekkie hałasy lecz to chyba normalne coś tam w tym napędzie się przecież dzieje …
- dodam, że poruszając się tym autem wcześniej ESP rzadziej świeciło niż moje lampki choinkowe;
- wyłączając ESP - autko śmiga, aż miło … sama przyjemność.

FAKTY: Audi A6 C5 2,5 - TIP+Q - 2001 r. 180KM
STARE PRZEGUBY: 8D0 407 305 J 17 10 00 122 / 8D0 407 305 J 19 10 00 122 - o dziwo różne 17/19
OSZCZęDNY ZAKUP lecz polecany i zamontowany: RUVILLE - 75717S - mam nadzieję, że to się NADA :(

Mechanik „Nie to nie możliwe bym coś uszkodził” … „proszę jechać do kolegi na komputer” /nie byłem jeszcze/
Skutkiem marudzenia przedmuchał /oczyścił aha/ czujniki … lecz bez zmian

Co proponujecie … może znacie jakiegoś dobrego doktora /do autek/ w okolicach Zielonej Góry
Do Pana Kazia to ja już nie chcę …

Jeśli ktoś już coś takiego diagnozował … czekam na opinie … propozycje postępowania.

grringo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2012, 00:06
Lokalizacja: Zielona Góra

ups

Post autor: grringo » 20 sty 2012, 17:42

ok już się przedstawiłem sorki
i witam wszystkich

lecz problem z autkiem nadal aktualny :(

Awatar użytkownika
Tdi B4 117Ps
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 06 sty 2009, 18:41
Lokalizacja: Gdansk PL:)

Post autor: Tdi B4 117Ps » 26 sty 2012, 15:39

VCDS oczytaj błędy i na forum wrzuć :)
509 023 920

Raf4rb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 30 lis 2009, 22:34
Imię: Rafał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Raf4rb » 26 sty 2012, 21:17

Któryś czujnik nie widzi wszystkich zębów na przegubie, ja mam na to sposób, gumowym młotkiem zdecydowanie uderzam w czujnik, działa. Oczywiście robisz to na własną odpowiedzialność, czujnik może pęknąć, jest plastikowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga