Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] rns-e + wiwa hd 5

Car Audio
ODPOWIEDZ
siwy3013
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 20 gru 2011, 22:19
Lokalizacja: zielona gora

[ A6 C5] rns-e + wiwa hd 5

Post autor: siwy3013 » 07 sty 2012, 20:59

Witam.
Posiadam audi A6 2003R.Proszęo informacje czy do RNS-E Audi A6 mozna będzie podłączyć urządzenie wiwa hd 5-odtwarzacz dvd link ( http://www.wiwa.info.pl/index.php?id=39 ).
proszę o info jak to ewentualnie zrobić i czy to będzie działało.
Pozdrawiam wszystkich siwy Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 sty 2012, 12:13 przez siwy3013, łącznie zmieniany 4 razy.

siwy3013
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 20 gru 2011, 22:19
Lokalizacja: zielona gora

Post autor: siwy3013 » 14 sty 2012, 19:00

Witam.
Ponawiam pytanie.Rozumiem ,że muszę dokupić adapter dvd.
Wiwa o którą pytam jest zasilana prądem 5V, z tego co wiem ładowarka samochodowa do starszych modeli nokia (gruby bolec) też ładuje prądem 5v i właśnie ten gruby bolec bedzie pasował do gniazda ładowania w wiwie.
Koledzy proszę o opinie w temacie.
Urządzenie jes wielkości karty kredytowej odtwarza chyba wszystkie pliki, posiada złącze usb i to co najwazniejsze jest tanie.
Zadziała czy nie?
Myślę , że mogłoby to być taĂąszą alternatywą dla drogich urządzeĂą dostępnych na rynku.
Pzdr. siwy.

siwy3013
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 20 gru 2011, 22:19
Lokalizacja: zielona gora

Post autor: siwy3013 » 25 sty 2012, 15:05

censored pisze:No musiałbyś kolego zastosować jak to się zwie , jakiś konwerter napięcia do auta z 220V :) , bo inaczej nie pójdzie :) Kombinacje alpejskie hehe :)

Za 200zł to już sobie kupisz coś dedykowanego pod 12V :)

Oprócz tego potrzebujesz jeszcze adapter multimedialny lub podobne ustrojstwo co pozwoli podłączyć sygnał audio/video do nawigacji :)




Kolego tak jak napisałem wcześniej nie będzie chyba potrzeby stosować żadnych adapterów napiecia, ponieważ urządzenie to zasilane jest napięciem 5V. mysle że będzie pasowala ładowarka od noki-gr.bolec.własnie takim napiecie ładuje telefon.
Ale dzieki za zainteresowanie i prosze o jeszcze.
siwy

siwy3013
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 20 gru 2011, 22:19
Lokalizacja: zielona gora

Post autor: siwy3013 » 29 sty 2012, 12:09

Ok.Diekuje za informacje tak własnie zrobie.
Napiszę później czy dziala,zrobie fotki i sie pochwale, może ktoś skorzysta z pomysłu.
Zastanawiam sie tylko, jaki tuner/adapter bedzie najlepszy? I czy sam dam radę to podłączyć?
censored a może podpowiesz co za 200zl można kupic pod 12v?
Pozdrawiam siwy :)

siwy3013
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 20 gru 2011, 22:19
Lokalizacja: zielona gora

Post autor: siwy3013 » 23 sty 2013, 23:30

Oto co znalazłem na jednej z aukcji na allegro.Czyli można-gościu pisze że zestaw za 200zł

'' Po zakupie nawigacji RNS-E, chciałem ją od razu rozbudować o funkcję wyświetlania video. Oryginalny TV raczej nie wchodził w grę ze względu na cenę oraz fakt, że jest to tv analogowa, która wkrótce zniknie z eteru. Rozważaniom poddałem również adaptery multimedialne, dostępne na rynku, ale ich cena również nie jest zachęcająca (od 400zł w górę), a to cena samego adaptera, do którego trzeba jeszcze dokupić przewody, odtwarzacz, odbiornik TV….

Postanowiłem sam trochę poeksperymentować i poszukać jeszcze innego rozwiązania. Udało się skompletować i zbudować niezbędne podzespoły. Po przetestowaniu mogę stwierdzić, że wszystko działa jak należy. Sterowanie odtwarzaczem i TV odbywa się za pomocą pilota, którego odbiornik można zamontować w dowolnym miejscu (odbiornik jest na przewodzie). Jest możliwość zakupu urządzenia umożliwiającego sterowanie tunerem z przycisków RNS-E, czy kierownicy multimedialnej

Podzespoły sprzedawanego zestawu:


1. Unlocker TV

Jest to urządzenie odblokowujące wejście TV w RNS-E. Jest on najważniejszym elementem systemu jest unlocker TV (nie mylić z TV-Free - to urządzenie nie odblokowuje video podczas jazdy). Urządzenie to aktywuje wejście TV w nawigacji RNS-E. Zasilanie unlockera -12V, pobór prądu do 30mA.





2. Przewód audio-video (1m).
Przewód, pozwalający na podłączenie dowolnego urządzenia multimedialnego z wyjściem Euro (SCART). Przewód ma również wejście AUX do RNS-E, które umożliwi podłączenie zewnętrznego odtwarzacza audio, np. odtwarzacza MP3. W przewodzie od strony nawigacji jest dodatkowy pin, do podłączenia sygnału RFSL do złącza C2. Sygnał ten służy do automatycznego przełączania nawigacji na wejście wideo, przy włączeniu biegu wstecznego - przydatne przy instalacji kamery cofania.




3. Adapter kamery cofania.
Istnieje możliwość jednoczesnego podłączenia tunera TV i kamery cofania za pomocą adaptera sygnału video, wyzwalanego sygnałem ze światła cofania. W tym przypadku obraz z kamery będzie czarno-biały , jednak w przypadku kamery cofania, nie ma to większego znaczenia. Adapter wpina się pomiędzy tuner, a przewód audio-video. Po odpowiednim kodowaniu RNS-E i podłączeniu do adaptera sygnały ze światła wstecznego, nawigacja automatycznie przełączy obraz na kamerę.





Do skompletowania całego systemu niezbędne jest jeszcze dokupienie (we własnym zakresie):

Tunera DVBT z funkcją odtwarzacza USB (HDD, Pendrive) i wyjściem EURO RGB (SCART) - np. WIWA HD-50 (lub nowszy HD-55). Największą zaletą tego rodzaju urządzenia jest oczywiście odtwarzacz USB, pozwalający na oglądanie filmów w różnych formatach, wraz z napisami a także odbiornik IR na przewodzie, umożliwiający umieszczenie go w dowolnym miejscu.

Do tunera należy dokupić jeszcze zasilacz samochodowy 5V, minimum 1.5A. Z uwagi na stałe zużycie prądu tunera (ponad 1A) i możliwość rozładowania akumulatora zasilacz, powinien być podłączony w samochodzie w taki sposób aby była możliwość jego odłączania, lub powinien być podłączony "po stacyjce".

Jeżeli chcemy odbierać naziemną TV cyfrową niezbędny będzie jeszcze zakup Anteny TV ''

woszu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2014, 18:43
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: woszu » 31 sty 2014, 12:21

To jest aukcja starszej wersji, która odblokowuje wejście TV w navi. Oczywiście umożliwia podłączenie tunera.
Teraz jest nowa wersja, która ma wbudowany zasilacz do tunera i sterowanie tunerem z przycisków RNS-E.

Pozdr
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez woszu, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga