Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Problem przy wymianie zewnętrznej osłony przegubu

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
slavi30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2010, 23:43
Lokalizacja: Małopolska

[ A6 C5] Problem przy wymianie zewnętrznej osłony przegubu

Post autor: slavi30 » 27 lis 2011, 16:14

Witam
Ostatnio mechanik w moim aucie wymieniał po obu stronach zewnętrzne osłony przegubów i nie obeszło się bez zdemontowania drążka kierowniczego ze zwrotnicy i wahaczy i tu z wahaczami był ogromny problem bo nie chciały wyjść ze zwrotnicy oczywiście śruba 1 do wyjęcia, w ruch poszedł najpierw pistolet udarowy i mały młotek ale nie dało się wyciągnąć tej śruby z łbem sześciokątnym M10X100 trzeba było obciąć główkę śruby i przepchnąć ją w drugą stronę i tu do akcji wkroczył duuży młotek,było kilka mocnych uderzeń ze zbiciem wahaczy było tak samo tez duży młotek ale to była katastrofa i teraz martwię się czy zwrotnica nie uległa uszkodzeniu czy od tych uderzeń młotkiem nie wykrzywiła się,pęknięć nie zauważyłem, od pręta którym zbijało się wahacze w środku w otworach powstały wcięcia trzeba było pilnikiem to zrównać i teraz ciekawe czy z czasem nie powstaną jakie luzy oczywiście nie obejdzie się bez ustawienia zbieżności kół i kierownicy a z tą zwrotnicą sam nie wiem jak by nie było to aluminium jest, co myślicie o tym co napisałem?

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 27 lis 2011, 16:32

slavi30, Witam co to za mechanik co rozbiera całe zawieszenie przy wymianie osłony przegubu poczytaj ten post i udziel mu lekcji a6-c5wymiana-oslony-przegubu-zewnetrzne ... t22874.htm teraz pozostaje czekać i obserwować czy przy okazji nie uszkodził dobrych wachaczy wszystko zależy jak mocno walił pozdrawiam.

slavi30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2010, 23:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: slavi30 » 27 lis 2011, 16:50

Ja o tym wszystkim czytałem na forum ale nie chciałem się przed nim mądrzyć bo by mnie odprawił z kwitkiem a jeśli chodzi o to walenie młotkiem to proszę mi wierzyć mechanik przy kości jak przyłożył się to były efekty tego co robił.

slavi30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2010, 23:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: slavi30 » 27 lis 2011, 16:54

nie wiem czy całe zawieszenie drążek kierowniczy i obok 2 drążki

slavi30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2010, 23:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: slavi30 » 27 lis 2011, 17:21

OK Przepraszam za niewiedzę w regulaminie.
A jeśli chodzi o wahacze to pewnie są uszkodzone przez ten nieszczęsny młotek,wynika z tego co kolega wyżej napisał ale czas pokaże jak długo nic nie będzie się działo,mam nadzieję jak najdłużej :(

keri11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 07 sie 2010, 16:24
Lokalizacja: kielce

Post autor: keri11 » 29 gru 2011, 22:24

dobra rada....zmien mechanika
co do wymiany osłon przegubów to wachacz trzeba wypiąć by zdjąc przegub zewnetrzny
do zardzewiałych srub wd 40 i po problemie :]
co do młotka....nasze polskie drogi robią wieksze spustoszenie w zawieszeniu niż młotek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga