Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5]zaciski tylne

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
pablo.k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 07 lut 2008, 19:19
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Belgia

Post autor: pablo.k » 01 paź 2008, 00:51

W sumie nie wymienialem w A6C5 jeszcze wlasnorecznie klockow hamulcowych ale u kumpla w Passacie korzystalem ze scisku stolarskiego do wcisniecia tloka w zacisku :)

Awatar użytkownika
Jerzy.L
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 18 sie 2008, 03:54
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Zaciski Tył

Post autor: Jerzy.L » 01 paź 2008, 01:31

Heh - niesamowity zbiego okolicznosci - wlanie dzis wymienialem klocki z tyły wlasnorecznie - wiec powiem Ci --- jest takja opcja:
Jesli masz oczywiscie te same zaciski co u mnie (raczej tak)

- tlok w zacisku zaczepiony jest na gwincie - hamulca recznego - wiec jesli chcesz cofnac tlok - musisz go spowrotem wkrecic w zacisk - mozna uzyc do tego specjalnego klucza badz tak jak ja - klucza plaskiego rozmiar 19 lub wiekszy.
Jesli tlok nie bedzie chcial sie wkrecic (jest taka opcja ze podczas wkrecania - tlok nadal stoi w miejscu gdyz owy gwint jest zapieczony z tloczkiem ) wtedy proponuje - wyciagnac go calkowicie (wykrecajac - uzywajac recznego hamulca)- po czym przeczyscic i probowac od poczatku.
Zeby wycisnac calkowicie tlok z zacisku - wystarczy scisnac ramie hamulca recznego (przy zacisku)

Spedzilem tez troszke czasu dzis rozkminiajac ten patent ale dalem rade wiec tez sobie poradzisz.

Duzy + za hamulec reczny polaczany w ten sposob w audi C5
Duzy - ze etka nie podaje budowy zacisku przez co stracilem troszke czasu na rozbiorke.

Pozdrawiam
Pozdrawiam.
www.Centrum-Felgi.pl
NEW ! www.Centrum-disky.sk Słowacja
NEW ! www.Centrum-disky.cz Czechy
NEW ! www.Litaky.cz Czechy
Jerzy L.

denisdj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 07 paź 2008, 20:04
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: denisdj » 09 paź 2008, 21:48

a koledzy mam takie pytanko. wymieniałem klocki z tyłu i okazało sie ze gumki na zaciskach są popękane jednej wogóle nie było. kupiłem zastawy naprawcze i w sobote bede to robił. jak wygląda sprawa z rozbiórką zacisku? skąplikowane czy da sie w miare szybko i sprawnie zrobić?

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 10 paź 2008, 10:03

Słuchaj, ja w swojej też tego nie robiłem, ale w Oplu zakładałem nowe gumki, obeszło się bez zdejmowania zacisku, chyba w Audi jest podobnie, załóż gumki :mrgreen: naprawcze szczelnie jak najszybciej, bo tłoczek zacznie korodować a w konsekwencji prędzej czy później będzie Ci koło blokować itp

marini2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 30 cze 2008, 23:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: marini2 » 10 paź 2008, 17:19

Co do wcisniecia tloczka to nalezy go wkrecac i dociskac i bez problemu pojdzie. Nie trzeba wyciagac tloczka calkowicie. Pozdrawiam

skalt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: skalt » 20 paź 2008, 23:15

Zgadzam sie z marini2. Wystarczą kombinerki z ostrymi koncami, dociskasz i krecisz w prawo jak byś zakręcał śrube.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga