Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] kostka ISO brak kabli do glosnikow tylnich

Elektryka
ODPOWIEDZ
adamlem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:02
Lokalizacja: Niedersachsen

[A6 C5] kostka ISO brak kabli do glosnikow tylnich

Post autor: adamlem » 15 paź 2008, 18:03

Posiadam Audi z roku 2000 Avant
Były wnim tylko przednie glosniki, zamowilem i zamontowałem tylne glosniki bas i wysoki ton od Audi razem z kostkami.
Podlaczylem je pod oryginalna instalacje w drzwiach.
Ale niestety w kostce ISO przy radiu jest brak przewodów do tylnych głośników, Wowa kostke Iso z wszystkimi kablabi juz sobie kupilem ale nie wiem jak mam podlaczyc ja,
Gdzie mogę znaleźć kable które wychodzą z tylnych drzwi (sa to przewody szary i szary z zoltym paskiem) mowa tu o kablach glosnikowych
Proszę o pomoc
dziekuje
Email adamlem@gmx.de

adamlem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:02
Lokalizacja: Niedersachsen

Post autor: adamlem » 15 paź 2008, 18:34

Nie no Radio jest nowe i ma wyscia na 4 glosniki, to z Auta wychodzi Iso z kablami tylko pod przednie glosniki, tak tez bylo z orginalnym radiem Audi CONCERT.

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 15 paź 2008, 18:48

Kolego ja mam identyczna sytuacje.
Szalełem z tym długo, rozbieralem deske, progi, boczki drzwi i tych kabli nie ma.
Bylem u elektryka i na szybko mi wytlumaczyl ze ich po prostu nie ma :-|
Cienko sie znam na elektryce, ale pewnie zaraz mnie koledzy poprawia...
Otóz sprawa wyglada tak, ze bedziesz musial sam pociagnac nowe kable od samych glosnikow az do radia, sygnal idzie (i z przednich i z tylnych) jednym kablem, zapomnailem jak sie to nazywa. Nic z tym nie zrobisz bo to za bardzo zakrecona sprawa. Po prostu przeciagnij nowe kable od poczatku do konca i bedzie OK. Daj znac w razie jakbys to zrobil.
Na dzien dzisiejszy nie potrafie Ci dokładnie wytlumaczyc o co konkretnie chodzi z tymi kablami, ale jesli nikt za mną teraz nie zrobi tego lepiej to pofatyguje sie i pojade do tego elektryka ;-) i napisze dokładnie co i jak. Generanie rzecz biorac czeka Cie przeciaganie kabli.. dla fana Car Audi to sama przyjemnosc takze powodzenia <czapa>

adamlem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:02
Lokalizacja: Niedersachsen

Post autor: adamlem » 15 paź 2008, 19:14

no hej spoko kable sobie przeciagne z tym nie ma problemu ale kurka wodna jak je z bocznego slupka przeciagnac ten kable do drzwi ???
Wyciagniecie radia to Pikobelo zaden problem i pociagniecie tych przewodo dolem pod listwami to tez sadze zaden problem ale jak przeciagnac ten przewod do drzwi.
probowalem przeciagnac kabel tym wejsciem gdzie ida wszystie przewody ale nie jestem wstanie zaslepki wyciagnac tego plastkiu ,tapicerka z drzi to bulka z maslem

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 15 paź 2008, 19:36

censored, dla mnie to sama przyjemnosc :-P lubie grzebac przy takich rzeczach.. juz kilka razy rozbieralem deske, progi, listwy itd zeby sie dostac gdzie nie gdzie i powiem szczerze ze A6 pod deska nie ma dla mnie chyba juz tajemnic :-D

Awatar użytkownika
daroxxl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:00
Lokalizacja: UK

Post autor: daroxxl » 17 paź 2008, 00:06

Tego akurat dokładnie nie robiłem ale grzebałem trochę przy tylnich kostkach pod gumą bo mi się kabel od zasilania złamał i musiałem lutować na zgięciu drzwi bo w jednej chwili straciłem otwieranie szyby, światełka i kontrolkę otwarcia drzwi na komputerku i tak na wyobraźnie to puściłbym ten kabel od głośników zaczynając od drzwi ( bo z góry na dół = grawitacja po twojej stronie ), potem można rozebrać osłonkę pasa bezpieczeństwa bo to jedyne co mi do głowy przychodzi, którędyś ten kabel musi się dać pociągnąć, chyba? Mam nadzieję że producenci Audi nie zawiedli i ta instalacja nie jest jednorazowego użytku.
Mam nadzieję że choć trochę pomogłem 8-)
Audi, Audi Ăźber alles ...

adamlem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:02
Lokalizacja: Niedersachsen

Post autor: adamlem » 17 paź 2008, 07:12

Witajcie, wczoraj ostro walczylem no i pelny sukces luzik i zero problemu.
Zrobiłem to troszku inaczej. ;-)
Zaczynając od drzwi konczac na kokpicie. Kilka dni wczesnej kupilem głośniki oryginalne z kablami (32&#8364; z gwizdkami :lol: ) do Audi i je zamontowałem, podlaczylem do oryginalnej instalacji zabudowałem z powrotem drzwi, no i wszystko.
Wczoraj za waszą pomocą, dostałem się do progów i plastiku pod kokpitem, bajecznie prosty demontaż ,praktycznie 4 śrubki i dwie strony rozgrzebane, słupków bocznych nie trzeba zdejmować , wystarczy Kawałek drutu.
ÂŚciągam gumę maskująca przewody do drzwi, <ok> tam sa dwie kostki. :-)
Nas interesuje niebieska :?: (zakladajac ze glosniki podlaczyliscie oryginalnymi kablami w drzwiach) W niebieskiej przecinamy 2 przewody Szary i szary z cienkim zoltym paskiem, majac wiedzę ze przewód z zoltym paskiem to plus.
Jeśli kto ma watpliwosci to Bateryjka, sciaga tapicerkę drzwi, do przewodów przytykam bateryjkę na moment, glosnik wypycha nam do przodu, znaczy ze plus jest na swoim miejscu a naszym przypadku Szary z Zoltym paskiem.
Wkladamy do do szczeliny w slupku sztywny drut przeciagamy go na dol , do drugiego konca przyczepiamy nasz przewód glosnikowy i przeciągamy go w dol, następnie zakladamy na przewod termo kurczliwa izolacje (ok 2zl metr rurki termo-kurczliwej warto bo zdecydowanie lepiej to wygląda niz izolacja no i na pewno się nie odklei)lutujemy przewody , przesuwamy izolacje na miejsce lutu, podgrzewamy zapalniczka do czasu kiedy nie zrobi się jedna calosc.
Bingo przewód wygląda jak oryginalny.
Dalej wiadomo kabelek chowamy pod progiem , full miejsca.
Przeciągamy do kokpitu z pomoca sztywnego druta no i znów czeka nas lutowanie
Do ukonczenia naszego zadania potrzebna nam jest kostka Iso (meska glosniki)
Z tej kostki wypinamy 4 przewody do naszych tylnich glosnikow
Tu natomiast przewody z czarnymi paskami to minus uwaga odwrotnie <rotfl>
Zreszta jak zakupicie kostke ISO (ok 8zl) wszystkie kable na niej sa opisane.
Co sie stanie jak podlaczycie tyl w przeciw fazie, dla tych co nie wiedza, po prostu ucieknie wam kochany BASS, gdy beda graly cztery glosniki bas będzie znikomy sam przód wszystko wróci do normy , natomiast sam TYL to sprawdzacie w dzwieku MONO np jaka kolwiek stacja FM Siedzas na kanapie tylnej , gdy beda podlaczone w przeciw fazie nie będzie dzwieku pośrodku uczucie pustki , dzwiek ucieka na strony, ewidentnie go nie slychac z srodka, to jest przeciw faza 8-)
Wypinacie kable z kostki ISO, zeby je wyciagnac potrzebna jest jakaś igla, lub cienki sztywny drut
Wpinaćie te przewody w Kostkę ktora jest juz w AUDI
Lutujecie kable , najpierw zakladajac termokutczliwa izolacje
Zgrzewacie ja, i KONIEC
cieszycie się dzwiekiem z 8 Glosnikow,z naprawdę zadowalająca jakoscia dźwięku, zakładając że podlaczyliscie je zodnie z Faza.
U mnie SONY CDX-GT300, świetnie pasuje do audi idealnie się zgrywa ten sam styl , podświetlenie na czerwono wyświetlacz świeci na bialo, czarne tlo, jak zegary, polecam :-) lub CDX-GT300s jeśli ktos ma wykończenia na srebrno, stosunek jakości dzwieku do ceny, bardzo zadowalający. (ja dalem 64&#8364; za używane w idealnym stanie jak ze sklepu z )
Posiadam jeszcze radyjko SONY z wyższej polki, wcale nie gra lepiej, no i przede wszystkim nie pasuje do Audi CDX 7700S aluminiowy panel, za to moja zonka cieszy sie nim w Micra
Gdyby ktos ma jakieś pytania to GG 8273099
Bez strachu tylko uważajcie przy cieciu przewodów przy drzwiach, ja sobie niechcący o jeden za duzo przeciolem i wtedy nie obyto się bez naszego Ooo K...wa!!!! ;-)
Pozdrawiam.
Adam.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2009, 14:44 przez adamlem, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga