Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1,8T] problemy z klimatronikiem

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
mart73301

[A6 C5 1,8T] problemy z klimatronikiem

Post autor: mart73301 » 14 gru 2008, 19:43

Witam serdecznie. Kupiłem niedawno wymarzoną C5 Avant i stwierdziłem, że jest coś nie tak z klimatronikiem. Od początku. Kiedy uruchomię auto i silnik jest jeszcze nie rozgrzany to pomimo włączenia klimatronika na AUTO nie dmucha on mocno tylko siła nadmuchu rośnie wraz ze wzrostem temperatury silnika. Kiedy silnik osiągnie właściwą temp. (u mnie jest to 90 stopni) klimatronik dmucha pełną parą aż do nagrzania wnętrza do ustawionej temperatury. Kiedy się nagrzeje wtedy siła nadmuchu spada i tu się zaczynają kłopoty. Jak temperatura wewnątrz spadnie to klimatronik już nie dogrzewa wnętrza do zadanej. Muszę ustawić na wyświetlaczu parę stopni więcej i wtedy dmucha mocniej. No ale nie można jeździć przy temp. np 25 czy 26 stopni. Nie wiem czy jest to problem z dawno nie obsłużoną klimą czy może jest jakaś nagrzewnica, która za to odpowiada a może i termostat ma coś do powiedzenia. Nie mam pojęcia o tego typu rzeczach jeżeli chodzi o ten samochód więc POMOCY !!!! :-( Auto jest z 1999 roku silnik APU jeżeli ma to jakieś znaczenie. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

mart73301

Post autor: mart73301 » 14 gru 2008, 21:37

carlos pisze:no wlasnie wizyta by sie przydala, tylko przewaznie kazdy robi przeglady klimy na wiosne. A moze ona jest pusta>? lub juz zywot sprezarki sie konczy>
Auto kupiłem niespełna 5 dni temu i przymierzałem sie do rozrządu, pasków i innych rzeczy do wymiany. Dlatego jeszcze nie zdążyłem załatwić sprawy z klimą. A o jakiej sprężarce mówisz ?? Pozdro i czekam na info :)

Awatar użytkownika
arturro_A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 342
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:16
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: B-stok

Post autor: arturro_A6 » 15 gru 2008, 15:53

slavi16 pisze:Podejrzewam, że carlos, miał na myśli sprężarkę klimy. Bez niej klimatronik nie będzie pracować.
bedzie wspolpracowac bo sprezarka potrzebna jest tylko do klimy,
zreszta sprezarka jest automatycznie wylaczana przy temperaturze zew 3 stopnie.

mart73301, podlacz swoje auto pod vag i sprawdz czy nie ma bledow na climatroniku, obstawialbym zawieszajace sie silniczki sterujace zapadkami.

mart73301

Post autor: mart73301 » 15 gru 2008, 19:01

mart73301, podlacz swoje auto pod vag i sprawdz czy nie ma bledow na climatroniku, obstawialbym zawieszajace sie silniczki sterujace zapadkami.[/quote]

A jak można to wyeliminować ??

Awatar użytkownika
arturro_A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 342
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:16
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: B-stok

Post autor: arturro_A6 » 16 gru 2008, 08:19

mart73301 pisze:A jak można to wyeliminować ??
na poczatek sprawdz czy mam racje, a potem udaj sie do aso i kup ten ktory jest padniety, sa dwa ( o ile raz jeszcze napisze mam racje).

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga