Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Skopana zapalniczka - bezpiecnzik ?

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ryan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:33
Lokalizacja: Chełm Śląski

[ A6 C5] Skopana zapalniczka - bezpiecnzik ?

Post autor: Ryan » 11 paź 2011, 14:29

Problem wyglada tak , ze w gniezdzie zapalniczki znalazłem koncówke wtyczki CB radia , taka metalową , z gwintem , była odczepiona od wtyczki i lezała w gniezdzie , robiłą mi małe zwarcie przy próbie wyciagania , ale jakos sie udało odkurzaczam ją przyciagnac.
Od tamtego czasu nie działą mi zapalniczka - bezpiecznik patrzałem , jakby lekko w srodku przykopcony , wymienie i zobacze

Problem polega na tym ze mam skoki napiecia , przekrecam stacyjke i nie właczaja sie kontrolki , tylko sam akumulator , patrze ładowanie koło 8-10V , po 20sek łąduje na 12 , i moge odpalic auto, potem juz w czasie jazdy normalnie mam ten stały poziom 14V, czy to przez te zwarcia ? cos mi moze zżerać prad przez noc i w czasie postojów ? czy akumulator sie konczy ?

Awatar użytkownika
Mariusz-MN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:15
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mariusz-MN » 11 paź 2011, 17:58

Ryan, a wiesz ze w silniku Diesla istnieje takie cos jak swieca zarowa,a dokladniej jest ich 6 u ciebie. kazda ma niezly pobor mocy po przekreceniu stacyjki. podgrzewaja cylindry po 20 sek przekaznik je rozlacza dlatego masz 10-12V bo troszke pobralo napiecia a kiedy odpalisz to na zimnym silniku dopiero po paru sekundach komputer badz tez przekaznik puszcza pelne ladowanie czyli ponad 14V.

A co do zapalniczki, bezpiecznik masz za tablica przekaznikow pod kierownica nad pedalami.. prawdopodobnie tamtem ci sie spalil. Pozdrawiam
A6 Avant 2.5 TDI S-line
Skóra, Xenony, Parktronic, DAY-LED'y, CB, NAVI, Podgrzewane fotele ...

Awatar użytkownika
Ryan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:33
Lokalizacja: Chełm Śląski

Post autor: Ryan » 12 paź 2011, 17:05

Wiem że w silniku Diesla tak jest , ale nigdy to nie wystepowało , odrazu po przekreceniu kluczyka było te ~12
Sprawdze pod kierownicą.

[ Dodano: 2011-10-26, 14:54 ]
Witam , problem dalej nie rozwiazany , chyba bede musiał kupic nową popielniczke (jakby ktos miał granat avant 98' 2.5tdi to PW)

Na dodatek mam wrażenie ze cos tam dalej robi małe zwarcie (czasem coś jakby brzęczało)
Bezpieczniki sa dobre , ale zapalniczka nie działa (światełko w popielniczce działa)
Jakbym podpiał auto do kompa to pokaze mi jakieś błedy z elektryką czy nie ?

Przy okazji oświetlenie tylnej kanapy (ta srodkowa lampka podwójna) też sie skopała i mam wrażenie ze jakby od tego (chyba ze padła od starosci). Demontował ktos te lampke ? starczy tą obudowe podwazyc ? bo niechce nic połamać

Awatar użytkownika
arkadiuso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 24 cze 2010, 00:02
Imię: Arkadiusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arkadiuso » 19 kwie 2012, 17:44

Koledzy może ktoś się orientuję dlaczego przetwornica, która ładowała laptopa spaliła mi bezpiecznik.. zasilacz od laptopa ma 65W a przetwornica 100W pracy ciągłej.. po zmianie bezpiecznika wszystko działa.. laptop się ładuję..
Arecki
..........
Vag
pomogę ile potrafię
Łódź i okolice

Awatar użytkownika
zarzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 886
Rejestracja: 04 mar 2012, 11:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zarzyk » 26 maja 2014, 17:36

czesc nie chce zakladac nowego tematu, ale nigdy nie uzywalem zapalniczki i tak dzisiaj wracajac z irlandii kliknalem ja. jam ma ona działać?

Chodzi mi o to, czy musze ja trzymać przednią i tlna czy trzeba ja wcisnac i sama odskoczy? bo moje trzeba trzymac by sie grzały...
Nie bój się eksperymentów. Amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Tytanic-a

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 26 maja 2014, 18:12

zarzyk, wciszkasz zapalniczkę i ona po nagrzaniu sama powinna wyskoczyć. Jeśli musisz ją trzymać, to musisz podgiąć do środka dwie blaszki w gnieździe zapalniczki. Jak zaglądniesz do środka to zobaczysz. Tylko ostrożnie żebyś nie popalił bezpieczników, najlepiej cienkim mocnym przedmiotem nie przewodzącym prądu.
Lektor.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga