Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] problem z oświetleniem wnętrza z tyłu......

Elektryka
karol_srem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:35
Lokalizacja: śrem wlkp

[ A6 C5] problem z oświetleniem wnętrza z tyłu......

Post autor: karol_srem » 22 wrz 2011, 19:42

mam kłopot otóż w momencie kiedy otiwram auto pilotem lub ogólnie otwieram drzwi to nie zaświeca mi sie oświtlenie z tyłu z przodu tak ale z tyłu nie.... przełączniki mam ustawione na środek czyli ani 0 ani w pozycji 1 niemam pojęcia co jest grane jak otwieram z tyłu drzwi to też sie nie zaświecają żarówki są ok te duże jak i te do czytania..... wszystko sie zmienia w momencie kiedy z przodu ustawie przełącznik na 1 i z tyłu też na jeden to wtedy z tyłu i z przodu ładnie świecą ale już na stałe i niechcą zgasnąć wiadomo że to dlatego że są w pozycji 1 ale przecież tak niemoże być.... niedziała także oświetlenie nóg za pasażerem a żarówka tez jest dobra ogólnie widze że to wszystko czarna magia pomózcie prosze bo nie ogarniam tego tematu...

Awatar użytkownika
Mariusz-MN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 29 gru 2008, 23:15
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mariusz-MN » 22 wrz 2011, 19:46

jesli nie dziala podswitlenie nog pasezerow z tylu to prawdopodobnie mikrostyki w tylnych drzwiach
A6 Avant 2.5 TDI S-line
Skóra, Xenony, Parktronic, DAY-LED'y, CB, NAVI, Podgrzewane fotele ...

Awatar użytkownika
Jarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 896
Rejestracja: 03 mar 2008, 07:26
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Jarecki » 22 wrz 2011, 19:56

karol_srem, a oswietlenie drzwi tylnych dziala <mysli> bo moze tez polaczenie kosci elektrycznej drzwi-slupek szwankuje :]
AUDI jest jak Media Markt - nie dla Idiotów :D
Forum Audi nie tylko A6. ;)

karol_srem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:35
Lokalizacja: śrem wlkp

Post autor: karol_srem » 22 wrz 2011, 19:57

byłem teraz jeszcze raz sprawdzić i jednak świeci ta żaróweczka za fotelem pasażera ale zaświeca sie w momencie kiedy otwieram tylne drzwi od tej właśnie strony wtedy otwierałem drzwi za kierowcą wiec pewnie dlatego sie nie zaświecała :) wiec wniosek taki ze mikrostyki w drzwiach są sprawne pytanie tylko dlaczego nie zaświeca sie oświetlenie kabiny z tyłu..... pomimo że otwieram jakiekolwiek drzwi

[ Dodano: 2011-09-22, 20:00 ]
oświetlenie tylnych drzwi działa z jednej jak i z drugiej strony i działają białe dolne lampki i te czerwone też.... hmmm a przecież którekolwiek drzwi bym nie otworzył to tylne czy to oświetlenie z tyłu powinno sie zaświecać

Awatar użytkownika
Jarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 896
Rejestracja: 03 mar 2008, 07:26
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Jarecki » 22 wrz 2011, 20:04

karol_srem, no to proponuje jeszcze sprawdzic polaczenie elektryczne tej lampki na podsufitce :> sprawdz miernikiem w kostce czy prad doplywa <okok> bo moze byc np. zimny lut w lampce <mysli>
AUDI jest jak Media Markt - nie dla Idiotów :D
Forum Audi nie tylko A6. ;)

karol_srem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:35
Lokalizacja: śrem wlkp

Post autor: karol_srem » 22 wrz 2011, 20:05

mam w sumie miernik ale jak to dokładnie nim sprawdzić???? pozatym tylne oświetlenie załącza sie tylko wtedy kiedy na przednim przełączniku mam w pozycji 1 i na tylnym przełączniku też ustawie na 1 a przeciez tak nie powinnno być bo przecież powinno sie zaświecać nawet wtedy kiedy przedni przełącnik mam w pozycji neutralnej a tylny na 1
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 20:23 przez karol_srem, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 896
Rejestracja: 03 mar 2008, 07:26
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Jarecki » 22 wrz 2011, 20:20

hmmm <mysli> siedzac na tylnej kanapie odpinasz lampke i trzymajac kostke wtykasz czerwony ''szpikulec'' we wtyki (czarny kabelek gdzies do masy) wtykasz czerwony i patrzysz gdzie jest napiecie a gdzie nie <okok> jak juz zobaczysz to otworz drzwi i jeszcze raz lookasz czy plynie napiecie we wtykach w ktorych wczesniej nie bylo :)
jakos tak <rotfl> <rotfl>
AUDI jest jak Media Markt - nie dla Idiotów :D
Forum Audi nie tylko A6. ;)

karol_srem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:35
Lokalizacja: śrem wlkp

Post autor: karol_srem » 22 wrz 2011, 20:25

mhmmm rozumiem juz mniej wiecej oco chodzi.... ale pozatym tylne oświetlenie załącza mi sie tylko wtedy kiedy na przednim przełączniku mam w pozycji 1 i na tylnym przełączniku też ustawie na 1 a przeciez tak nie powinnno być bo przecież powinno sie zaświecać nawet wtedy kiedy przedni przełącnik mam w pozycji neutralnej a tylny na 1 "piszę tu teraz o włączaniu bez otwierania drzwi"

Awatar użytkownika
blackberd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:48
Lokalizacja: ślask Mikołów

Post autor: blackberd » 10 paź 2011, 10:43

Witam
kupiłem niedawno autko i mam te same objawy co u ciebie,udało ci się to zlokalizować?

karol_srem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:35
Lokalizacja: śrem wlkp

Post autor: karol_srem » 10 paź 2011, 10:47

tak doszedłem do tego co jest grane..... okazało sie że w samej tylnej lampce coś nie łączy bo zaświeca sie w momencie kiedy ją troszke ręką docisne do dachu wtedy sie zaświeca.... wiec definitywnie w niej coś nie łączy

Awatar użytkownika
blackberd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:48
Lokalizacja: ślask Mikołów

Post autor: blackberd » 10 paź 2011, 12:00

dzięki:)
w miedzy czasie naprawiłem....dokładnie tak jak piszesz gdy się dociska to czasem zaświeci)
ja poprawiłem luty na płytce z elektronika i na razie działa bez zarzutu :)

kyoudaj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2011, 10:33
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: kyoudaj » 17 paź 2011, 22:46

Witam. Podłącze się pod temat.
Miałem podobny problem, jednak u mnie problem leżał w przełączniku w lampce nad tylną kanapą. Jest tam blaszka, poruszana przez ten plastikowy przycisk, która z biegiem lat musiała się odkształcić. Podoginałem ją i problem zniknął. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
leszek90_1990
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:16
Lokalizacja: Frampol

Post autor: leszek90_1990 » 06 sty 2012, 13:17

a możecie koledzy podpowiedzieć jak sciągnąć tą lampke żeby nic nie uszkodzić?
<<<Samochód który daje radość z jazdy>>>

Awatar użytkownika
Rechu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 kwie 2011, 12:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Rechu » 06 sty 2012, 15:48

Cześć musisz podważać ją cieniutkim śrubokrętem i powinna bez problemu wyjść ostatnio robiłem to u siebie i musiałem poprawić dwa zimne luty na płytce po środku jak to zrobiłem lampka zaczęła działać bez zarzutu :) No i oczywiście przeczyściłem wszystkie styki.

lookasz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2011, 13:22
Lokalizacja: kraśnik

Post autor: lookasz » 06 sty 2012, 16:00

Podłączam się do tematu. Ja mam sytuacje, że: pewnego dnia otworzyłem drzwi pasażera a światło nad głowami pasażerów z przodu zaczęło pulsować, płynnie rozświetlać się i gasnąć zaraz, 5 sec. przerwy, znów rozświeca się-gaśnie. kolejnego dnia jak otworzyłem drzwi te same a światło zaczęło pulsować ale bez przerwy kilku sekundowej. ale nadal płynnie się rozświetlało, gasło, rozświetlało. no a teraz to czasami się zaświeci raz-zgaśnie i tyle. nic więcej się nie dzieje. jeśli sie otworzy np drzwi kierowcy wszystko jest tak, jak być powinno.
Świeżo kupione, doprowadzane do należytego stanu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga