Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 2.5 Tdi] po regeneracjii turbo

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lethal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:34
Lokalizacja: Pruszków

[ A6 C5 2.5 Tdi] po regeneracjii turbo

Post autor: lethal » 20 wrz 2011, 13:57

witam używałem opcjii szukaj ale za słabo albo nie ma takiego wątku. otóż mam pytanie czy to prawda że po regeneracji turbiny i odmy (tak przy okazji) autko wywala styłu z rury troche oleju z turbiny i czy to normalne ze lekko kapie olej pod autkiem jest plama jak troche postoi. nie chodzi tu o moje autko ale równiez 2,5 tdi. pytałem kilku osób i mówili że to normalne ze musi wypluć z siebei ten syf i ze przez jakiś czas moze kapać z niej? hmm. proszę o opinie

jakcis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:12
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: jakcis » 20 wrz 2011, 15:25

Dlamnie to jakies bzdury jestem swiezo po regeneracji turbiny i wymianie odmy i wogle pare rzeczy i po za tym ze samochod odrzyl to nie ma nic zadnych plam niczego...
jakob

Awatar użytkownika
lethal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:34
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: lethal » 20 wrz 2011, 15:35

hmm... no nie wiem co mam o tym myśleć. trzeba by było się zapytać jakiegoś specjalisty co na ten temat sądzi. a tak przy okazjii wymieniałeś kolego światło przeciwmgłowe lewe z tyłu a6?? nie wiem jak mam sie tam dostac czy od bagażnika czy od strony tablicy rejestracyjnej. bo z tego co wiem to powinny być dwa mgłowe z tyłu prawda??

Awatar użytkownika
lady monia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2010, 22:50
Lokalizacja: Katowice/Sławków

Post autor: lady monia » 20 wrz 2011, 15:37

lethal, z tego co czytam masz cos nie tak z tym samochodem :> Wogóle pod samochodem nie powinno być zadnej plamy :) Masz gdzieś nieszczelność pod silnikiem :) I cos masz chyba nie tak skoro wywala olej z rury :)
Helmut, zielony bolid :-)Już wzmocniony Helmut 400 koników :-) a zapowiada się więcej :-)

Awatar użytkownika
lethal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:34
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: lethal » 20 wrz 2011, 15:40

ale stan oleju w silniku jest niezmienny wiec to nie micha kapie... to nie jest tak ze wywala zeby zakopcił to trzeba go naprawde dobrze przycisnąć. na zimnym silniku jak odpala tez nic nie koppci jest ok. hmm

Awatar użytkownika
lady monia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2010, 22:50
Lokalizacja: Katowice/Sławków

Post autor: lady monia » 20 wrz 2011, 15:42

lethal, a ta plama pod silnikiem to na pewno olej, może to co innego :) jak poziom oleju sie zgadza?
Helmut, zielony bolid :-)Już wzmocniony Helmut 400 koników :-) a zapowiada się więcej :-)

Awatar użytkownika
lethal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:34
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: lethal » 20 wrz 2011, 15:49

napewno nie klima, a olej napewno bo ma takie zabarwienie

Awatar użytkownika
lady monia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2010, 22:50
Lokalizacja: Katowice/Sławków

Post autor: lady monia » 20 wrz 2011, 15:56

lethal, no to najlepiej by było wjechac na kanał i zaobserwowac z skąd to może cieknąć :) Bo może któryś wąż jest nieszczelny :]
Helmut, zielony bolid :-)Już wzmocniony Helmut 400 koników :-) a zapowiada się więcej :-)

Konrad 78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 88
Rejestracja: 28 kwie 2011, 19:54
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Konrad 78 » 20 wrz 2011, 21:56

Najlepiej zostaw auto na prostej nawierzchni. Odczekaj z godzinę, po 15 - 20minutach powinien ścieknąć olej jak był rozgrzany silnik, ale lepiej dłużej odczekaj, albo sprawdź po nocy rano poziom oleju i wszystkich płynów. Zlokalizuj z której strony dokładnie kapie i czy to na pewno olej. Jeśli to olej to być może miałeś zardzewiały przewód stalowy/metalowy od turbiny, albo coś słabo dokręcone. Podłóż tekturę na noc pod silnik jeśli autko stoi na dworze najlepiej.

Awatar użytkownika
lethal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:34
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: lethal » 21 wrz 2011, 08:04

tzn powiem tak. stan płynów jest nie zmienny. a plama jest, możne rzeczywiście mam gdzieś dziurkę na jakimś przewodzie od turbo bo słychać na wyższych obrotach lekki syk turbiny. a czytałem " używałem opcji szukaj <okok> ", że jak jest syk to trzeba obejrzeć przewody? prawda?? a co z tymi mgłowymi światłami

[ Dodano: 2011-09-21, 08:08 ]
powiem tak z tego co się orientuje turbo jest zamątowane (mniej więcej) bliżej szyby przedniej niż maski a jak zaglądam pod spód to wilgotna jest miska tak mi się zdaje. ale po prostu musie z niej ściekać a przyczyna jest gdzie indziej tak obstawiam

jakcis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:12
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: jakcis » 21 wrz 2011, 13:51

swiatlo przeciwmglowe tylnie ma swiecic tylko jedno widziales samochod zeby swiecily 2 przeczytaj przepisy bedziesz wiedzial he

co do wycieku koledzy maja racje podluz karton zobaczysz i nie wieze ze stan jest taki sam jesli ubywa sprawdzaj zawsze rano olej zobaczysz ubytek
jakob

Awatar użytkownika
lethal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:34
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: lethal » 22 wrz 2011, 08:18

vippassat pisze:a moze to co leci z tlumnika to pozostalosc po walnietej poprzedniej turbinie bo jak wiadomo gdy turbo padnie to cisnienie wyrzuci olej to tlumnika i z tad kapie z tlumnika <okok> i zakladam ze nie masz juz kata bo jak by byl i sie zawalil od oleju to brak mocy bylby bardzo odczuwalny <okok>


no właśnie z tego co wiem to tak było turbo padło ze turbo padło. i dla tego parę osób mi powiedziało że przez jakiś czas może lecieć z tyłu. już jest tego co raz mniej więc myślę że może być to prawda. teraz jestem do 16 w pracy autko stoi pod domem bo mam 3 min do pracy;] jak wrócę to sprawdzę stan. a jeśli się okaże że ubywa to przyczyną może być miska i co jeszcze..?? apropo światła mgłowego widziałem kiedyś a6 i miała zapalone dwa ;] moje pytanie z tym światłem pojawiło się dla tego że go nie mam a pojawił mi się komunikat na kompie "brems light" wiecie co to znaczy???? a i mam przepaloną żarówkę od bagażnika tzn na podsufitce mi się nie świeci może to od tego ten komunikat?

[ Dodano: 2011-09-23, 07:55 ]
stan sprawdziłem jest max a po tylu dniach to by juz pewnie całą miske wykapało ;] wiec nadal nie wiem co to jest <zalamka>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga