Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Tiptronic wyciek ze skrzyni na łaczeniu z torsenem

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
jcsft
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 12 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: małopolska

[ A6 C5] Tiptronic wyciek ze skrzyni na łaczeniu z torsenem

Post autor: jcsft » 07 wrz 2011, 21:56

Cieknie mi olej (kapie) ze skrzyni gdzieś w okolicy połączenia z napędem tak jak widać na zdjęciu. Na razie wyciek nie jest duży ale po dobie widać kilka kropli pod autem.

Standardowe pytania:
1. Co jest przyczyną (jakaś uszczelka?)
2. Gdzie to naprawić w krakowie ?
3. Ile to może kosztować ?
4. Czy trzeba wyciągać skrzynie czy może da się to zrobić bez jej demontażu ?
5. Miał to ktoś już? Czy to kolejna rzecz która się po prostu, naturalnie psuje bo "te typy tak mają" ?

Obrazek

jcsft
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 12 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: małopolska

Post autor: jcsft » 12 wrz 2011, 21:30

Dzięki za odpowiedź. Jestem po oględzinach w tym warsztacie http://www.axod.pl/ i faktycznie Panowie zdiagnozowali to co piszesz czyli simmering (a nawet podobno dwa tam są) cieknie na wale (gdzieś koło torsena). Skrzynia jest sucha i nie trzeba będzie jej ruszać. Trzeba natomiast (wg. tych Panów) odkręcić wydech i zdemontować wał żeby się do tego dostać.
Podobno przy demontażu wydechu jest sporo roboty bo od strony silnika dostęp jest utrudniony w tych autach.

Powiedzieli od 400 zł do 600 zł maks jeśli będą jakieś problemy z odkręcaniem śrub i jeśli cały dzień im wtedy to zajmie. Raczej się zdecyduję bo nic tańszego narazie nie znalazłem.

censored pisze: 5. Ja mam o epokę starsze auto i nie cieknie, więc nie jest to raczej typowe, raczej zalezne od przebiegu (tak jak inne simmeringi)
Panowie z serwisu też powiedzieli, że to się bardzo rzadko zdarza w tych autach. Co do mojego przebiegu to pewności nie mam (nowego przecież nie kupiłem) i jestem 3 właścicielem (podobno!) ale w ASO przy "kontroli przed zakupem" przebieg uznali za wiarygodny. Licho tam wie.. Zobaczymy co się następne spieprzy...

Z innych bieżących usterek: wyje mi (buczy) czasem przy kręceniu kierownicą jakby pompa wspomagania. Oleju było mało ale dolałem na full i nadal to samo.. Pokuszę się jeszcze o wymianę całego (tak coś tu wyczytałem na forum) i jak nie pomoże to nie wiem...

lepik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2010, 15:55
Lokalizacja: małopolska

Post autor: lepik » 13 wrz 2011, 18:59

Wydechu nie musisz demontować tylko go rozpinasz na łącznikach i odchylasz na bok(uwaga na sondy) ,rozkręcasz wał na łączeniu z flanszą ,odkrecasz śrube centralną flanszy i wysuwasz do tyłu i już masz winowajce wycieku na talerzu

krysti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 321
Rejestracja: 11 lip 2010, 18:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: krysti » 23 wrz 2011, 21:58

lepik pisze:Wydechu nie musisz demontować tylko go rozpinasz na łącznikach i odchylasz na bok(uwaga na sondy) ,rozkręcasz wał na łączeniu z flanszą ,odkrecasz śrube centralną flanszy i wysuwasz do tyłu i już masz winowajce wycieku na talerzu
Witam.
U mnie leci prawdopodobnie na wyjśću torsena.
Możecie podać numer simmeringa który wychodzi na wał??
Ponoć są dwa rodzaje flansz.
Czy dam radę to zrobić bez kanału w garażu??

Awatar użytkownika
jojo001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 20:11
Lokalizacja: Dolnoslaskie
Kontakt:

Post autor: jojo001 » 28 wrz 2011, 11:28

Miałem to samo.
Wymiana tych simeringów + przy okazji wymiana oleju w skrzyni (TIP) - zapłaciłem za całość 500zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga